رييس پژوهشگاه صنعت نفت در مراسم معارفه معاون برنامه‌ريزي :

كيفيت، سرعت و قيمت ، سه ركن اصلي در ميدان رقابت است

 روز سه‌شنبه،‌ نوزدهم دي‌ماه مراسم معارفه دكتر احمد فرمهيني فراهاني و توديع مهندس محمد حميد ايجازي، با حضور دكتر جعفر توفيقي و جمعي از معاونان، مديران و كاركنان در اين مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه، در اين مراسم دكتر توفيقي رييس پژوهشگاه، آرمان مشترك تمامي كاركنان سازمان را تعالي و ارتقاء جايگاه ملي و بين‌المللي اين سازمان دانست و افزود: همه کارکنان پژوهشگاه، در مسير پر فراز و نشيبي كه طی کرده تا به يك نشانِ ملي تبديل شود سهیم هستند واین حمايت باید در جهت بهبود مستمر و ارتقاء جايگاه حقیقی پژوهشگاه، ادامه یابد.

ايشان "كيفيت" را عنصري كليدي در حوزه تحقیقات و ارائه خدمات فناورانه دانست و گفت: در صحنه رقابت، كيفيت كالا و خدمات از اهمیت بسزایی برخوردار است و دسترسي به بالاترين كيفيت مستلزم یادگیری، آموزش و تعامل گسترده و مداوم با دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي معتبر دنيا ست.

وي با تاكيد بر اين‌كه حضور پژوهشگاه در عرصه ملي و بين‌المللي بايد با بهره‌گيري از تمامي ابزار‌ها و امكانات محيطي صورت پذيرد، تصريح كرد: پژوهشگاه سازماني ماموريت‌گرا محسوب مي‌شود و ماموريت اصلي آن تزريق دانش و فناوري به صنعت نفت، گاز، پالايش، پتروشيمي و ساير صنايع مرتبط است.

توفيقي، سرعت را از ديگر‌ محور‌هاي عرصه رقابت خواند و گفت: امروزه دنيا، دنياي سرعت است و تبديل علم به ثروت كه از مسير فناوري مي‌گذرد بسيار حايز اهميت است و فلسفه اصلي ايجاد شركت‌هاي دانش بنيان و پارك‌هاي علم و فناوري، افزايش سرعت در تبديل دانش به فناوري و تجاري‌سازي ايده‌هاست.

رييس پژوهشگاه با تاكيد بر اين‌كه تقلیل بوروكراسي، يكي از معيار‌هاي کاهش زمان در انجام پروژه‌ها مي‌باشد، ادامه داد: ارائه خدمات به بازارهای هدف با كم‌ترين زمان و قیمت و بالاترین کیفیت، از ارکان ورود به میدان رقابت است و برای بهره گیری از فرصت‌ها، باید اصل بوروكراسيزدايي که در اكثر شركت‌هاي پيشرو در دنيا اجرا مي‌شود را عملی ساخت .

توفيقي در خاتمه تصريح كرد: اين مركز تحقيقاتي و بين‌المللي از صلاحيت و شايستگي بسياري برخوردار است و مي‌تواند با ارتقاء جايگاه خود، تكيه‌گاه مناسبي براي صنعت نفت محسوب شود.

Upstream Research Center

Research and development of upstream petroleum industry paradise comprises three independent research divisions: "Geosciences Division", "Petroleum Engineering Division" and "Reservoir Studies and Field Development Division". Apart from the three mentioned divisions, it has also organized two "Centers for Upstream Software Development". >> Read more

Downstream Research Center

research and development of downstream petroleum industry paradise consists of six divisions namely “ catalysis and nanotechnology”, “Petroleum Refining and Processing Technology Development Division”, Gas Transportation and Processing Technology Development Division >> Read more

Energy and the environment

Research and development of energy and environment paradise consists of three divisions namely “Environment and Biotechnology”, “Industrial Protection”, and optimization and development of Energy technologies” and “Analytical Chemistry Research Group>> Read more

Links

Links to State agencies and organizations

leader.ir

dolat.ir

president.ir

mop.ir

More sites ...

 

Newsletter

If you wish to receive our newsletter please complete the membership form first.

.copyright ©2014 RIPI.ir All rights reserved