پژوهشگاه صنعت نفت، میزبان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی کشور

پژوهشگاه صنعت نفت، میزبان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی کشور

نشست مديران مراكز عضو شبكه آزمايشگاهي فناوري‏ هاي راهبردي در تاريخ 23 آبان‏ ماه 1397با حضور مديران عالي ‏رتبه از مراکز پژوهشی، دانشگاهی، شركت‏ ها و موسسات دانش‏ بنيان در سالن كاسپين مركز همايش ‏هاي بين‏ المللي پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در اين نشست، كه با همكاري مشترك پژوهشگاه و شبكه آزمايشگاهي فناوري‏ هاي راهبردي ستاد نانو رياست جمهوري برگزار شد، مديران مراكز عضو شبكه ضمن تبادل تجربيات در زمينه فعاليت‏ هاي آزمايشگاهي، از سياست‏ هاي جديد شبكه آزمايشگاهي فناوري ‏هاي راهبردي در حمايت از مراكز عضو ، ارتقاي سيستم اخذ و درخواست خدمات و اطلاعات و ديگر همكاري‏ هاي بين شبكه ‏اي اطلاع یافتند.

دكتر زمانيان، رئيس پرديس پژوهش و توسعه صنايع پايين ‏دستي پژوهشگاه صنعت نفت ضمن معرفی توان‏مندي‏ ها و دستاوردهاي اين مركز در ارايه خدمات پژوهشي و تجاري‏سازي دستاوردها و نتايج تحقيقات آزمايشگاهي و همکاری با شبکه ازمایشگاهی نانو آمادگي پژوهشگاه براي همكاري نزديك‏‏تر و بهتر با مراكز عضو شبكه آزمايشگاهي را اعلام داشت.

در ادامه این نشست دكتر جباري آزاد، مدير سابق آزمايشگاه مركزي دانشگاه فردوسي مشهد، در سخناني به تشريح برنامه يك‏پارچه ‏سازي آزمايشگاه‏ هاي اين دانشگاه پرداخت و همچنین مهندس نسب، دبير شبكه آزمايشگاهي، گزارش عمل‏كرد شبكه را ارائه نمودند.

در خاتمه گروهی از مدعوین از سوله نانو، آزمايشگاه‏ هاي پژوهشكده كاتاليست و گروه تجزيه و ارزيابي بازدید کردند و با توانمندی های پژوهشگاه در انجام امور پژوهشي و ارايه خدمات آزمايشگاهي در این حوزه آشنا شدند.‏

نماینده پژوهشگاه در شبکه های آزمایشگاهی نانو و راهبردی کشور تعیین شد

نماینده پژوهشگاه در شبکه های آزمایشگاهی نانو و راهبردی کشور تعیین شد

 

رئيس پژوهشگاه صنعت نفت در حکمی، نمايندگان پژوهشگاه صنعت نفت در شبكه‌هاي آزمايشگاهي نانو و شبكه‌هاي آزمايشگاهي فناوري‌هاي راهبردي كشور را به مدت دو سال منصوب کرد.

براساس اين گزارش، روز سه‌شنبه 22 آبان ماه با حضور معاونين و مديران پژوهشگاه صنعت نفت، دكتر صديقه صادق حسني در سمت شبكه‌هاي آزمايشگاهي نانو، ابقاء و مهندس مهرداد شجاعي در شبكه‌هاي آزمايشگاهي فناوري‌هاي راهبردي كشور به عنوان نماینده پژوهشگاه صنعت نفت منصوب شدند.

دكتر توفيقي رئيس پژوهشگاه در احكام افراد انتخاب شده بر انجام امور محوله با هدف ارتقاء رتبه پژوهشگاه در نهايت دقت و تلاش تاكيد کرد.

دستاوردهای تجاری شدهء پژوهشگاه در نمایشگاه یازدهم نانو فناوری

دستاوردهای تجاری شدهء پژوهشگاه در نمایشگاه یازدهم نانو فناوری

 

دكتر زحل صفايي، مدير پژوهشي شركت نفزا در گفتگوي اختصاصي با واحد خبر روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، به همكاري شركت نانو فناوري زاگرس ايرانيان و پژوهشگاه اشاره كرد و گفت: عمده‌ترين محصول توليدي شركت نانو فناوري زاگرس توليد نانو ساختار‌هاي كربني نظير CNT و گريد‌هاي مختلف آن مي‌باشد كه تحت دانش فني پژوهشگاه صنعت نفت و با مشاركت شركت كاتاليست اكسير نوين خط توليد آن در حال راه‌اندازي است.

صفايي در همين راستا تصريح كرد: ظرفيت توليد نانولوله‌هاي كربني ٥٠٠تن در سال است كه باهمكاري مشترك پژوهشگاه صنعت نفت و شركت دانش بنيان نفزا در حال راه اندازي و توليد مي باشد از جمله محصولات ديگر اين شركت دانش بنيان توليد نانواكسيدهاي فلزي است كه در نمايشگاه عرضه شده  و مصارف زيادي در صنايع نفت و گاز و پتروشيمي دارد.

وي با بيان اين‌كه متقاضيان بسياري از صنعت براي اجراي پروژه‌ مشترک با اين شركت مذاكره كرده‌اند، گفت: اين فرصت‌ها بسيار مناسب است چراكه با همكاري پژوهشگاه مي‌توانيم بسياري از آن‌ها را در سطح ملي به سرانجام رسانيم  به طور مثال در اجراي پروژه "طرح كهاب" در حوزه بازرگاني همكاري مشترك داشته ايم و  در حوزه ساخت نانو جاذب ها  نیز مشاركت خواهيم داشت.

گفتني است يازدهمين نمایشگاه فناوری نانو 21 الی 24 مهر ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شده و غرفه پژوهشگاه در  سالن خلیج فارس ميزبان بازديد‌كنندگان است.

انتصابات جديد در پرديس پايين‌دستي پژوهشگاه صنعت

انتصابات جديد در پرديس پايين‌دستي پژوهشگاه صنعت

 

روز دوشنبه‌ بيست ودوم آبان ماه مراسم معارفه دكتر علي مهاجري و مهندس مجيد كاكاوند با حضور دكتر جعفر توفيقي و جمعي از معاونان، مديران و كاركنان در پژوهشگاه برگزار شد.

در اين مراسم با صدور حكمي از سوي دكتر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت دكتر علي مهاجري به سرپرستي "مركز توسعه علوم و فناوري‌هاي نانو" و مهندس مجيد كاكاوند به سرپرستي "پژوهشكده مهندسي" منصوب شدند.

گفتني است همزمان با اعطاي احكام مسئوليت‌هاي جديد، از زحمات علمي و اجرايي دكتر حميد گنجي و دكتر علميراد رشيدي در دوره تصدي اين مسئوليت‌ها تقديربه عمل آمد

حمايت از دستاورد‌هاي عملياتي پژوهشگاه

حمايت از دستاورد‌هاي عملياتي پژوهشگاه

 

دكتر ستاري در بازديد از غرفه پژوهشگاه صنعت نفت:

حمايت از دستاورد‌هاي عملياتي پژوهشگاه

پژوهشگاه صنعت نفت با حضور در يازدهمين جشنواره و نمايشگاه بين‌المللي فناوري نانو تهران، دستاورد‌ها و دانش فني‌هاي خلق و توسعه‌يافته و همچنين محصولات مربوط به حوزه نانو را كه حاصل تلاش يك سال اخير بخش‌هاي مختلف اين مجموعه است را ارايه خواهد كرد.

بر اساس اين گزارش، دكتر سورنا ستاري، معاون علمي و فناوري رئيس جمهور نيز در نخستين روز اين نمایشگاه از دستاورد‌ها و امكانات پژوهشگاه در غرفه اين پژوهشگاه بازديد كرد و مقرر شد دستاورد‌هاي اين مجموعه كه به تست ميداني رسيده‌اند را اين معاونت با هدف تجاري سازي و صنعتي كردن حمايت كند.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، اين مجموعه با هدف استفاده از فناوري نانو براي رفع نياز‌هاي تحقيقاتي صنعت نفت و دستيابي به دانش فني توليد نانو مواد فعاليت مي‌كند.

بر همين اساس در يازدهمين جشنواره و نمايشگاه بين‌المللي فناوري نانو تهران، پژوهشگاه صنعت نفت تصميم دارد اهم دستاودهاي حوزه نانو خود را در سه بخش بالادستي، پايين دستي و انرژي و محيط زيست نظير گل و سيمان حفاري، ازدياد برداشت، نانو حس‌گر‌هاي گازي، نانو سيالات و نانو بازدارنده‌ها را معرفي كند.

گفتني است مديران و محققان حوزه نانو با هدف توسعه فناوري هاي اين بخش و جذب سرمايه و همچنين توسعه همكاريهاي آتي با شركت‌هاي فعال در اين حوزه مذاكراتي را در حاشيه اين نمايشگاه انجام داده‌اند.

نهمين نمایشگاه فناوری نانو 21 الی 24 مهر ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار و غرفه پژوهشگاه در  سالن خلیج فارس ميزبان بازديد‌كنندگان خواهد بود.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت