ارزیابی منابع شیل گازی در ناحیه لرستان

ارزیابی منابع شیل گازی در ناحیه لرستان

 

برگزاری بیست و ششمین نشست دانشی؛

ارزیابی منابع شیل گازی در ناحیه لرستان

بیست و ششمین نشست دانشی با عنوان ارزیابی منابع شیل گازی در ناحیه لرستان روز شنبه 14 مهرماه 97 با حضور رییس پردیس بالادستی، رییس پژوهشکده علوم زمین و اعضای تیم پروژه، توسط مهندس زیبا زمانی در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در این نشست، مسئول طرح، کلیات طرح شامل اهداف، چهارچوب فنی و نتایج حاصله را بیان کرد و به جدید بودن موضوع طرح در ایران و شناخته شدن پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان اولین مرکز پژوهشی در این حوزه اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، مغایرت برنامه ­ها و واقعیت حوزه ­های PMBOK، موارد قابل تحویل و میزان تحقیق آن­­ها، درس آموخته های موفق حاصل از طرح در قالب فرایند­های آغازی، برنامه ریزی، اجرا، کنترل و پایش از موضوعات مطرح شده در این نشست می­باشد.

افراد بی انگیزه سرمایه های سازمان را هدر می دهند

افراد بی انگیزه سرمایه های سازمان را هدر می دهند

 

دکتر توفیقی در جلسه شواری امر به معروف و نهی از منکر چهار شرکت اصلی،

افراد بی انگیزه سرمایه های سازمان را هدر می دهند

جلسه شوراي امر به معروف و نهي از منكر چهار شركت اصلي و واحد‌هاي ستادي وزارت نفت با هدف بررسي گزارش عملكرد 6 ماهه اول سال 97 و مصوبات شوراي مركزي در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

اصغر طاهري، دبير شوراي امر به معروف و نهي از منكر وزارت نفت در اين جلسه با بيان اين‌كه اين شورا طبق مصوبه مجلس شوراي اسلامي فعاليت مي‌كند، گفت: با توجه به ابلاغيه نهاد رياست جمهوري به تمامي وزارت‌خانه‌ها دوره جديدي از فعاليت‌هاي اين شورا آغاز شده است و به جرات مي‌توان اذعان داشت كه اين شورا جايگاه ويژه‌اي در تمامي موسسات و وزارت‌خانه‌ها را به خود اختصاص داده است.

وي ادامه داد: در اين جلسه دبيران شوراي امر به معروف و نهي از منكر 4 شركت اصلي و واحد‌هاي ستادي با هدف تصميم‌سازي و تبيين مصوبات و ابلاغ‌ آن‌ها به زير مجموعه‌هاي خود حاضر مي‌باشند و به نوعي اين افراد اتاق فكر اين شورا تشكيل داده‌اند.

در ادامه اين جلسه دكتر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت نيز با بيان اين‌كه موضوع امر به معروف و نهي از منكر بخشي از فعاليت‌هاي فرهنگي اين سازمان محسوب مي‌شود، گفت: نيروي انساني هر سازماني را مي‌توان موتور محرك آن سازمان به حساب آورد از اين رو براي بكارگيري اين افراد در جهت تحقق اهداف و ماموريت‌هاي مجموعه مي‌بايست به جنبه‌هاي فرهنگي مرتبط با محققين نيز تاكيد بسياري شود، چرا كه توجه صرف به موضوعات سخت‌افزاري، بودجه، ساختار و تشكيلات و امكانات آزمايشگاهي نمي‌تواند سازمان را به اهداف خود برساند.

توفيقي با تاكيد بر اين‌كه مي‌بايست از اين فرضيه ديني در جهت اهداف مثبت سازمان بهره‌مندشويم، اظهار داشت: بايد بستري را براي كاركنان از منظر روحي و جسماني آماده كنيم تا اين افراد بتوانند بازدهي بالايي را براي سازمان خود داشته باشند چراكه افرادي كه انگيزه كافي در مجموعه خود ندارند به راحتي مي‌توانند سرمايه‌هاي آن مجموعه را هدر دهند.

گفتني است اين جلسه با حضور رئيس پژوهشگاه، دبير شوراي امر به معروف و نهي از منكر وزارت نفت، نمايندگان شوراي امر به معروف و نهي از منكر چهار شركت اصلي و واحد‌هاي ستادي وزارت نفت در روز 21 مهر ماه در پژوهشگاه صنعت نفت تشكيل شد.

قدردانی کی روش از حمایت پژوهشگاه صنعت نفت

قدردانی کیروش از حمایت پژوهشگاه صنعت نفت

 

با حضور دکتر توفیقی در تمرین تیم ملی فوتبال صورت گرفت،

قدردانی کی روش از حمایت پژوهشگاه صنعت نفت

روز سه‌شنبه 17 مهر‌ماه تمرين تيم ملي با حضور كارلوس كي‌روش با هدف حضور موفق در جام ملت‌هاي آسيا در زمين پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت ، پيش از آغاز تمرين، جعفر توفيقي رئيس پژوهشگاه صنعت نفت و مسئولان اين پژوهشگاه دقايقي را با كارلوس كي روش سرمربي تيم ملي گفتگو كردند.

دكتر توفيقي در اين بازديد ضمن قدرداني از زحمات سرمربي تيم ملي فوتبال كشورمان گفت: تمام علاقه‌مندان به فوتبال به دلايل نتايج خوبي كه شما در بازي‌هاي ملي كسب كرده ايد براي شما ارزش و احترام ويژه‌اي قايل هستند و اميدواريم كه بتوانيد در مسابقات آتي نيز نتايج قابل قبولي كسب كنيد.

بر همين اساس مربي تيم ملي فوتبال ايران امكانات و تجهيزات اين مجموعه ورزشي را مناسب دانست و از مديران و تمامي دست‌اندراكاران اين مجموعه که به هر نحو از تیم ملی فوتبال کشور حمایت می کنند نيز قدرداني كرد.

سر مربي تيم ملي، تمرينات اخير اين تيم را با هدف آماده سازي تيم ملي فوتبال قبل از بازي تداركاتي با كشور بوليوي دانست كه قرار است روز سه‌شنبه پانزدهم اکتبر ( ۲۴ مهر ماه ) در ورزشگاه آزادی برگزار شود.

كارلوس كي‌روش با بيان اين‌كه تمام كشور‌ها در زمينه فوتبال با سرعت بسيار بالايي در حال پيشرفت مي‌باشند گفت: بازيكنان ايران از استعداد و توانايي بسيار بالايي برخوردارند و همانند ديگر بازيكنان سرشناس دنيا مي‌توانند از فرصت‌هاي خوبی که در دنیای حرفه ای فوتبال وجود دارد بهره مند شوند.

                                                                         

برگزاری دوره‌های آموزش الکترونیکی در پژوهشگاه صنعت نفت

برگزاری دوره‌های آموزش الکترونیکی در پژوهشگاه صنعت نفت

 

ايجاد زير‌ساخت فني از جمله طراحي و استقرار «سامانه یادگیری الکترونیکی» از گام‌هاي بلند واحد آموزش پژوهشگاه طي سال‌هاي اخير است که آموزش و یادگیری از طریق ابزارهای الکترونیکی و محتوای دوره آموزشی با استفاده از انتقال صدا، تصویر و متن را امکان پذیر می سازد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت به نقل از مدیریت آموزش، هم‌اكنون استفاده موثر و بهره‌برداری از این سامانه آغاز شده است و همچنین ايجاد زيرساخت براي برگزاری دوره‌های الکترونیکی پژوهشگاه فراهم گردیده است.

در همین راستا و در جهت ارتقاء سطح دانش و توانمندسازی و ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی برای پرسنل پژوهشگاه صنعت نفت، صرفه‌جویی در هزینه و زمان و همچنین همسو بودن با سیستم آموزشی نوین، دوره الکترونیکی اکسل به صورت پایلوت، برای اولین بار در واحد آموزش و تجهیز نیروی انسانی برگزار گردید.

این گزارش می افزاید، دسترسی به این دوره آموزشی برای 45 نفر از همکاران پژوهشگاه بدون محدودیت زمانی و مکانی (در بازه زمانی مشخص) در سامانه یادگیری الکترونیکی ایجاد و در پایان مهلت تعیین شده، آزمون الکترونیکی برگزار شد و نتایج ارزیابی دوره با میانگین محتوا 86/50%، میانگین سازماندهی: 90/67% و مطلوبیت کل استاندارد 88/59% بوده است.

بر این اساس، واحد آموزش و تجهیز نیروی انسانی پژوهشگاه صنعت نفت آمادگی اجرای دوره‌های آموزشی ICDL مجازی (Word، Excel، PowerPoint و...) را دارد که از طریق اعلام نیاز از سوی واحدهای مربوطه امکان ایجاد دسترسی فراهم می‌گردد. همچنین با عنایت به هماهنگی‌ها و همکاری‌های صورت پذیرفته با آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران، هم اکنون محتوای الکترونیکی دوره‌های آموزشی منشور حقوق شهروندی و حقوق شهروندی در نظام اداری در سامانه آموزش الکترونیکی شرکت ملی نفت ایران در بستر اینترانت به آدرس Elearning.nioc.ir جهت دسترسی کلیه کارکنان محترم اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی فراهم گردیده است.

گفتنی است کلیه علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سامانه فوق با استفاده از شماره پرسنلی به عنوان نام کاربری و کد ملی به عنوان رمز عبور وارد سامانه شده و از دوره‌های بارگذاری شده بهره‌برداری نمایند. بدیهی است ثبت دوره آموزشی در سوابق کارکنان منوط به گذراندن آزمون ( آزمون الکترونیکی در آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران ) به صورت موفقیت‌آمیز می‌باشد.

بيست و دومين جلسه كميسيون دائمي پژوهشگاه برگزار شد

بيست و دومين جلسه كميسيون دائمي پژوهشگاه برگزار شد

 

در اجراي اساس‌نامه و آئين‌نامه داخلي هيات امنا پژوهشگاه صنعت نفت، بيست و دومين جلسه كميسيون دائمي اين مجموعه روز چهارشنبه 18 مهر‌ماه در پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت گزارش عملكرد سال 96، ارائه گزارش حسابرسي صورت‌هاي مالي سال منتهي به پايان سال 96و انتخاب حسابرس سال 97 از موضوعات مطرح شده در اين جلسه مي‌باشد.

همچنين ارايه بودجه تفصيلي اعتبارات هزينه‌اي سال 97، تمديد و تبديل وضعيت اعضاي هيات علمي، درخواست تصويب پايه تشويقي اعضاء رسمي هيات علمي از ديگر موضوعاتي است كه در بيست و دومين جلسه كميسيون دائمي مورد بحث وتبادل نظر قرار گرفت.

بر همين اساس گزارش برنامه راهبردي پژوهشگاه، درخواست تصويب اصلاحات اساس‌نامه پژوهشگاه را مي‌توان از ديگر موضوعات اساسي در اين جلسه برشمرد.

در بيست و دومين جلسه كميسيون دائمي كه با حضور رئيس پژوهشگاه برگزار شد نمايندگاني از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، سازمان برنامه و بودجه كشور، برنامه‌ ريزي تلفيقي شركتملي نفت، حسابرسي و امور مجامع وزارت نفت، موسسه حسابرسي كوشا منش و پژوهشگاه صنعت نفت حضور داشتند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


rss aparat instagram linkedin

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت