ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
پنج شنبه, 07 ارديبهشت 1396

برای جذب سرمایه در حوزه بهینه سازی مصرف سوخت آمادگی کامل داریم

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت :

برای جذب سرمایه در حوزه بهینه سازی مصرف سوخت آمادگی کامل داریم

 

 

دکتر علی وکیلی، در نخستین کنفرانس بین‌المللی ازدیاد برداشت گفت: ایران از حیث ذخایر گازی نیز در رتبه نخست دنیاست و مجموع ذخایر نفت و گاز کشور، ایران را به یکی از مهم‌ترین کشورها در تامین امنیت انرژی جهان بدل کرده است.

وی با اشاره به گذشت بیش از صد سال از حفر نخستین چاه نفت در کشور، تصریح کرد: بسیاری از میدانهای ما در نیمه دوم عمر خود هستند و باید با استفاده از انواع روش‌های ازدیاد برداشت، چرخه تولید را با راندمانی مناسب به حالت بهینه بازگردانیم.

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از نیاز به حدود ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری برای توسعه مخازن نفت و گاز ایران در سال‌های آینده گفت و ادامه داد: ازدیاد برداشت و استفاده از روش‌های EOR و IOR سرمایه گذاری عظیمی می‌طلبد و جذب این میزان سرمایه، از چالش‌های اصلی ایران در حوزه ازدیاد برداشت است.

عضو هیئت علمی موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی به طرح جامع انرژی کشور که از سوی این موسسه تدوین شده است، اشاره کرد و گفت: این طرح، وضع عرضه و تقاضای انرژی کشور را طی ۴۰ سال آینده برآورد کرده است.

وکیلی از منابع انسانی کارآمد، هزینه پایین تولید نفت در ایران، زیربناهای صنعتی مناسب و دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی مجهز در بالادست صنعت نفت به عنوان مزیت‌های اقتصادی کشور یاد کرد و افزود: ما دست سرمایه گذاران بین‌المللی را در مسیر توسعه و ازدیاد برداشت مخازن نفت و گاز ایران به گرمی می‌فشاریم و به این منظور، تضمین شرکت ملی نفت ایران را که از تضامین قابل قبول دنیاست، ارائه می‌دهیم.

وی با اشاره به ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید و مجوز سالانه ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در حوزه بهینه سازی مصرف انرژی و ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز، ادامه داد: ما برای جذب سرمایه در این حوزه‌ها آمادگی کامل داریم.

 

بی توجهی به ازدیاد برداشت، اتلاف سرمایه ملی است

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت :

بی توجهی به ازدیاد برداشت، اتلاف سرمایه ملی است

 

 

نخستین کنفرانسبین المللی ازدیاد و بهبود برداشت از مخازن نفت با مشارکت پژوهشگاه صنعت نفت، فدراسیون صنعت نفت ایران و انجمن صنفی مهندسی شیمی و پلیمر، دوم اردیبهشت ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه برگزار شد.

دکتر کاتوزیان در این کنفرانس، با تاکید بر اینکه موضوع بهبود و اصلاح برداشت از ذخایر نفتی از اهمیت راهبردی برخوردار است و مورد توجه همه دستگاه ها و نهاد ها قرار دارد گفت: نفت و گاز، سرمایه بین نسلی است و نمی توانیم با این سرمایه هر طور که می خواهیم رفتار کنیم و بی توجهی به این مهم در حکم اتلاف سرمایه‌های ملی است.

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای بهبود و افزایش برداشتهمواره از موارد مورد توجه جدّی در دولت یازدهم بوده است،  مشارکت خارجی را از موضوعات مهم در اصلاح شرایط فعلی دانست و افزود: همکاری‌های بین المللی و بهره مندی از مشاوره‌های خارجی، از باب های گشوده شده در زمینه ازدیاد برداشت بعد از برجام است و باید از این فرصت به بهترین نحو استفاده کرد.

انتشار شماره 67 نشريه خبري داخلي پژوهشگاه صنعت نفت

شصت و هفتمین شماره نشریه داخلی پژوهشگاه صنعت نفت، با رویکرد تحلیل خبر و اطلاع رسانی رویدادهای سازمان و اخبار حوزه نفت و انرژی منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، در این شماره که جلد آن با دعای حلول سال نو آذین بندی شده است، علاوه بر درج رویدادهای ماه های بهمن و اسفند پژوهشگاه صنعت نفت، به معرفی پژوهشگران، فناوران و پروژه های برتر جشنواره هفتم پژوهش و فناوری صنعت نفت پرداخته، شاخص های هر کدام در کسب رتبه برتر کشور را بازشمرده است.

گفتني است در اين شماره، سومین و آخرین قسمت از موضوع "رضايت شغلي" با رویکرد بررسي ابعاد نظري آن انتشار یافته و در شماره های آتی از زاویه مصادیق عینی در سازمان ها مورد توجه قرار خواهد گرفت.

گفتنی است با توجه به فرارسیدن سال نو و تعطیلات نوروزی، توصیه هایی برای حفظ سلامت جسمی و کاهش عوارض ناشی از کم تحرکی و مصرف مواد پر کالری در این ایام بصورت مصاحبه و یادداشت درج شده است.

خاطر نشان مي‌شود پیک شماره 67پژوهشگاه از طریق پورتال اصلی، داخلی و شبکه خبری پژوهشگاه به آدرسnews.ripi.irقابل دسترسی می‌باشد.

 

نهج البلاغه، چراغ راه بشریت در دنیای امروز است

دکتر کاتوزیان در مراسم میلاد امیرالمومنین، علی (ع) و آغاز سال نو:

نهج البلاغه، چراغ راه بشریت در دنیای امروز است

 

 

رييس پژوهشگاه صنعت نفت در مراسمی که روز شنبه نوزدهم فروردين ماه به مناسبت ميلاد امير مومنان،حضرت علي و امام جواد عليهما السلام و همچنين آغاز سال جديد برگزارشد، ضمن تبریک اعیاد ماه رجب، سیره انبیاء و سلوک بزرگان دین را بهترین الگو و سرمشق براي زندگی بشریت و عبور از برخی ارزشهای ظاهری برای دستیابی به معرفت های حقیقی را بهترین راه برای رسیدن به سعادت واقعی و الهي خواند.

ایشان در ادامه به ابعاد شخصیتی و ویژگیهای برجسته و با عظمت اميرمومنان علي عليه‌السلام در حوزه های مختلف اشاره كرد و اظهار داشت: اميرالمومنين كه امروز به نام ايشان مزیّن است، سمبل پدري شايسته و الگویی براي امت بزرگ اسلام در طول قرون واعصار بوده و چنانچه بطور شایسته در سلوك و منش زندگی ایشان جستجو کنیم ،درس‌هايي از اخلاق و بزرگی شخصیت وی حاصل می شود که دريایی از جوهر و قلم، از نوشتن و بازگو كردن آن‌ قاصر است.

دکتركاتوزيان در ادامه به وجوه متمایز شخصيت ائمه اطهار و رسول اکرم(ص) و دستیابی ایشان به مدارج متعالی و معنوی جهان هستي پرداخت و گفت: همه انبيا و برگزیدان خدای متعال، خود را از كليه خودبینی ها و وابستگي‌های مادی تهی ساخته اند و با استقرار قواعدی متمایز از زندگی عادی و روزمره و وفاداری به پیمان الهی، ظرفیت خود را به نحوی توسعه داده اند و در ظرف آنها جایی برای بخل، نفاق‌، پيش داوري، قضاوت‌هاي نادرست و از این قبیل ویژگیهایی که مختصات افرادی عادی است وجود ندارد که خداوند را در قلب خود جايگزين كرده‌اند.

دكتر كاتوزيان در ادامه به كتاب ارزشمند اميرمومنان علي عليه‌السلام ، نهج البلاغه نيز اشاره و تصريح كرد: اين كتاب، بياني مشابه قرآن كريم داشته و داراي عظمت بسياري است و همواره به عنوان چراغ راهنمای بشر در دنياي امروز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

ايشان همچنين با قدردانی از كاركنان پژوهشگاه که در راستاي اهداف سازمان و صنعت نفت کشور به صورت شبانه‌روي تلاش مي‌كنند، رشد و تعالی سازمان را حاصل عملكرد همهء اعضاء خانواده پژوهشگاه صنعت نفت عنوان کرد و افزود: بررسی آیین نامه های موجود در جهت ارتقاء و بهبود وضعیت سازمان در دستور کار قرار دارد و امیدوارم همه همکاران همچون گذشته با انرژی و تعهد كامل به فعالیت های خود ادامه دهند تا انشاءالله بتوانيم منشاء خير و بركت براي كشور و صنعت عظيم نفت باشيم.

خاطر نشان مي‌شود مراسم ميلاد مولود كعبه و امام جواد عليهما السلام ، با حضور مديران، روسا، و كاركنان پژوهشگاه صنعت نفت روز شنبه نوزدهم فروردين ماه در مركز همايش‌هاي بين‌المللي پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

دين اسلام، زمينه‌ساز تحول و اعتلاي مقام زن در جامعه بوده است

دكتر كاتوزيان، در مراسم ولادت حضرت فاطمه (س):

دين اسلام، زمينه‌ساز تحول و اعتلاي مقام زن در جامعه بوده است

به مناسبت سالروز ميلاد با سعادت حضرت صديقه طاهره، فاطمه زهرا(س)، مراسم بزرگداشت مقام زن، با حضور مديران و كاركنان اين مجموعه، روز چهارشنبه 18 اسفند ماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

دكتر حميد رضا كاتوزيان، رييس پژوهشگاه صنعت نفت، در اين مراسم، ضمن تبريك ميلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام ا... عليها،با بيان اين‌كه اين زاد‌روز ‌گران‌قدر، فرصتي است براي گرامي داشت مقام والاي بانوان در جامعه ايران، گفت: اين ايام مبارك و فرخنده زماني مناسب براي يادآوري و تقدير از نقش پر اهميت زن در ساختار خانواده و جامعه است.

رييس پژوهشگاه، به ديدگاه اسلام نسبت به جايگاه زنان در جامعه اعراب جاهليت اشاره كرد و گفت: دين اسلام و نگرش پيامبر اكرم كه منبعث از وحي الهي است، زمینه های اعتلاي زنان در جامعه اسلامي و تغيير اين نگرش در مقايسه با دوران جاهليت را فراهم آورده و اين امر صرفا تغيير نگرش نسبت به زنان نبوده، بلكه نشان از تحول اساسي در نقش آنها در جامعه نوين اسلامي و ايجاد فرهنگ جديد جهاني بوده است.

دكتر كاتوزيان در ادامه با اشاره به احاديث و روايات متعدد درخصوص جايگاه والاي زن نزد پروردگار متعال، افزود : رفتار مردان با زنان در جامعه و خانواده، طبق تاكيدات قرآني مي بايست به نيكي انجام پذيرد و شايسته است كه مقام و منزلت زن مورد توجه شايان قرار گيرد.

وي شايسته سالاري را بر نگاه جنسيتي در بهره‌گيري از منابع انساني پژوهشگاه ارجح دانست و در همين راستا از تلاش شوراي بانوان اين مجموعه در برقراي تعامل مثبت و حضور فعال در امور جاري تقدير كرد.

خاطر نشان مي‌شود اين مراسم كه در مركز همايش‌هاي بين‌المللي پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، با برنامه‌هاي مذهبي شاد ، تجليل از بانوان فناور و فعال پژوهشگاه، و نيز تجلیل از مادران شهيد، شعرخوانی ديني و نماهنگ توانمندی ‌هاي پژوهشگاه همراه بود.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت