ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
سه شنبه, 10 اسفند 1395

قرارداد بلند مدت پژوهشگاه صنعت نفت با شركت ملي گاز ايران

 

طي قرارداد پژوهشي ميان شركت‌هاي اصلي وزارت نفت با دانشگاه ‌ها و مراكر تحقيقاتي منتخب، شركت ملي گاز ايران به مدت 5 سال با پژوهشگاه صنعت نفت در زمينه شيرين‌سازي و تصفيه گاز قرارداد پژوهشي امضاء كرد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، راهبرد اصلي وزارت نفت از اجراي اين مگا پروژه، همكاري علمي- تحقيقاتي با 12 دانشگاه و مركز تحقيقاتي براي انتقال و توسعه فناوري‌هاي كليدي و تكرار پذير بخش پايين دست صنعت نفت است.

بر اساس اين گزارش اين قرار داد شامل ايجاد انستيتو‌هاي تحقيقاتي جديد، جهت دستيابي به دانش‌هاي فني كليدي حوزه پايين دست با تمركز بر طرح هاي اولويت‌دار اين حوزه و بهره‌گيري از توان بالقوه علمي دانشگاه‌ها و دانشجويان مقاطع تحصيلات تكميلي در اغلب گرايش‌هاي فني مورد نياز است.

گفتني است، ارتباط بلند مدت و سازمان يافته صنعت نفت با دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي منتخب كشور و ايجاد شبكه‌ همكاري آن‌ها با دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي برتر دنيا و شركت‌هاي مهندسي مشاور كوچك و چابك داخلي براي تبديل يافته‌هاي علمي به محصولات قابل عرضه تجاري، از ديگر اهداف اين قرارداد پژوهشي به محسوب مي‌شود.

بر اساس اين گزارش، ايجاد شبكه همكاري علمي- تخصصي گسترده بين دانشگاه‌هاي داخلي، بهره‌گيري از دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي خارجي به عنوان پشتيبان علمي طرح‌ها و تضمين كننده دانش‌هاي فني و فناوري‌هاي خروجي، از مزاياي اين طرح مي‌باشد.

خاطر نشان مي‌شود ١٢ قرارداد پژوهشی حوزه پاییندست صنعت نفت روز دوشنبه 9 اسفند ماه با حضور وزرای نفت و علوم، بین سه شرکت اصلی وزارت نفت، هفت دانشگاه و ٢ مرکز تحقیقاتی کشور امضا شد که از این میان، چهار قرارداد میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با دانشگاههای شیراز، صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس و پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و پنج قرارداد میان شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردههای نفتی ایران با دانشگاه های تهران، شیراز، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف و صنعتی اصفهان و همچنین سه قرارداد میان شرکت ملی گاز ایران با دانشگاههای تهران، علم و صنعت ایران و پژوهشگاه صنعت نفت امضا شد.

66 امين شماره پيك پژوهشگاه منتشر شد

 

 

شماره 66پیک پژوهشگاه صنعت نفت، با رویکرد تحلیل خبر و اطلاع رسانی رویدادهای سازمان و اخبار حوزه نفت و انرژی منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، در این شماره که با عنوان " پژوهشگاه صنعت نفت مركز تحقيقات برتر كشور" انتشاریافته، رویدادهای دي و بهمن ماه سال جاری اعم از میزبانی پژوهشگاه در بازدید دو معاونت راهبردي وزارت نفت، معرفی پژوهشگران و فناوران برتر هفتمين جشنواره پژوهش و فناوري، حضور وزير علوم سريلانكا در پژوهشگاه و محتوای فرهنگی ، ورزشی و علمی متنوع، در 34 صفحه رنگی منعکس شده است.

گفتني است در اين شماره، قسمت دوم موضوع "رضايت شغلي" كه به بررسي ابعاد نظري مفهوم ، تعاريف و ديدگاه‌هاي صاحب نظران اين حوزه و عوامل موثر بر رضايت‌مندي كاركنان يك سازمان می پردازد، در بخش فرهنگی و اجتماعی مطرح شده که در شماره های آتی از زوایای دیگر مورد توجه و تحلیل قرار خواهد گرفت.

در صفحه پژوهشگران و فناوران،دكتر قادر خانبابايي به معرفي توانمندي‌ها و امكانات پژوهشكده توسعه فناوري هاي شيميايي، پليمري و پتروشيمي و مهندس طلعت خلخالي به تشریح ابعاد پروژه پژوهشي جاذب لكه‌هاي نفتي پرداخته اند.

از ديگر مطالب اين شماره مي‌توان به موضوعاتی نظير انتخاب دو رييس پژوهشكده جديد در حوزه پايين دستي و انرژي و محيط زيست، روايت نخبگان نفت از پژوهشگاه،‌گزارش نشست‌هاي دانشي، رويدادهاي نمايشگاهي حوزه انرژي و روز شمار دهه فجر اشاره كرد

خاطر نشان مي‌شود پیک شماره 66پژوهشگاه از طریق پورتال اصلی، داخلی و شبکه خبری پژوهشگاه به آدرسnews.ripi.irقابل دسترسی می‌باشد.

صنعتي شدن طرح ها، مهم‌ترين هدف فعاليت‌هاي تحقيقاتي در پژوهشگاه است

معاون فناوري و روابط بين الملل پژوهشگاه در جشنواره پژوهش و فناوري تاكيد كرد:

صنعتي شدن طرح ها، مهم‌ترين هدف فعاليت‌هاي تحقيقاتي در پژوهشگاه است

 

 

دكتر منصور بزمي، معاون فناوري و روابط بين‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت، در حاشيه هفتمين جشنواره پژوهش و فناوري كه روز چهارشنبه 13 بهمن‌ماه برگزار شد، به يكي از عوامل موثر در انتخاب پژوهشگاه به عنوان مركز پژوهشي برتر برای چندمین سال متوالی اشاره كرد و گفت: عمده فعاليت‌هاي تحقيقاتي پژوهشگاه، تجاري‌سازي شده و به مقياس صنعتي مي‌رسد كه اين خود يكي از عوامل مهم در پيشبرد اهداف اين مركز تحقيقاتي محسوب مي شود.

وي با تاکید بر اهمیت تجاری سازی در فعالیت های تحقیقاتی "فناوران برتر" پژوهشگاه در اين جشنواره افزود: اين فناوران همگي در پروژه‌هاي بزرگي نظير فناوری‌های تولید پیوسته نانو‌لوله‌های کربنی از گاز طبیعی، طراحی و فرمولاسیون آمین‌های جدید ، تولید سیال مناسب کنترل هرزروی در عملیات حفاری، فرمولاسیون و تولید پلاگ‌های سیمان‌کاری و فناوری تبدیل گاز به میعانات نفت فعال بوده و توانسته‌اند فناوري‌هاي به دست آمده را به مرحله صنعتي برسانند.

معاون فناوري و روابط بين‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت، تلاش و زحمات بی دریغ و شبانه روزی تمام متخصصان و همكاران پرديس‌هاي سه‌گانه اين مركز در ارايه طرح‌ها و پروژ‌هاي مناسب به صنعت را عامل اصلی در کسب این موفقیت عنوان کرد.

خاطر نشان مي‌شود هفتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت، روز چهارشنبه 13 بهمن ماه به میزبانی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با حضور وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حبیب اله بیطرف، معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت و مرضیه شاهدایی، معاون وزير و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران برگزار شد.

دكتر عليمراد رشيدي، برگزيده يازدهمين جشنواره برترين‌هاي فناوري نانو كشور


 

يازدهمين جشنواره برترين‌هاي فناوري نانو با حضور دکتر اکرمی‌فرد، رییس مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست‌جمهوری برگزار و از موسسات پژوهشي برتر و همچنين 10 محقق اين حوزه تقدير به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، اين مراسم كه دوم اسفند ماه برگزار شد، دكتر عليمراد رشيدي، عضو هيات علمي پژوهشگاه صنعت نفت،‌ از ميان 10 محقق برتر اين دوره، رتبه ششم را به خود اختصاص داد.

بر پايه اين گزارش، عليمراد رشيدي، علاوه بر انتشار 24 مقاله ISI موفق به ثبت بین‌المللی 6 اختراع خارجي در USPTO، 4 اختراع داخلي و راهنمايي يك پايان نامه در مقطع دكتري در سال 94 شده است.

همچنين، در كارنامه فعاليت‌هاي پژوهشي اين محقق ايراني مجموعا انتشار 135 مقاله ISI نانويي با ميانگين ارجاع 31/12 به چشم مي‌خورد.

بر اساس اين گزارش، یکی از برنامه‌های ستاد توسعه فناوری نانو، ارزیابی و رتبه‌بندی افراد و نهادهای موثر در توسعه اين فناوري است كه به صورت سالانه و در راستای چشم‌انداز، اهداف و برنامه‌های سند راهبرد آینده فناوری نانو انجام مي‌پذيرد.

گفتني است در اين جشنواره، دستاوردها و فعالیت‌های سالانه افراد و نهادها در بخش‌هایی چون محصولات، مراکز رشد، آزمایشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و متخصصان ارزیابی می‌شود و تعداد ثبت اختراعات داخلي و خارجي، انتشارات مقالات ISI، تعداد ارجاعات، انتشار مقاله در مجلات علمی و پژوهشی، تألیف کتاب و فرصت‌های مطالعاتی، معيار‌هاي انتخاب برترين‌ها در اين جشنواره به شمار مي‌روند.

خاطرنشان مي‌شود، اين مراسم با حضور "دکتر سرکار"، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو؛ "دکتر رضایت"، مدیر کارگروه توسعه منابع انسانی ستاد نانو و جمعی از اساتید و پژوهشگران فعال در اين حوزه در محل سالن همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی ایران برگزار شد.

پژوهشگاه صنعت نفت مركز پژوهشي برتر كشور شد

در هفتمين جشنواره پژوهش و فناوري صنعت نفت؛

پژوهشگاه صنعت نفت مركز پژوهشي برتر كشور شد

 

 

در هفتمين جشنواره پژوهش و فناوري صنعت نفت كه 13 بهمن ماه با حضور مهندس حبيب ا... بيطرف، معاون مهندسي، پژوهش و فناوري وزارت نفت و مرضيه شاهدايي، معاون وزير و مدير عامل شركت ملي صنايع پتروشيمي، با هدف قدردانی از فعالان حوزه پژوهش و فناوری وزارت نفت برگزار شد، پژوهشگاه صنعت نفت، مركز پژوهشي برتر كشور شد و عنوان پنج فناور، يك پژوهشگر و دو پروژه پژوهشي برتر به پژوهشگاه صنعت نفت اختصاص يافت.

به گزارش واحد خبر روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، امسال از برگزیدگان در ٢ حوزه فنی و علوم انسانی، مشتمل بر بخش حقیقی (فناوران برتر، پژوهشگران برتر، مدیر پژوهشی برتر، رئیس پژوهشی برتر و کارشناسان پژوهشی برتر) و بخش حقوقی (پروژه‌های پژوهشی برتر و مرکز تحقیقاتی برتر) قدردانی شد.

بر اساس اين گزارش، "دكتر عليمراد رشيدي" در زمينه فناوری‌های تولید پیوسته نانو‌لوله‌های کربنی از گاز طبیعی، "دكتر علي تقي ذوقي" در زمينه طراحی و فرمولاسیون آمین‌های جدید و مدیریت حلال‌های مصرفی، "دكتر علي‌رضا نصيري" در حوزه فرمولاسیون و تولید سیال مناسب کنترل هرزروی در عملیات حفاری، "مهندس طلعت خلخالي" در زمينه فرمولاسیون و تولید پلاگ‌های سیمان‌کاری در عملیات حفاری و "دكتر اكبر زمانيان" در فناوری تبدیل گاز به میعانات نفتی، پنج فناور برتر پژوهشگاه صنعت نفت از مجموع 6 فناور برگزيده جشنواره بودند.

همچنين از مجموع چهار پروژه پژوهشی برتر جشنواره، دو پروژه با عناوین "طراحی، ساخت و بهره‌برداری از نمک‌زدای الکترواستاتیک نفت خام در راستای بومی‌سازی فناوری استراتژیک صنعت نفت" و "پاکسازی زیستی خاک‌های آلوده به مواد نفتی به عنوان یکی از روش‌های نوین کنترل آلاینده‌های زیست‌محیطی" به عنوان پروژه پژوهشي برتر از پژوهشگاه برگزيده شدند.

در اين جشنواره كه پژوهشگاه صنعت نفت با 21 داوطلب در حوزه‌هاي گوناگون حضوري فعال داشت، دكتر رضا بندريان نيز به عنوان يكي از 4 پژوهشگر برتر كشور در حوزه "پژوهشگران برتر" معرفي شد.

خاطر نشان مي‌شود اين رويداد در سال 94 به دليل ضرورت بازنگري دستورالعمل‌هاي جشنواره برگزار نشد و از برترين‌هاي پژوهش و فناوري‌ سال‌هاي 93 و 94 به طور مشترك در اين دوره قدرداني صورت گرفت.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت