تفاهم‌نامه همكاري پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه لرستان

lorestan

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، به منظور بهره گیری از امكانات، استعدادها و توانمندی‌هاي طرفین، پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه لرستان  روز سه شنبه 26 دی ماه تفاهم نامه همکاری مشترك امضا کردند.

بر اساس این تفاهم نامه که بین دکتر جعفر توفیقی، رییس پژوهشگاه صنعت نفت و دكتر خسرو عزیزی، رییس دانشگاه لرستان به امضاء رسید، انجام کلیه خدمات مشاوره­ای، مطالعاتی و تحقیقاتی، آزمایشگاهی، آموزشی به مدت دو سال مورد توافق قرار گرفت .

كيفيت، سرعت و قيمت ، سه ركن اصلي در ميدان رقابت است

كيفيت، سرعت و قيمت ، سه ركن اصلي در ميدان رقابت است

 

رييس پژوهشگاه صنعت نفت در مراسم معارفه معاون برنامه‌ريزي :

كيفيت، سرعت و قيمت ، سه ركن اصلي در ميدان رقابت است

 روز سه‌شنبه،‌ نوزدهم دي‌ماه مراسم معارفه دكتر احمد فرمهيني فراهاني و توديع مهندس محمد حميد ايجازي، با حضور دكتر جعفر توفيقي و جمعي از معاونان، مديران و كاركنان در اين مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه، در اين مراسم دكتر توفيقي رييس پژوهشگاه، آرمان مشترك تمامي كاركنان سازمان را تعالي و ارتقاء جايگاه ملي و بين‌المللي اين سازمان دانست و افزود: همه کارکنان پژوهشگاه، در مسير پر فراز و نشيبي كه طی کرده تا به يك نشانِ ملي تبديل شود سهیم هستند واین حمايت باید در جهت بهبود مستمر و ارتقاء جايگاه حقیقی پژوهشگاه، ادامه یابد.

ايشان "كيفيت" را عنصري كليدي در حوزه تحقیقات و ارائه خدمات فناورانه دانست و گفت: در صحنه رقابت، كيفيت كالا و خدمات از اهمیت بسزایی برخوردار است و دسترسي به بالاترين كيفيت مستلزم یادگیری، آموزش و تعامل گسترده و مداوم با دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي معتبر دنيا ست.

وي با تاكيد بر اين‌كه حضور پژوهشگاه در عرصه ملي و بين‌المللي بايد با بهره‌گيري از تمامي ابزار‌ها و امكانات محيطي صورت پذيرد، تصريح كرد: پژوهشگاه سازماني ماموريت‌گرا محسوب مي‌شود و ماموريت اصلي آن تزريق دانش و فناوري به صنعت نفت، گاز، پالايش، پتروشيمي و ساير صنايع مرتبط است.

توفيقي، سرعت را از ديگر‌ محور‌هاي عرصه رقابت خواند و گفت: امروزه دنيا، دنياي سرعت است و تبديل علم به ثروت كه از مسير فناوري مي‌گذرد بسيار حايز اهميت است و فلسفه اصلي ايجاد شركت‌هاي دانش بنيان و پارك‌هاي علم و فناوري، افزايش سرعت در تبديل دانش به فناوري و تجاري‌سازي ايده‌هاست.

رييس پژوهشگاه با تاكيد بر اين‌كه تقلیل بوروكراسي، يكي از معيار‌هاي کاهش زمان در انجام پروژه‌ها مي‌باشد، ادامه داد: ارائه خدمات به بازارهای هدف با كم‌ترين زمان و قیمت و بالاترین کیفیت، از ارکان ورود به میدان رقابت است و برای بهره گیری از فرصت‌ها، باید اصل بوروكراسيزدايي که در اكثر شركت‌هاي پيشرو در دنيا اجرا مي‌شود را عملی ساخت .

توفيقي در خاتمه تصريح كرد: اين مركز تحقيقاتي و بين‌المللي از صلاحيت و شايستگي بسياري برخوردار است و مي‌تواند با ارتقاء جايگاه خود، تكيه‌گاه مناسبي براي صنعت نفت محسوب شود.

پژوهشگاه صنعت نفت در اولين دوره مسابقات دانشجويي مهندسي نفت، رتبه دوم را به خود اختصاص داد

پژوهشگاه صنعت نفت در اولين دوره مسابقات دانشجويي مهندسي نفت، رتبه دوم را به خود اختصاص داد

 

در اولين دوره مسابقات دانشجويي مهندسي نفت؛

پژوهشگاه صنعت نفت رتبه دوم را به خود اختصاص داد

اولين دوره مسابقات دانشجويي مهندسي نفت با حضور 16 تيم دانشجويي و صنعتي منتخب از بين 28 تيم شركت كننده، در دانشكده مهندسي نفت دانشگاه صنعتي امير‌كبير برگزار شد و پژوهشگاه صنعت نفت رتبه دوم را در اين مسابقات کسب کرد.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، كارگروه علمي نخستين مسابقه دانشجويي مهندسي نفت (Iranpetromatch)، اين مسابقات را با عنوان "طراحي سيال حفاري سبك" و با حضور گروه‌هاي دانشجويي و صنعتي اجرا كرد.

در این مسابقه که استفاده از ساده ترین افزايه‌هاي بومي در طراحي سيالات حفاري مورد نظر بود، پژوهشگاه صنعت نفت با تيم سه نفره خود شامل خانم شيخ رستم آبادي و آقايان ولي زاده و بهرامي توانست پس از دانشگاه شريف رتبه دوم را به خود اختصاص دهد.

در مراسم اختتامیه، لوح تقدير و نماد يادبود مسابقات به عنوان اسپانسر طلايي به پژوهشگاه صنعت نفت اهدا شد.

دکتر احمد فرمهینی فراهانی، معاون برنامه­ ریزی پژوهشگاه صنعت نفت شد

دکتر احمد فرمهینی فراهانی، معاون برنامه­ ریزی پژوهشگاه صنعت نفت شد

با صدور حکمی از سوی دکتر جعفر توفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، دکتراحمد فرمهینی به سرپرستی معاونت برنامه­ریزی پژوهشگاه منصوب شد.

به گزارش واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در مراسمي به همين مناسبت، لوح تقدير از خدمات ارزنده مهندس محمدحمید ايجازي و حكم انتصاب دكتر احمد فرمهيني فراهاني، از سوي دكتر توفيقي به ايشان اعطا شد.

در بخشي از ماموريت‌هاي محوله در اين حكم آمده است:

نظر به اهمیت و نقش تاثیرگذار این معاونت در تحقق اهداف و ماموریت­­هایپژوهشگاه، اهتمام جدی به موارد ذیل مورد تاکید می­باشد :

راهبری و نظارت بر فرآیند طراحی، تدوین و بازنگری برنامه­های راهبردی پژوهشگاه در چارچوب سیاست­های اصولی صنعت نفت

هدایت، اجرا و نظارت بر کلیه فرآیند­های مرتبط با فناوری اطلاعات و مدیریت دانش در چارچوب رویه­های استاندارد در وزارت نفت با رویکرد ارتقای توانمندی و قابلیت­های پژوهشگاه

تدوین نقشه راه و برنامه­های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت با اهداف عملیاتی

توسعه و بهبود سیستم­ها و فرآیند برنامه­ریزی و تهیه دستورالعمل­ها و رویه­های سازمانی

راهبری و توسعه سیستم­های بهبود بهره­وری با بهره­گیری از مدل­های سیستم

نظارت بر طراحی، تدوین و استقرار سیستم مدیریت عملکرد نیروی انسانی در مقیاس فردی، گروهی، سازمانی و برنامه ریزی برای ایجاد، توسعه کانون­های ارزیابی با رویکرد توسعه­ای

عضویت در شورای پژوهشی و هیئت رئیسه پژوهشگاه

توسعه فناوري‌هاي فرآورش گاز، از اولویت های تكنولوژيك صنعت گاز است

توسعه فناوري‌هاي فرآورش گاز، از اولویت های تكنولوژيك صنعت گاز است

 

دکتر سعید پاک سرشت:

توسعه فناوري‌هاي فرآورش گاز، از اولویت های تكنولوژيك صنعت گاز است

دكتر سعيد پاك‌سرشت، مدير پژوهش و فناوري شركت ملي گاز در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت در حاشيه هجدهمين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهش، فناوري و فن‌بازار با تاكيد بر اين‌كه يكي از مهم‌ترين فعاليت‌هاي صنعت گاز كه جزو اولويت‌هاي تحقيقاتي اين صنعت نيز به حساب مي‌آيد، فرآورش گاز است، گفت: از آنجايي كه پژوهشگاه صنعت نفت در اين حوزه از سوابق درخشاني برخوردار است واز گذشته ارتباطات زیادی داشته‌ايم، اين مجموعه را براي فعاليت‌هاي مرتبط با حوزه فرآورش انتخاب كرديم.

ايشان با تاكيد بر اين‌كه برنامه‌هاي مربوط به انستيتو فراورش گاز در حال تدوين مي‌باشد، تصریح کرد: اميدواريم اين فعاليت‌ها در طول دو ماه آينده به پايان برسد، بر اين اساس نقشه‌راه توسعه فناوري‌هاي اين حوزه در يك برنامه ميان مدت 5 ساله ترسيم خواهد شد.

پاک سرشت مهندسی شبکه را فعالیتی مهم در بهره گیری از توان موجود در کشور خواند و افزود: انستيتو فراورش گاز پژوهشگاه باید در جایگاه مركز يك شبكه قرار گيرد و همه بازيگران و دي‌نفعان را تجمیع کند تا بتوان از همهء توانمنديها در این حوزه استفاده کرد.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز با تاكيد بر دو ويژگي مهم اين انستيتو ادامه داد: برقراري ارتباط نزديك بين كارفرما و مجري و همچنين شبكه‌سازي، از مهم‌ترين خصيصه‌هايي است كه مي‌بايست در دستور كار قرار گيرد و با رعايت اين دو نكته اميدواريم به نتايج مثبتي دست پيدا كنيم.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


  instagram

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت