EN

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت شیمیایی بهداش

با هدف واگذاری دانش فنی و تجاری‌سازی پودر زئولیت 13ϰ قرار داد همکاری منعقد کردند

قرارداد واگذاری دانش فنی و تجاری‌سازی پودر زئولیت 13ϰ میان پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت شیمیایی بهداش با هدف توسعه همکاری‌های مشترک و تجاری سازی اين فناوري منعقد شد.

قرارداد واگذاری دانش فنی و تجاری‌سازی پودر زئولیت 13ϰ میان پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت شیمیایی بهداش با هدف توسعه همکاری‌های مشترک و تجاری سازی این فناوری منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، واگذاری دانش‌فنی و تجاری‌سازی پودر زئولیت 13ϰ (گرید‌های LSX و MSX) و غربال مولکولی مورد استفاده در واحدهای MRU براساس فرمولاسیون و دانش فنی پژوهشگاه و زیرساخت‌های تولیدی و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری، بازاریابی، مالی و بازرگانی توسعه‌دهنده از مفاد این قرارداد محسوب می‌شود.

بر اساس این گزارش شرکت شیمیایی بهداش به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کننده کاتالیست و مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع شوینده کشور دارای زیر‌ساخت‌های لازم برای تولید انواع پودر‌های زئولیتی، شکل‌دهی و تولید انواع غربال‌های مولکولی، زئولیتی و فراوری مواد اولیه مورد نیاز ( سیکلیکات و آلومینات سدیم) محسوب می‌شود.

دکتر توفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه امضاء این قرارداد به نقش پژوهشگاه در توسعه تکنولوژی اشاره کرد و گفت: همواره پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان یک مرکز تحقیقاتی، توسعه تکنولوژی را بر عهده دارد ولی از سوی دیگر تجاری‌سازی و ورود فناوری به بازار‌های داخلی و خارجی بر عهده صنایع بزرگ می‌باشد.

وی ادامه داد: شرکت بهداش یکی از مجموعه‌های با سابقه در صنعت شیمیایی در کشور محسوب می‌شود که توانسته با خدماتی که به کشور ارائه می‌کند نقش مهمی را در جهت قطع وابستگی کشور ایفا نماید.

ایشان به حوزه فعالیت‌های جدید شرکت بهداش نیز اشاره کرد و گفت: اخیراً این مجموعه در زمینه تولید برخی از کاتالیست‌ها، جاذب‌ها و مواد شیمیایی اقدامات موثری را انجام داده است و امیدواریم تعامل مشترکی که میان پژوهشگاه صنعت نفت و این شرکت در جهت تجاری‌سازی فناوری شکل گرفته است مقدمه‌ای برای استفاده گسترده از امکانات شرکت بهداش در راستای اهداف پژوهشگاه باشد.

رئیس پژوهشگاه با بیان‌ اینکه پژوهشگاه صنعت نفت نیز از گذشته در زمینه تولید جاذب‌ها و مواد شیمیایی فعال بوده است، تصریح کرد: خوشبختانه پژوهشگاه صنعت نفت توانسته است در این زمینه دانش‌های فنی متعددی را تولید نماید و همکاری با شرکت بهداش جزو اولین تعاملات این دو مجموعه محسوب می‌شود که قرار است در این همکاری تجاری‌سازی زئولیت 13ϰ که کاربرد بسیار زیادی در صنعت گاز دارد در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است این قرارداد میان جعفر توفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، داود عابدی آملی، رئیس هیات مدیره شرکت شیمیایی بهداش، پیام شاه‌علی مدیرعامل شرکت شیمیایی بهداش به امضاء رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support