مهار تورم و رشد تولید

مهار تورم و رشد تولید

دکتر نشاطی در حاشیه سومین دوره نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی

فعالیت‌های پژوهشگاه صنعت نفت در حوزه محیط زیست و انرژی

جابر نشاطی

دکتر نشاطی، رئیس پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت به برگزاری سومین دوره نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی که چندی پیش در جزیره کیش برگزار شد، اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه نشست تخصصی در زمینه محیط زیست برگزار شد. بر همین اساس بیش از 5 شرکت از بخش خصوصی برای ارائه دستاورد‌های خود نظیر تولید غشاءهای RO، ایمنی، تصفیه آب و پساب در این نشست حضور داشتند و امیدواریم که بتوانیم در آینده برای اجرای پروژه‌های این پردیس از توانمندی‌های این شرکت‌ها بهره‌مند شویم.

وی به جلسه مشترک میان مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و مدیران ارشد پژوهشگاه صنعت نفت نیز اشاره کرد و گفت: در این نشست توانمندی‌های پژوهشگاه صنعت نفت در زمینه انرژی و محیط زیست مطرح شد و اعلام آمادگی کردیم که در پروژه‌های مربوط به محیط زیست این مجموعه می‌توانیم همکاری داشته باشیم.

ایشان به دیگر مذاکرات انجام شده در ایام نمایشگاه اشاره کرد و گفت: مذاکراتی با مسئولین پالایشگاه ستاره خلیج فارس در زمینه محیط زیست نیز انجام شد و طرفین با توانمندی‌های یکدیگر با هدف همکاری‌های آتی آشنا شدند.

نشاطی به نشست تخصصی که از سوی پژوهشگاه صنعت نفت نیز برگزار شد، اشاره کرد و گفت: در این نشست موضوع هوش مصنوعی و کاربرد آن از سوی رئیس واحد فناوری و نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت ارائه شد و تلاش شد که یافته‌های بدست آمده در این مجموعه را در اختیار دیگر شرکت‌ها قرار دهیم و خوشبختانه در این زمینه شرکت‌هایی نظیر فرادید و توربوتک به فعالیت‌های مجموعه‌های خود در زمینه هوش مصنوعی نظیر مانیتورینک حوادث به صورت آنلاین و مدیریت هوشمند تجهیزات دوار نظیر توربین‌ها پرداختند و امیدواریم در آینده با حمایت پژوهشگاه صنعت نفت این شرکت‌ها نیز بتوانند فعالیت‌های خود را توسعه بخشند.

وی به مذاکره مدیران پژوهشگاه با گروه شرکت‌های دانش بنیان دانیال موج نیز اشاره کرد و گفت: در زمینه هوش مصنوعی و تحول دیجتیال نیز با شرکت دانش بنیان موج نشست‌هایی را برگزار کرده‌ایم که بیشتر مذاکرات انجام شده در زمینه بکارگیری هوش مصنوعی در پایش آب و هوا، مدیریت کربن و بازرسی فنی بوده است.

وی به تاثیر برگزاری چنین همایش‌هایی نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اولویت‌های ارائه شده از سوی وزارت نفت، یکی از اولویت‌های اساسی پژوهشگاه صنعت نفت نیز استفاده از فناوری دیجیتال است و بر همین اساس پژوهشگاه صنعت نفت در کنار گروه شرکت‌های دانش بنیان دانیال موج در این نمایشگاه حضور یافت تا بتواند توانمندی‌های خود را به دیگر شرکت‌ها ارائه کند و در کنار گروه شرکت‌های دانش بنیان دانیال موج که شرکتی پیش‌رو در زمینه فناوری دیجیتال است فعالیت‌های مشترکی را انجام دهند و امید است با برگزاری چنین همایش و نمایشگاه‌هایی بتوانیم در آینده نزدیک پروژه‌های میدانی و عملیاتی زیادی را در زمینه تحول دیجیتال عملیاتی نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support