EN

در مراسم معارفه سرپرست جدید حراست پژوهشگاه صنعت نفت/ رئیس سازمان حراست صنعت نفت

بر نقش فاخر و ارزشمند پژوهشگاه صنعت نفت در دانش بنیان شدن این صنعت تاکید کرد

انتصاب رئيس حراست پژوهشگاه صنعت نفت

روز سه‌شنبه 16 فروردین ماه مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید حراست پژوهشگاه صنعت نفت با حضور رئیس پژوهشگاه، رئیس سازمان حراست صنعت نفت و جمعی از کارکنان حراست این مجموعه برگزار شد.

جناب آقای شیراوند، رئیس سازمان حراست صنعت نفت در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان گفت: پژوهشگاه صنعت نفت را باید پشتیبان علمی صنعت نفت دانست و ما نیز نقش پشتیبانی از محققان و نیروی انسانی را انجام می‌دهیم.

وی به سخنان مقام معظم رهبری و شعار سال که از سوی ایشان در زمینه دانش بنیان شدن صنعت مطرح شده است اشاره کرد و افزود: زمانی که موضوع دانش بنیان مطرح می‌شود ، همواره اذهان به سمت دو نهاد دانشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه صنعت نفت سوق داده می‌شود.

ایشان با بیان این‌که پژوهشگاه را باید نوعی تمدن دانشی در صنعت نفت محسوب کرد، گفت: از آنجا که پژوهشگاه علم را به صورت کاربردی در صنعت نفت اجرا می‌کند و دارای سبقه طولانی نیز می‌باشد این امر منجر می‌شود که این مجموعه از جایگاه ویژه‌ای در صنعت برخوردار باشد.

آقای شیراوند در همین زمینه تصریح کرد: موضوع دانش بنیان، مسئله جدیدی نیست و از گذشته و به دفعات بدان اشاره شده است ولی زمانی‌که این موضوع از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار می‌گیرد و دانش بنیان شدن صنعت را محور اصلی می‌دانند نشان از اهمیت و جایگاه این موضوع مهم دارد.

ایشان با بیان این‌که در شرایط کنونی یکی از مسیر‌های رهایی از بند وابستگی، دانش بنیان شدن صنعت است، تصریح کرد: پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان یک نهاد علمی می‌تواند نقش فاخر و ارزشمندی را در بهترین و بزرگ‌ترین نهاد اقتصادی کشور ایفا نماید.

ایشان افزود: امیدواریم در آینده درک متقابل و تنگاتنگی میان مجموعه حراست, مدیران و کارکنان پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان یک نهاد علمی و پژوهشی برقرار باشد و بر همین اساس تلاش شد تا از بدنه علمی و دانشگاهی رئیس جدید حراست را انتخاب کنیم.

وی با تاکید بر این‌که رئیس هر سازمان پاسخگوی تمام مسائل و مشکلات آن مجموعه است، گفت: همانطور که روسای سازمان‌ها مدیران و مشاورانی را برای تسهیل امور سازمان در کنار خود دارند، از این رو مدیران باید برخی از مسئولیت‌های مربوط به حوزه حراست را به فرد دیگری تفویض نمایند ولی در نهایت می‌توان اذعان داشت که دغدغه‌های اصلی هر سازمان بر عهده رئیس آن مجموعه است.

رئیس سازمان حراست صنعت نفت به جایگاه حراست اشاره کرد و گفت: کارکنان حراست همواره در کنار دیگر کارکنان قرار دارند و ما نگاه پایش نسبت به دیگران نداریم و حتی در مواردی نیروهای حراستی نیاز به کمک دیگر کارکنان حاضر در سازمان دارند.

وی ادامه داد: حراست را باید یک علم رفتاری که از مهارت و فنون مختلف برخوردار است در نظر گرفت و از آن‌جا که با علوم روان‌شناسی و علوم اجتماعی ارتباط مستقیم دارد آن را باید یک علم میان رشته‌ای محسوب کرد؛ از این رو همواره ما به کمک دیگران برای پیشبرد اهدافمان و توانمند‌سازی نیروهایمان نیاز داریم.

ایشان یکی از اهداف اصلی موضوع دانش‌بنیان را توانمند‌سازی نیرو‌های انسانی دانست و گفت: آموزش نیرو‌ی انسانی و توانمند‌سازی‌ آن‌ها در زمینه‌های علمی، تجربی و فنی از اهداف اصلی مسئله دانش بنیان است از این رو همواره از مدیران می‌خواهیم که در این زمینه به نیروهای حراست کمک نمایند .

ایشان در خاتمه تصریح کرد: پژوهشگاه صنعت نفت یکی از بی‌حاشیه‌ترین مراکز است و وظایف ذاتی خود را به خوبی انجام می‌دهد و خوشبختانه وزیر نفت نیز نگاه مثبت و خوبی را به پژوهشگاه صنعت نفت دارند و جایگاه پژوهشگاه را به خوبی درک کرده‌اند.

گفتنی است در پایان این مراسم آقای حامد جغتایی به عنوان سرپرست جدید حراست پژوهشگاه صنعت نفت معرفی شد و از سوی رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و رئیس سازمان حراست صنعت نفت حکمی به ایشان اعطاء شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support