EN

در حاشیه روز پایانی نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران

پژوهشگاه صنعت نفت با پتروپالایشگاه پیشگامان سیراف قرارداد امضا کرد

پژوهشگاه صنعت نفت با هدف افزایش همکاری‌های پژوهشی با شرکت توسعه پالایشی پیشگامان سیراف قرارداد امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت به نقل از خبرنگار شانا، پژوهشگاه صنعت نفت با شرکت توسعه پالایشی پیشگامان سیراف  روز (شنبه ۲۲ اردیبهشت) در حاشیه روز پایانی بیست‌وهشتمین نمایشگاه‌ بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی قرارداد امضا کرد، این قرارداد با موضوع مطالعات مهندسی و ارائه دانش فنی واحد «CRU/CCR» بین عظیم کلانتری‌اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، و بهروز قدیمی، مدیرعامل شرکت توسعه پالایشی پیشگامان سیراف، امضا شد.

در آیین امضای این قرارداد، بهروز قدیمی، رئیس شرکت توسعه پالایشی پیشگامان سیراف، گفت: ما حدود سه سال است که به دنبال طرح آروماتیک هستیم، اما به دلیل تحریم‌های ظالمانه با شرکت‌های خارجی به تفاهم نرسیدیم، بااین‌حال به‌طور جدی به دنبال داخلی‌سازی واحد تولید آروماتیک‌ها هستیم و اکنون با کمک پژوهشگاه صنعت امیدواریم که این موضوع برای نخستین بار در ایران به نتیجه برسد.

به گزارش شانا، آروماتیک‌ها شامل سه ترکیب بنزن، تولوئن و زایلن بوده که به‌ اختصار به BTX نیز معروف هستند و سه ماده پایه صنعت پتروشیمی به شمار می‌آیند.

در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت بیش از هزار و ۷۵۰ شرکت ایرانی و خارجی در بخش‌های مختلف ازجمله شرکت‌های بالادست نفت و گاز، اکتشاف و تولید، سازندگان داخلی، صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی گاز، پالایش و پتروشیمی و شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک‌های فناوری، دانشگاه‌ها، استارتاپ‌ها و دیگر شرکت‌های مرتبط با صنعت نفت حضور دارند.

نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به‌عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین رویداد نفتی ایران، با حمایت و سیاست‌گذاری وزارت نفت، از سوی شرکت ملی نفت ایران برگزار می‌شود و شرکت‌های اصلی وزارت نفت (شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی)، شرکت‌های زیرمجموعه و تابع آن‌ها و دست‌اندرکاران اصلی صنعت نفت، در آن حضور جدی و فعالی دارند.

این رویداد با شعار «صنعت نفت؛ جهش تولید، بهینه‌سازی فناورانه» روزهای ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت‌ ۱۴۰۳ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support