EN

در حاشیه سومین رو بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران

سامانه‌های سنسور مجازی و بینایی ماشین مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی شدند

آیین رونمایی از سامانه سنسور مجازی و سامانه بینایی ماشین مبتنی بر هوش مصنوعی با حضور عضو هیئت‌علمی و مدیر مرکز تحول دیجیتال پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه روز سوم نمایشگاه بیست‌وهشتم نفت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شانا، آیین رونمایی از سامانه‌ سنسور مجازی و سامانه بینایی ماشین مبتنی بر هوش مصنوعی روز جمعه (۲۱ اردیبهشت) در حاشیه سومین روز از بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور سعید شکری، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه صنعت نفت، و مدیر مرکز تحول دیجیتال پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه صنعت نفت با بیان اینکه رونمایی دو محصول پژوهشگاه صنعت نفت در حوزه تحول دیجیتال یک سامانه سنسور مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی است که با همکاری مجتمع پتروشیمی نوری طراحی و پیاده‌سازی شده، افزود: دومین سامانه بینایی ماشین که در پژوهشگاه صنعت نفت طراحی شده در پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج‌فارس در حال عملیات است.

شکری با تأکید بر اهمیت تحول دیجیتال و توانمندی‌ها گفت: پژوهشگاه صنعت نفت حدود یک دهه است که در موضوع تحول دیجیتال پیشگام است و اکنون وارد مرحله صنعتی و اجرا شده است.

وی ادامه داد: تحول دیجیتال و هوش مصنوعی یک نگاه از بالا به پایین می‌خواهد و مقام معظم رهبری در سال ۱۴۰۰ روی این مسئله تأکید کردند که کشور ما باید جزو کشورهای برتر در زمینه هوش مصنوعی و تحول دیجیتال باشد و پیرو آن نیز مجلس شورای اسلامی در برنامه توسعه هفتم کشور از سال ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۶ قوانین این حوزه را مصوب و دو فصل را به این امر اختصاص داد و پیرو آن نیز وزیر نفت سیاست‌های کلان در این حوزه را تدوین کردند.

شکری تصریح کرد: در حوزه توسعه فناوری در در زمینه هوش مصنوعی و تحول دیجیتال در بخش فناوری اطلاعات که نقطه قوت کشور ماست، می‌توانیم سرآمد دنیا باشیم. همان‌طور که مشاهد می‌کنیم، در بخش‌های پهپادی در حوزه نرم‌افزاری بسیار قوی عمل شده است و در حوزه تحول دیجیتال و هوش مصنوعی هم این تحول رقم می‌خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support