EN

بازدید تعدادی از نخبگان رشته‌های نفتی از پژوهشگاه صنعت نفت

در راستای امضای تفاهم نامه همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و بنیاد علمی نخبگان در حاشیه نمایشگاه        بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، اولین گروه از نخبگان نفتی معرفی شده از طرف بنیاد علمی نخبگان روز سه شنبه 30 خردادماه از امکانات و توانمندی‎های پژوهشگاه صنعت نفت بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در این بازدید، عظیم کلانتری‌اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، با بیان اینکه هدف از این بازدید آشنایی نخبگان با بخش پژوهشی صنعت نفت است، گفت: کار با نخبگان خرید آینده است و این کار به سرمایه‌گذاری ویژه نیاز دارد. ما نباید تنها به فکر درست‌کردن ظرفیت باشیم، بلکه باید به پساظرفیت نیز توجه کنیم.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین ظرفیت کشور منابع انسانی است، افزود: کشور باید افتخار کند که نیروهایش از لحاظ فنی و اجتماعی به آگاهی لازم رسیده‌اند.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت تصریح کرد: نفوذ فناوری در صنعت نفت زمانی اتفاق می‌افتد که آن فناوری دغدغه سیستمی باشد که می‌خواهد آن را اجرا کند. پژوهشگاه صنعت نفت با ۶۵ سال سابقه می‌تواند در این زمینه به نخبگان کمک کند.

کلانتری‌اصل با بیان اینکه فناوری قابل انتقال نیست و فقط تجربه است که منتقل می‌شود، گفت: اگر می‌خواهیم فناوری در کشور رشد کند باید آن را بومی‌سازی کنیم. پارسال حدود ۱۲۰ شرکت دانش‌بنیان در رویداد پتروتک توانستند به‌صورت ۱۰۰درصد رایگان با شرکت‌های صنعتی ارتباط برقرار کنند.

در این بازدید یک‌روزه، کارشناسان آزمایشگاه‌های بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت درباره تخلخل، تراوایی، گل و سیمان مخصوص حفاری و آسفالتین توضیح دادند و در آزمایشگاه‌های پایین‌دستی درباره کک‌های اسفنجی، پلاگ‌های سیمان‌کاری و تولید نانولوله‌های کربنی از گاز طبیعی اطلاعاتی را به بازدیدکنندگان ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *