EN

در راستای اهداف محیط زیست

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پتروشیمی جم توافق نامه همکاری منعقد کردند

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پتروشیمی جم توافق نامه همکاری منعقد کردند

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پتروشیمی جم در سومین روز از نمایشگاه نفت تهران با هدف توسعه تعاملات دو جانبه توافق نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، شرکت پتروشیمی جم یکی از بزرگترین تولیدکنندگان الفین جهان است که در فرآیند تولید محصولات خود با آلاینده های زیست محیطی مواجه می باشد.

این گزارش می افزاید، از سوی دیگر پژوهشگاه صنعت نفت نیز از توانمندی و زیرساخت های لازم جهت حفظ محیط زیست که ناشی از فعالیت های تولیدی و صنعتی واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمایی است برخوردار می باشد.

همچنین از آنجا که پژوهشگاه صنعت نفت دارای دانش فنی ساخت دستگاه ها و تجهیزات ارزیابی و پایش آلودگی های آب، خاک و هوا می باشد مقرر شده است که این دو مجموعه در زمینه محیط زیست فعالیت های مشترکی را در دستور کار قرار دهند.

بر همین اساس، استفاده از ظرفیت های علمی، تحقیقاتی و آزمایشگاهی طرفین در حوزه بهداشت، ایمنی و محیط زیست با هدف محافظت از محیط زیست در حوزه های آب، خاک و هوا از طریق تدوین سند جامع (HSE) از مهم ترین موضوعات این همکاری است.

همچنین همکاری مشترک در بهینه سازی و توسعه فناوری های انرژی، مشارکت در انجام پروژه های پژوهش و توسعه و امکان ثبت اختراعات بین المللی مشترک از دیگر مواردی است که قرار است از سوی طرفین پیگیری شود.

خاطر نشان می شود مدت این توافق نامه 2 سال است که در غرفه پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه نمایشگاه بیست و ششمین نفت تهران میان جعفر توفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و عبدالرحیم قنبریان، مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم به امضاء رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support