حضور بی‌سابقه پژوهشگاه صنعت نفت در نمایشگاه بیست و ششم نفت تهران؛

امضاء 30 قرارداد و تفاهم‌نامه حاصل تلاش مدیران و محققان پژوهشگاه

امضاء 30 قرارداد و تفاهم‌نامه حاصل تلاش مديران و محققان پژوهشگاه

پژوهشگاه صنعت نفت با انعقاد 30 قرارداد، توافق‌نامه و تفاهم‌نامه به کار خود در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی پایان داد.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در چهار روز برگزاری این نمایشگاه 30 قرارداد و تفاهم‌نامه میان پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه به امضا‌ء رسید که این امر طی سال‌های اخیر از نظر تعداد و ارزش تفاهم‌نامه‌ها و قرارداد، بی‌سابقه بوده است.

این گزارش می‌افزاید، پژوهشگاه صنعت نفت هم‌راستا با شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری انتخاب شده‌ است حرکت کرده و تلاش کرده است که جایگاه شرکت‌های دانش بنیان را بیش از پیش به فعالان حوزه پژوهش و صنعت نفت معرفی نماید.

بر همین اساس بخش قابل توجهی از این تفاهم‌نامه‌ها و قرارداد‌ها با شرکت‌های دانش بنیان در ایام نمایشگاه منعقد شد و این موضوع را می‌توان همسو با سیاست‌های کلان کشور و اهداف صنعت عظیم نفت دانست.

بر پایه این گزارش بسیاری از قرارداد‌ها و تفاهم‌نامه‌هایی که در ایام نمایشگاه از سوی مدیران پژوهشگاه صنعت نفت منعقد شد نخستین‌های ساخت داخل یا توسعه فناوری در صنعت نفت را رقم خواهد زد.

به طور حتم دیگر نباید با وجود محققان ارزشمند و توانمند در مجموعه تحقیقاتی همچون پژوهشگاه صنعت نفت در دوران تحریم نگران اجرا و انجام پروژه های پژوهشی بود؛ چرا که با وجود نیروی انسانی با تجریه و زیر‌ساخت‌های مناسب در این مرکز می توان بسیاری از فعالیت ها را در این سازمان اجرایی کرد و از سوی دیگر می‌توان نقطه قوت این مجموعه عظیم را در آن دانست که تمام فعالیت های پژوهشگاه صنعت نفت معطوف به نیازهای صنعت می باشد و همواره تلاش شده است که این اقدامات منجر به تولید فناوری و دانش فنی شود.

خاطر نشان می‌شود پژوهشگاه صنعت نفت در ایام نمایشگاه 6 قرارداد، 18 تفاهم‌نامه و 6 توافق‌نامه را با شرکت‌های نفت و گاز، شرکت های دانش‌بنیان، مراکز پژوهشی و دانشگاه‌ها منقعد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support