پژوهشگاه صنعت نفت

 • پژوهشگاه صنعت نفت

  پژوهشگاه صنعت نفت

  بزرگترین مرکز تحقیقات نفتی خاورمیانه ادامه مطلب
 • دارای بزرگترین و مجهز ترین آزمایشگاه ها

  دارای بزرگترین و مجهز ترین آزمایشگاه ها

  توليد‌ محصولات‌ ارزشمند‌ نظير‌ دانش‌ فني،‌ اختراع‌ و‌ در‌ نهايت‌ ارايه‌ مقاله‌ در‌ مجلات‌ معتبر ادامه مطلب
 • دفاتر منطقه ای پژوهشگاه صنعت نفت

  دفاتر منطقه ای پژوهشگاه صنعت نفت

  مركز پژوهش و توسعه منطقه ویژه اقتصادی پارس ادامه مطلب
 • دفاتر منطقه ای پژوهشگاه صنعت نفت

  دفاتر منطقه ای پژوهشگاه صنعت نفت

  مركز پژوهش و توسعه فناوري‌هاي نفت كرمانشاه ادامه مطلب
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
چشم انداز و مأموريت

چشم انداز و مأموريت

مأموريت پژوهشگاه، ارزش آفريني مستمر بري ذينفعان با توسعه فناوري و ارائه راهکارهاي فناورانه است. ادامه مطلب
اهداف و سیاستها

اهداف و سیاستها

هدف اوليه پژوهشگاه صنعت نفت، تحقيق و پژوهش در زمينه کاربرد مواد نفتي بود. پس از پيروزي انقلاب اسلامي با هدف انجام تحقيقات بنيادي، کاربردي و توسعه ا‏ي، به فعاليت خود ادامه داد ادامه مطلب
خط مشی یکپارچه

خط مشی یکپارچه

پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان مرکز فعاليت هاي تحقيق و توسعه صنعت نفت ايران استقرار يکپارچه(IMS) سيستم هاي مديريت را در دستور کار خود قرار داده است. ادامه مطلب
 • 1

آخرین اخبار

تقویم آموزشی سال 1399

 • برنامه زمانبندی دوره های آموزشی آنلاین زمستان 99

 • تقویم آموزشی سال 1399

 • تقویم توانمندی آموزش پژوهشگاه صنعت نفت در سال 1399

 • محتوای و شناسنامه آموزشی سال 1399

 • 1
صرفه جویی یعنی استفاده درست از منابع کشور

صرفه جویی یعنی استفاده درست از منابع کشور

با رعایت و صرفه جویی در مصرف آب به طبیعت کشورمان کمک کنیم

با رعایت و صرفه جویی در مصرف آب به طبیعت کشورمان کمک کنیم

 • 1

در دومين روز برگزاري بيستمين نمايشگاه بين المللي تهران روي داد؛

  رونمايي از سند راهبردي پژوهشگاه صنعت نفت

rahbord

سند راهبردي پژوهشگاه صنعت نفت پس از ترسیم چشم انداز پژوهشگاه تا افق 1404 و نیز تصویب ماموریت و اهداف کلان سازمان در دستیابی به آن در هجدهمین جلسه هیات امنا، راهبردهای پژوهشگاه صنعت نفت با استفاده از نظرات کارشناسی و برگزاری پانل خبرگان (با مشارکت فعال مدیران ارشد سازمان) در سه حوزه صنایع بالادستی، پایین دستی و محیط زیست و انرژی تدوين شد.

 

به گزارش بخش خبر واحد ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت چشم انداز اين سند پیشگام در توسعه فناوری و ارائه راهکارهای فناورانه در صنعت نفت و متعهد به توسعه پایدار در افق 1404 است.

بر اساس اين گزارش مأموريت پژوهشگاه، توليد، انتقال و عرضه فناوري هاي مورد نياز صنعت نفت، توسعه محصولات جديد، بهبود مستمر فرآيندهاي عملياتي موجود و ارائه برنامه هاي كشف، توسعه و بهره برداري بهينه از منابع انرژي است.

اين گزارش حاكي است پژوهشگاه با حضور فعال در عرصه جهاني و بهره گيري از سازوكارهاي نظام نوآوري باز، ارتقاي شايستگي هاي محوري، توسعه روابط راهبردي با مؤسسات علمي و تحقيقاتي داخلي و بين المللي و توسعه دهندگان محصول، مأموريت خود را به انجام خواهد رساند.

بر پايه اين گزارش پژوهشگاه در 4 حوزه فناوري، ساختار و فرآيندها، ارتباطات و مشتري و منابع اهداف كلان خود را دنبال مي كند.

همچنين توصيف و مطالعه يكپارچه مخازن و ارايه سناريوهاي توليد بهينه و صيانتي از ميادين كشور، بكارگيري و توسعه فناوري هاي ازدياد برداشت و رفع مشكلات توليد و بهره برداري، مطالعه و مدلسازي حوضه رسوبي و سيستم هاي هيدروكربني برخي از راهبردهاي پژوهش و فناوري پژوهشگاه در صنايع بالادستي محسوب مي شود.

گفتني است طراحي، توليد، توسعه و تجاري سازي نرم افزار در راستاي حل مشكلات فناورانه صنعت، توسعه فناوري ها و بومي سازي دانش فني در جهت ارتقاء كيفيت و ايجاد ارزش افزوده و طراحي فرآيندهاي مورد نياز صنعت نفت و تدوين و ارايه دانش فني ساخت كاتاليست ها و جاذب ها از مهم ترين راهبردهای پژوهش و فناوري پژوهشگاه درصنایع پاییندستی است.

بر اساس اين گزارش مي توان به راهبردهای پژوهش و فناوري اين مركز درحوزه انرژی و محیط زیست نظير توسعه روش هاي ارتقاء كارايي تجهيزات انرژي بر، توسعه فناوري هاي پيشرفته مربوط به انرژي هاي نو و توسعه فناوري هاي تصفيه آب و فاضلاب اشاره كرد.

استقرار نظام پیشنهادات و نظام آراستگيدر پژوهشگاه صنعت نفت

بر پايه اين گزارش، در راستای دستیابی به مدیریت فراگیر، و نيز با صنعتی شدن جوامع و علمی بررسی کردن پدیده ها، مدیریت مشارکتی بعنوان یکی از نظام های مدیریت پویا و ابزار قدرتمند برای موفقیت، بهبود و تغییر سازمانی مطرح است که نقش مهمی در توسعه منابع انسانی سازمانی ایفاء می نماید.

در همین راستا، پروژه طراحی و استقرار نظام پيشنهادها در پژوهشگاه صنعت نفت در سال 1393 اجرا شد كه اهداف استقرار نظام پيشنهادات مشتمل بر ارتقاء منابع انساني و فرهنگ سازماني، بهبود عملكرد و نتايج اقتصادي، ايجاد بانك اطلاعاتي دستيابي همگاني به گام ها و فرصت هاي بهبود است.

پژوهشگاه هم اكنون نظام آراستگي 5S را براي رسيدن به هدف های متعددی در دست اجرا دارد كه برخی از مهم ترین اهداف استقرار اين سيستم مشتمل بر به سازي فرايند هاي سازمان و پيشگيري از اتلاف منابع، و نيز ایمنی و بهداشت، بهره وری، صرفه جویی در هزینه ها، کیفیت و پيشگيري از خرابي ها، حذف ضايعات، افزايش روحيه و جلب مشتري است.

پردیس انرژی و محیط زیست

از سه پژوهشکده محیط زیست و بیوتکنولوژی، حفاظت صنعتی و توسعه و بهينه سازي فناوریهای انرژی و یک مرکز پژوهشی تجزیه­ و ارزیابی مواد تشكيل شده   >> مطالب بیشتر

 

پردیس پایین دستی

پاسخگويي به نيازهاي تحقيقاتي در جهت ارتقاء، بهبود و رفع مشكلات صنايع نفت، گاز و پتروشيمي دستيابي به دانش فني ساخت و فرمولاسيون مواد شيميايي   >> مطالب بیشتر

پردیس بالادستی

اين پرديس داراي سه پژوهشكده مستقل، "علوم زمين" ، "مهندسي نفت" و "مطالعات مخازن و توسعه ميادين" و يك مركز "فناوري اطلاعات بالادستي نفت" >> مطالب بیشتر

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت