پژوهشگاه صنعت نفت

در پژوهشگاه صنعت نفت انجام شد

رونمايي از اولين فناوري ايراني كك نفتي و افتتاح واحد نيمه صنعتي توليد كك

 

 

به گزارش واحد خبر ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، مراسم رونمايي از اولين فناوري ايراني كك نفتي و افتتاح واحد نيمه صنعتي آن روز سه شنبه 31 شهريور ماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

بر اساس اين گزارش همزمان با رونمایی از نخستین فناوری ایرانی کک نفتی، نخستین واحد نیمه صنعتی تولید کک کشور با ظرفیت 400 كيلو در هر واحد فرآيندي نیز افتتاح شد.

گفتني است تاكنون هيچ واحد صنعتي كك‌سازي در كشور ساخته نشده بود و تمام كك مورد نياز با ارزبري 75 ميليون دلار در سال از خارج تامين مي‌شود كه با افزايش نياز سالانه كشور در آينده نه چندان دور بر 150 ميليون واحد بالغ خواهد شد و توليد صنعتي كك در ايران، موجب ايجاد ارزش افزوده، خلق ثروت ملي و جلوگيري از خروج ارز مي‌شود.

بر پايه اين گزارش خالق فناوري ايراني كك نفتي پژوهشگاه صنعت نفت است و اين واحد نيمه صنعتي با حمايت و همكاري سازمان ايميدور ايجاد شد.

خاطر نشان مي‌شود در پايان اين مراسم از دست‌اندركاران اين طرح آقايان جواد ايوك‌پور، رحمت‌ا..گل‌پاشا، سعيد غريب دوست و خشايارشريفي از پژوهشگاه صنعت نفت و آقايان محمد آقاجانلو ، محمد مير عارفين و خانم سحر بني يعقوب از ايميدرو تقدير به عمل آمد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت