پژوهشگاه صنعت نفت

با كسب جایزه ملی علامه طباطبایی؛

محقق پژوهشگاه صنعت نفت، دانشمند نخبه برتر كشور شد

 

 

 

چهارمين دوره اعطاي جايزه علامه طباطبايي با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار و دكتر عليمراد رشيدي، رييس مركز تحقيقات نانو فناوري پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان دانشمند نخبه برتر كشور از سوي بنياد ملي نخبگان معرفي شد.

 

بر اساس اين گزارش در این مراسم که در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس بنیاد ملی نخبگان و جمعی از نخبگان علمی حضور داشتند.

 

به گزارش واحد خبر پژوهشگاه صنعت نفت، در مراسم تجلیل از برگزیدگان این دوره از جایزه ملی علامه طباطبایی که روزيكشنبه 24 آبان ماه كه با حضور جمعی از استادان و محققان برجسته کشور برگزار شد، دكتر عليمراد رشيدي، رييس مركز تحقيقات نانو فناوري پژوهشگاه صنعت نفت، به‌عنوان یکی از دانشمندان، محققين و پژوهشگران برگزیده کشورمورد تجلیل قرار گرفت.

 

اين گزارش حاكي است جایزه ملی علامه طباطبایی که از سال 1390 هرساله از سوی بنیاد ملی نخبگان به استادان ممتاز دانشگاه‎ها و پژوهشگران برجسته ایرانی اعطاء می‎شود با هدف پیشبرد امر تحقیق، پژوهش و به کار گیری موثر محققان کشور در نظر گرفته شده است.

 

اين گزارش مي‌افزايد: جايزه علامه،‌جايزه‌اي است كه به اساتيد برجسته و نخبه كشور بر اساس آيين نامه‌هاي مصوب تعلق مي‌گيرد، اين آيين نامه شاخص‌هاي بسيار سختگيرانه‌اي دارد و شامل شاخص‌ها و معيار‌هاي علمي معتبر در سطح بين‌المللي است كه در چهارمين دوره از 18 نفر تجليل به عمل آمد.

 

گفتني است دكتر عليمراد رشيدي به عنوان جوانترين دانشمند در بين آقايان در اين دوره موفق به كسب جايزه شده است.

بر اساس اين گزارش دكتر عليمراد رشيدي داراي ثبت 13 اختراع بين‌المللي در آمريكا و اروپا، 35 اختراع داخلي و دستيابي به 8 دانش فني در مقياس صنعتي است.

بر اين اساس وي داراي 240 مقاله كه از اين ميان 185مقاله در مجلات معتبر خارجي و 55 عنوان در مجلات داخلي به چاپ رسيده است.

بر اساس اين گزارش تاکنون سه دوره جایزه علامه طباطبایی برگزار شده است كه جایزه علامه طباطبایی به عنوان بالاترین جایزه علمی کشور به اساتید برجسته و اعضای هیأت علمی در رشته‌های مختلف علمی مانند علوم پایه، فنی-مهندسی، پزشکی و علوم انسانی تعلق می‌گیرد.

 

بر هيمن اساس نحوه انتخاب برگزیدگان جایزه علامه طباطبایی يك فرآيند فرایند چند ماهه بوده كه توسط شورای نخبگان بنیاد ملی نخبگان، از میان اساتید و محققان نمونه و ممتاز کشور انجام مي شود كه افراد براي انتخاب اوليه در بايد حايز حداقل 5 شرط از 10 شرط موجود در بنياد را داشته باشند.

 

اين گزارش مي‌افزايد مواردي نظير تعداد مقالات، ثبت اختراعات، سخنراني‌‌هاي علمي، عضويت در مجلات بين‌المللي و تربيت دانشجوي دكتري از موضوعاتي است كه محققان با آن‌ها سنجيده مي‌شوند.

 

بر همین اساس پس از شناسايي اوليه محققان در كشور در مرحله دوم ارزيابي‌هايي نيز صورت مي‌گيرد و بين 10 تا 20 نفر براي اين جايزه ملي معرفي مي شوند.

بر اساس اين گزارش مدت اعتبار جایزه علامه طباطبایی پنج سال بوده و طبق آئین‌نامه بنیاد ملی نخبگان، برگزیدگان می‌توانند به مدت پنج سال از تسهیلات اعطایی بنیاد مانند اعتبار آموزشی، پرداخت هزینه‌های سفرهای علمی کوتاه مدت به خارج از کشور و چاپ کتب و انتشارات علمی در سطح بین‌المللی برخوردار شوند.

 

خاطر نشان مي‌شود در كارنامه عليمراد رشيدي پژوهشگر برتر نانو در سال‌هاي 87 تا 92، پژوهشگر برتر كشور و پژوهشگر برتر وزارت نفت به چشم مي‌خورد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت