پژوهشگاه صنعت نفت

عليمراد رشيدي، رييس مركز تحقيقات نانو فناوري پژوهشگاه صنعت نفت:

نتايج پروژه‌هاي كاربردي نانو در اختيار صنايع مختلف قرار گرفته است

 

مركز نانو تحقيقات پژوهشگاه صنعت نفت با هدف شناخت پتانسيل موجود در صنعت و تقويت همكاري بين پژوهشگاه و ديگر صنايع در نهمين جشنواره و نمايشگاه بين‌المللي فناوري تهران حضور يافته است.

دكتر عليمراد رشيدي، رييس مركز تحقيقات نانو فناوري پژوهشگاه با بيان اين‌كه اين مجموعه به منظور ارايه دستاوردهاي يك سال گذشته خود در اين نمايشگاه حضور پيدا كرده است، گفت: پژوهشگاه فناوري‌هاي خود را در حوزه نانو نه تنها به بخش صنعت بلكه به ديگر صنايع كشور ارايه كرده است.

وي ادامه داد: اين آوردگاه بين‌المللي فرصت مغتنمي براي پژوهشگاه و ديگر بخش‌ها به منظور همكاري‌هاي گسترده با سازمان‌ها و شركت‌هاي معتبر است.

رشيدي با تاكيد بر اين‌كه در نهمين نمايشگاه فناوري‌ نانو، شركت‌هاي خارجي نيز حضور دارند، افزود: براي فروش محصولات و تبادل اطلاعات بيشتر مي‌توانيم در اين 4 روز با نمايندگان اين شركت‌هاي معتبر ارتباط نزديك و مستقيمي برقرار كنيم.

براي اولين بار در دنيا گرافن متخلخل با حجم بالا توليد شد

وي به محصولات اين مركز در اين نمايشگاه اشاره كرد و گفت: امسال در غرفه پژوهشگاه گرافن متخلخل عرضه مي‌شود كه اين گرافن با اين حجم براي اولين بار است كه در دنيا توليد مي‌شود.

رييس مركز تحقيقات نانو فناوري پژوهشگاه به ديگر محصولات ارايه شده نيز در اين نمايشگاه اشاره كرد و افزود: در اين نمايشگاه نسل جديدي از كربن‌ها به نام نانو كربن‌ها ارايه مي‌شود كه از قيمت بسيار پاييني برخوردار است.

رشيدي افزود: اكسيد‌هاي فلزي نانو ساختار نظير اكسيد روي و منيزيم و همچنين پد‌هاي نانويي كه براي حذف لكه‌هاي نفتي بسيار كارآمد بوده و قابليت جذب بالايي دارند از ديگر محصولات پژوهشگاه در نمايشگاه نهم است.

وي تمام برنامه‌هاي اين مركز را بر اساس سند تنظيم شده در حوزه نانو دانست و گفت: هم اكنون تمركز ما بر حوزه بالادستي و به خصوص ازدياد برداشت است و اميدواريم در آينده طرح نانو امولسيون را با همكاري شركت فلات قاره ميداني كنيم.

رشيدي ادامه داد: پروژه بازيافت بخارات بنزين كه در سه ماه آتي در يكي از جايگاه‌هاي سوخت عملياتي خواهد شد در مقياس بالاتري با همكاري پژوهشكده توسعه پژوهشگاه براي انبار‌هاي نفت انجام خواهد شد.

وي همچنين حذف H2S و تركيبات گوگردي از مايع به سفارش پتروشيمي‌ها را از ديگر فعاليت‌هاي اين مركز تحقيقاتي دانست.

گفتني است نهمين جشنواره و نمايشگاه بين‌المللي فناوري تهران از روز چهارشنبه 14 تا 17 مهر‌ماه در نمايشگاه بين‌المللي داير است.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت