پژوهشگاه صنعت نفت

 

پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه تهران روز چهار‌شنبه 13 دي‌ ماه، به منظور توسعه‌ همكاري‌هاي دوجانبه در زمينه انستيتو ارتقاء نفت سنگين جلسه‌اي مشترك برگزار کردند.

رييس پژوهشكده توسعه فرآيند و فناوري تجهيزات پژوهشگاه صنعت نفت، درحاشيه اين نشست تخصصي به انستيتو‌هاي تحقيقاتي واگذار‌شده از سوي وزارت نفت به دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي نفت اشاره كرد و گفت: یکی از این مراکز، انستیتو ارتقاء نفت سنگین دانشگاه تهران است و ازآنجا که پژوهشگاه صنعت نفت در سال‌هاي اخير تجربيات گسترده‌اي در زمينه فرايند هاي ارتقاء نفت سنگين و ته‌مانده‌ها کسب کرده ، این جلسه‌ برگزار شده است.

دكتر حميد گنجي، با بيان اين‌كه کارفرمای این طرح، شركت پالايش و پخش است، تصريح كرد: مديران انستيتو نفت دانشگاه تهران و نمايندگان کارفرما به منظور همكاري‌هاي بيشتر با متخصصان پژوهشگاه، پس از بازديد از پايلوت‌ها و آشنايي با توانمندي‌هاي اين مجموعه، در زمينه همكاري انستيتو نفت سنگين، با اين سازمان به تبادل نظر پرداختند.

دكتراحمد توسلي، دانشيار دانشگاه تهران، آغاز به کار این انستيتو را فروردين ماه سال جاری خواند و افزود : انستيتو کار خود را با 4 طرح محوري آغاز کرده و فاز اول اين طرح، شامل تهيه نقشه راه توسعه تكنولوژي و انتخاب دانشگاه ها و مراكز همكار به پايان رسيده است.

ايشان در خاتمه تصريح كرد: با توجه به پيش‌زمينه‌هاي توسعه تكنولوژيكي و زير‌ساخت‌هاي موجود در پژوهشگاه صنعت نفت، علاوه بر توسعه تكنولوژي، تصميم داريم از اين مجموعه به عنوان مهم‌ترين همكار تحقيقاتي در تربيت متخصصين اين حوزه بهره برداری کنیم.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت