پژوهشگاه صنعت نفت

 

انستيتو فرآورش گاز، با هدف توسعه و تامين دانش فني مورد نياز براي فرآيند‌ها، مواد شيميايي پرمصرف و خدمات فناورانه صنعت گاز كشور روز چهارشنبه دوم اسفند در پژوهشگاه صنعت نفت افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، در جهت اجراي سياست‌هاي كلي برنامه ششم وزارت نفت و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي، وزارت نفت 12 انستيتو در صنايع پايين دستي را تاسيس کرده كه در اين ميان انستيتو فرآورش گاز به پژوهشگاه صنعت نفت واگذار شده است.

براساس اين گزارش، اين انستيتو در دو فاز قابل اجرا مي‌باشد؛ فاز اول که تهيه و ايجاد زير‌ساخت‌هاي لازم، ساز و كار‌هاي اجرايي مناسب، تخصيص و تجهيز فضاي اداري- آزمايشگاهي و تهيه برنامه جامع اجرايي براي فاز دوم را در بر می گیرد از ابتداي سال 1396 آغاز به كار كرده و هم‌اكنون به پايان رسيده است.

بر همين اساس در فاز دوم، اجراي پروژه‌ها و طرح‌هاي تحقيقاتي متناسب با نياز صنعت گاز كشور نظير شيرين‌سازي، بازيافت گوگرد و گاز‌هاي ارسالي به فلر و آلاينده‌ها در دستور كار قرار خواهد گرفت.

انستيتو فرآورش گاز، انجام پژوهش‌هاي كاربردي را از طريق شبكه تحقيق و پژوهش شامل دانشگاه‌هاي همكار، مراكز پژوهش داخلي و خارجي، شركت مهندسي مشاور داخلي و خارجي پيش خواهد برد .

گفتني است در مراسم افتتاحيه اين انستيتو كه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد معاون مهندسي، پژوهش و فناوري وزارت نفت، مدير‌عامل شركت ملي گاز ايران، رييس پژوهشگاه صنعت نفت و جمعي از اعضاء هيات مديره شركت ملي گاز و محققان پژوهشگاه صنعت نفت حضور داشتند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت