پژوهشگاه صنعت نفت

بیطرف در مراسم افتتاحیه انستیتو فرآورش گاز؛

افزایش دانش منجر به ابداع محصولات جدید و خلق ثروت می شود

مهندس بيطرف، معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت در حاشيه مراسم افتتاحيه انستيتو فرآورش گاز كه روز چهار‌شنبه دوم اسفند ماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد به راه‌اندازی 12 انستیتو تحقیقاتی در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور اشاره كرد و گفت: هم اكنون اين انستيتو‌ها در دانشگاه‌های تهران،‌ شریف و علم و صنعت راه‌اندازی شده و " انستيتو فرآورش گاز " يكي از آنهاست که با مشارکت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه راه‌اندازی شده است.

وي در همين راستا تصريح كرد: این انستیتو در قالب قراردادهای پژوهشی بخش پایین‌دست صنعت نفت ایجاد می‌شود و هدف از تأسیس آنها، به‌کارگیری ظرفیت‌های علمی و پژوهشی، توسعه فناوری و کسب دانش فنی در حوزه‌های مختلف است.

بيطرف به ساختار ويژه اين انستيتو نيز اشاره كرد و افزود: در ساختار انستيتو فراورش گاز از هیئت علمی و پژوهشی پژوهشگاه صنعت نفت استفاده خواهد شد و دارای شبکه‌ای از همکاران دانشگاهی داخلی و خارجی و مشاوران ایرانی نيز خواهد بود.

معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت با تاکید بر تنوع محصولات در بخش هیدروکربوری گاز و نفت گفت: تنوع محصولات در این حوزه روز به روز در حال افزایش است، از این رو هر چه دانش بشر در این زمینه افزایش یابد، می‌تواند محصولات جدیدی را ابداع کرده و منجر به خلق ثروت شود.

بیطرف ادامه داد: نسل فعلی در کشور باید از این منابع خدادادی حداکثر استفاده را کند، و علاوه بر آن، باید زمینه استفاده بیشتر براي نسل‌های آتی را فراهم کند که اميدواريم این انستیتو تاثير بسزايي در اين زمينه داشته باشد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت