پژوهشگاه صنعت نفت

دبير شانزدهمين همايش خوردگي ايران خبر داد:

رشد 50 درصدي مقالات نسبت به دوره گذشته

 

دبيرخانه شانزدهمين کنگره ملی خوردگي ايران و سومين كنگره خوردگي در صنعت نفت مجموعاً 248 مقاله از مراكز دانشگاهي، پژوهشي و صنعت دريافت نموده كه در مقايسه با دوره پانزدهم از رشد 50 درصدي برخوردار بوده است. این کنگره ها با رويكرد مديريت خوردگي طي روزهاي سوم تا پنجم آذر ماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار خواهد شد.

دكتر فرشته رضايي، دبير شانزدهمين همايش خوردگي ايران درخصوص مقالات ارسال شده به اين دبيرخانه گفت: تعداد کل مقالات ارسالی به شانزدهمین کنگره خوردگی 199 مقاله بوده که از این تعداد 161 مقاله پذیرفته شده و تعداد 37 مقاله به صورت سخنرانی،85 مقاله به صورت پوستر و 39 مقاله در کتابچه کنگره درج خواهد شد.

رضايي در خصوص مقالات ارايه شده به سومين كنگره خوردگي در صنعت افزود: مقالات ارسالی به این کنگره 49 مورد است که تعداد 41 مقاله آن پذیرفته شده كه از این میان تعداد 11 مقاله به صورت سخنرانی، 17 مقاله پوستری و 13 مقاله به صورت درج در کتابچه کنگره پذیرفته شده است.

وي با اشاره به محورهاي همايش، گفت: در شانزدهمین کنگره خوردگی موضوعات بسياري مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت كه مدیریت خوردگی، روش‌های نوین پایش و کنترل خوردگی در واحدهای عملیاتی و خطوط انتقال و روش‌های مختلف جلوگیری از خوردگی از مهم‌ترين آن‌ها است.

دبير همايش در ادامه افزود: فناوری نانو و مواد پیشرفته، خوردگی میکروبی و بیو مواد و خوردگی در سیستم‌های نیروگاهی، آب و فاضلاب از ديگر موضوعاتي است كه در اين همايش مورد بررسي قرار خواهند گرفت.

فرشته رضايي با اشاره به اين‌كه شانزدهمین کنگره ملی خوردگی همزمان با سومین کنگره خوردگی در صنعت نفت، در روزهاي سوم تا پنجم آذر ماه برگزار مي‌شود اظهار داشت: دبیرخانه هر دو کنگره در انجمن خوردگی ایران است و طي فراخوان اولیه مدت ارسال مقالات از اول مرداد تا دهم شهریور بوده و با توجه به استقبال گسترده محققان صنعت و دانشگاه اين زمان تا 10 مهر ماه تمدید شده است.

وي محورهاي موضوعات مهم ارسالی به کنگره شانزدهم را برشمرد و گفت: پوشش های مختلف،پایش در خطوط لوله، حفاظت کاتدی، جوشکاری و نانو تکنولوژی از مهم‌ترين موضوعات مقاله‌هاي ارسالي به دبير خانه آن همايش است.

رضايي در همين راستا افزود: موضوعات ديگري نظير خوردگی میکروبی، خوردگی داغ، شبیه سازی، پوشش معدنی و فلزی، انتخاب مواد، مهندسی خوردگی و عملیات حرارتی از مواردي است كه نويسندگان در خصوص آن‌ها به اين دبيرخانه مقاله ارسال كرده‌اند

دبير همايش با اشاره به توزيع مقالات از دانشگاه‌هاي مختلف كشور گفت: در اين همايش 78 مقاله از دانشگاه‌های دولتی،‌ 21 مقاله از دانشگاه آزاد، 53 مقاله از صنعت و 10 مقاله از پژوهشگاه‌های کشور به شانزدهمین کنگره ارسال شده است از اين رو مي توان گفت كه 61% مقالات از دانشگاه، 33% از صنعت و 6% از پژوهشگاه های کشور ارسال شده است که در اين ميان 5.5% آن متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.

رضايي تصريح كرد: آنالیز آمار ذكر شده مربوط به شانزدهمین کنگره خوردگی است در حالیکه حدود 70% مقالات ارسالی به سومین کنگره خوردگی از صنعت ارسال شده است .

دبير همايش با اشاره به آمار مقالات نسبت به سال گذشته گفت: در پانزدهمین کنگره ملی خوردگی تعداد 170 مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شده بود که از بین آن‌ها 168 مقاله پذیرفته شده ، 47 مورد سخنرانی و مابقی پوستر بوده اند كه مقایسه بین آمار مقالات دریافتی دو کنگره امسال نسبت به سال گذشته حدود50 % رشد به چشم مي خورد.

رضايي در خاتمه افزود: با توجه به محور موضوعی این دو کنگره از دکتر علی مرشد، از صاحب نظران و ایده پردازان موضوع مدیریت خوردگی ، به عنوان سخنران کلیدی حضور خواهند داشت.

خاطر نشان مي‌شود کلیه کارگاه های آموزشی کنگره در روز 5 آذر درمحل پژوهشگاه صنعت نفت اجرا خواهد شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت