پژوهشگاه صنعت نفت

دبير شانزدهمين كنگره خوردگي ايران؛

مديريت خوردگي در كشور جوان است / خوردگي متوقف نمي شود

 

 

مديريت خوردگي در كشور موضوعي جديد و جوان است و خوردگي هيچ زمان متوقف نمي شود، حتي در كشورهاي پيشرفته، فقط مي توان آن را كنترل و مديريت كرد كه در دو كنگره پيش رو محوريت موضوع را به مديريت خوردگي اختصاص داده شده است.

دكتر فرشته رضايي، عضو هيات علمي پژوهشگاه صنعت نفت و دبير شانزدهمين كنگره خوردگي با بيان اين مطلب گفت: به دليل تقارن سومين كنگره خوردگي در صنعت نفت و شانزدهمين كنگره خوردگي ايران، پژوهشگاه صنعت نفت كه سابقه ديرينه اي در موضوع خوردگي داشته و يكي از پيشتازان كشور در ارائه روش هاي نوين كنترل خوردگي مي باشد، محوريت كار را با همكاري وزارت نفت و انجمن خوردگي ايران بر عهده داشته و استقبال خوبي از سوي بخش خصوصي براي حضور در اين دو كنگره صورت پذيرفته است.

وي گفت: تعداد شركت هايي كه در اين دو كنگره داراي غرفه هستند را 20 شركت اعلام و افزود: چندين شركت نيز طي دو روز اول ، كارگاه هاي تخصصي برگزار خواهند كرد و روز سوم اين كنگره ها نيز به كارگاه هاي انجمن خوردگي ايران اختصاص دارد.

رضايي، در ادامه گفت: اتفاق خوبي كه امسال افتاد برگزاري همزمان دو كنگره است كه باعث شد تا حجم توجهاتي كه از طرف صنعت به اين دو كنگره مي شود، افزايش بسيار زيادي داشته باشد.

دبير كنگره خوردگي، فراخوان اوليه كنگره را اول مرداد ماه سال جاري اعلام و گفت: از شروع فراخوان دريافت مقالات با دو مرتبه تمديد تا دهم مهر ماه، 230 مقاله از دانشگاه ها، مراكز تحقيقاتي و صنعتي به دبيرخانه كنگره ارسال شد كه پس از داوري مقالات توسط 80 نفر از اعضاي هيات علمي دانشگاه ها و كارشناسان خبره صنعت، نتايج آن يك ماه بعد در دهم آبان ماه سال جاري از طريق سايت انجمن خوردگي ايران به اطلاع نويسندگان مقالات رسيد.

رضايي، تعداد مقالات پذيرفته شده مربوط به شانزدهمين كنگره خوردگي را 161 مورد عنوان كرد كه از اين تعداد 37 مقاله به صورت سخنراني، 85 مقاله به صورت پوستر و 39 مقاله در كتابچه كنگره به چاپ مي رسد.

دبير كنگره خوردگي اضافه كرد: تعداد مقالات پذيرفته شده در سومين كنگره خوردگي در صنعت نفت، 41 مورد است كه از اين ميان 11 مقاله به صورت سخنراني، 17 مقاله به صورت پوستر و 13 مقاله نيز در كتابچه كنگره درج خواهد شد.

وي، با اشاره به اينكه در اين كنگره علاوه بر دكتر علي مرشد كه از صاحب نظران مطرح حوزه مديريت خوردگي و سخنران كليدي كنگره بشمار مي رود، آقايان دكتر محمد علي گلعذار، دكتر منصور فرزام، دكتر اسماعيل اكبري نژاد، مهندس كيانوش كلانتريان و مهندس علي فضلي نژاد به عنوان سخنرانان كارگاه هاي تخصصي در روز سوم كنگره به ايراد سخنراني خواهند پرداخت.

خاطر نشان مي شود، سومين كنگره خوردگي در صنعت نفت همزمان با شانزدهمين كنگره خوردگي ايران، سوم تا پنجم آذرماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار خواهد شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت