پژوهشگاه صنعت نفت

پيشگيري صنايع در مقابل خوردگي بهتر از پرداخت هزينه هاي چند صد ميليارد ريالي است

 

 

در صورتي كه در صنايع ايران فقط 0/5درصد از خوردگي پيشگيري شود، بصورت ميلياردي صرفه جويي خواهد شد.

سيد محمود كثيري ها، عضو هيات موسس انجمن خوردگي ايران و عضو هيات علمي دانشگاه امير كبير با بيان اين مطلب به واحد خبر ارتباطات پژوهشگاه، گفت: پيشگيري صنايع مختلف در مقابل پديده خوردگي كار سختي بشمار مي رود اما اگر محقق شود بهتر از پرداخت هزينه هاي چند صد ميلياردريالي بوده و به صرفه جويي در هزينه ها كمك شاياني خواهد كرد.

وي، با اشاره به اينكه در حوزه خوردگي فقط طرح مسئله مي شود، گفت: هدف پانزده كنگره دوره گذشته ملي خوردگي بيشتر آشنايي با فرآيند خوردگي بود كه در كنگره شانزدهم نيز علاوه بر آشنايي شركت كنندگان با اين مبحث، به ارائه يافته ها و روش هاي نوين در پيشگيري و جلوگيري از خوردگي به منظور اجرايي كردن در صنايع و دستگاه هاي مربوطه خواهيم پرداخت.

عضو هيات موسس انجمن خوردگي، ميزان اين فرآيند در ايران را بين 3/5 تا 5 درصد توليد ناخالص ملي ارزيابي كرده و افزود: آمار، مهم ترين ركن اصلي برنامه توسعه است كه ما متاسفانه در كشورمان آمار دقيقي از خوردگي در صنايع نداريم كه مستلزم اطلاع رساني دقيق و فرهنگ سازي مشاركتي در بين صاحبان صنايع مي باشد.

كثيري ها،با اشاره به اهميت برگزاري اين دو كنگره، اضافه كرد: يكي از عوامل موفقيت كنگره خوردگي، حضور مسئولين و توجه جدي به موضوع خوردگي است كه تا كنون از سوي بخش دولتي به صورت جدي به اين موضوع پرداخته نشده است.

خاطر نشان مي شود، شانزدهمين كنگره خوردگي ايران همزمان با سومين كنگره خوردگي در صنعت نفت، روز هاي سوم تا پنجم آذر ماه سال جاري به ميزباني پژوهشگاه صنعت نفت و با همكاري انجمن خوردگي ايران و معاونت امور مهندسي وزارت نفت در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار خواهد شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت