پژوهشگاه صنعت نفت

دبير شانزدهمين كنگره  ملي خوردگي:

استقبال بي نظير شركت كنندگان كنگره از دستاوردها وامكانات پژوهشگاه صنعت نفت

 

 

با توجه به جایگاه پژوهشگاه در صنعت نفت و وجود امکانات منحصر به‌فرد در آزمایشگاه‌های پژوهشی این مجموعه، علاقمندان به حوزه خوردگي توانستند در زمان برگزاري شانزدهمين كنگره ملي خوردگي از پژوهشکده حفاظت صنعتی پژوهشگاه بازدید كرده که این امر با استقبال چشمگیر شرکت کنندگان نيز مواجه شد.

دكتر فرشته رضايي، عضو هيات علمي پژوهشگاه صنعت نفت و دبير شانزدهمين كنگره خوردگي با بيان اين‌كه شانزدهمین کنگره ملی خوردگی و سومین کنگره خوردگی در صنعت نفت در روزهای سوم و چهارم آذر ماه 94 برگزار شد گفت: مراسم افتتاحیه این کنگره با سخنراني رييس پژوهشگاه و رييس انجمن خوردگي روز سوم آذرماه در مرکز همایش‌های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار و مورد توجه بسياري از علاقه‌مندان اين حوزه قرار گرفت گرفت.

وي در ادامه افزود: در کنگره امسال از سه پیشکسوت علم خوردگی خانم مهندس ناهید آموزگار، دکتر عماد رعایایی و دکتر محمود پاکشیر تقدیر به عمل آمد که خوشبختانه افتخار همکاری با دو نفر از این عزیزان در پژوهشگاه صنعت نفت محقق شده بود.

رضايي تصريح كرد: از سوی دیگر برگزاری این کنگره باعث شد تا متخصصان و علاقه‌مندان بتوانند با بسياري از امكانات و تجهيزات پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان یک مرکز تحقیقاتی برجسته آشنا شده و  بیشتر مخاطبان صنعتی از وجود این تجهییزات در پژوهشکده حفاظت صنعتی اظهار بی اطلاعی كرده و معتقد بودند که قبل از این کنگره، اشراف کافی به این مورد نداشته اند.

اين عضو هيئت علمي پژوهشگاه با بيان اين‌كه سطح بالای مقالات از نظر علمی و حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه ها در پانل ارائه  مقالات در این دو کنگره مورد توجه مخاطبان قرار گرفت، گفت: سوالات مطرح شده در پايان ارايه مقالات حاكي از توجه و علاقه افراد شركت كننده در پانل‌ها بود و تمامي مباحث ارايه شده جزء موضوعات جديد و كارآمد به حساب مي آمد.

دبير شانزدهمين كنگره خوردگي  با اشاره به ارائه کارگاه های تخصصی با موضوعات مختلف صنعتی در مدت اجرای کنگره افزود: در برگزاري كارگاه‌هاي تخصصي از اساتيد صاحب نام استفاده كرديم كه اين موضوع مورد توجه مخاطبان و شرکت کنندگان صنعتی قرار گرفت و همچنين اختصاص فضای مناسب به مقالات پوستری به مدت دو روز و انجام داوری این مقالات توسط اساتید برجسته حوزه خوردگي از دیگر بخش‌های مهم این کنگره به حساب مي‌آيد.

وي با اشاره به اين‌كه برای اولین بار کتاب نمایشگاه حاوی اطلاعات شرکت های مشارکت کننده تهیه و در اختیار علاقه مندان قرار گرفت، افزود: از بین مقالات ارائه شده در این کنگره‌ها دو مقاله شفاهی و دو مقاله پوستری  جزو مقالات برتر برگزیده شدند.

وي در پايان با اشاره به همكاري واحد آموزش پژوهشگاه صنعت نفت در برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي اين كنگره گفت: امسال 6 کارگاه تخصصی در روز 5 آذر ماه در محل واحد آموزش پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد که عناوین کارگاه ها و سطح علمی مطالب ارائه شده مورد توجه شرکت کنندگان قرار گرفت.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت