پژوهشگاه صنعت نفت

صعود موفقيت آميز گروه كوهنوردي پژوهشگاه صنعت نفت به قله آزاد كوه

 

 

به گزارش واحد خبر ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت گروه كوهنوردی آقایان پژوهشگاه صنعت نفت روز پنج شنبه 15 مرداد ماه سال جاري موفق شد قله آزاد كوه (معروف به شاهزاده گردن كج) با ارتفاع 4360متر را فتح كند.

اين گزارش حاكي است اين برنامه به مناسبت هفتمین سالگرد در گذشت زنده یاد سید مصطفی شفیعی از همكاران سابق پژوهشگاه برگزار شد كه برنامه صعود به آزاد کوه از مسیرروستای کلاک بالا تا قله انتخاب شده بود.

بر اساس اين گزارش گروه كوهنوردي پژوهشگاه روز چهار شنبه 14 مرداد از روستا كلاك به طرف قله حركت كرد و روز پنجشنبه موفق به صعود قله آزاد کوه شدند و اعضای تیم پس از بازگشت در مراسم سالگرد شادروان مصطفي شفیعی در روستای ابیز شرکت نمودند.

بر اساس اين گزارش آزاد یا شاهزاده گردن کج با ارتفاع 4380 متر کوه، پس از دماوند، علم کوه و خلنو چهارمین قله بلند البرز مرکزی است. قله مخروطی شکل و منحصر به فرد آزادکوه چنان که از نام آن پیداست توسط دیواره های مرتفعی که از سمت شمال غرب و شرق آن را در برگرفته اند برپا شده اند.

گفتني است منطقه جنوبی این ناحیه حفاظت شده و تحت نظارت سازمان محیط زیست است و از نکات جالب دسترسی به این قله این که تقریبا در تمام طول مسیر تلفن همراه قابل استفاده است.

خاطرنشان مي شود اين برنامه با سرپرستي طاهرشفيعي و همراهي ابوالقاسم خیر اندیش، محمود رضا بادامکی، محمد میر علی، عبدالرحمان ضمیری، امیر پناهی، شاهرخ فلاح، مصطفی آشوری، علیرضا بحرینی، رحیم بیضاوی، رسول محمدی خواه، امیر حسین زارع، رضا عبدالهی، آرش فتحی، عیلرضا ميقاني نژاد، رضا علیپور، سعید بلوچی انجام شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت