پژوهشگاه صنعت نفت

 

 

سیستم سایبری فیزیکی (CPS) یک مکانیزم کنترل یا نظارت توسط الگوریتم‌های مبتنی بر کامپیوتر است و به کمک آن وقوع "انقلاب صنعتی چهارم" (Industry 4.0) که یکی از ویژگی های متمایز کننده کشورهای پیشرفته است، میسر شده است. در ماه مارس سال جاری در روسیه سمیناری تحت عنوان "انقلاب صنعتی چهارم، انقلابی در زمینه مدیریت تولید" توسط شرکت OSIsoft، شرکت SAP و مجموعه شرکتهای ITPS برگزار شد، همانطور که از نام این سمینار برمی آید، پیشرفتی سریع در انتظار است و عناصر این پارادیم جدید، فرصتهای منحصربفردی را در زمینه مدیریت تولید، از جمله در زمینه نفت و گاز در پیش روی بشر می گذارد.

لئونید تیخومیروف، رییس مجموعه شرکتهای ITPS در آیین افتتاحیه این سمینار گفت: "امروزه شرکت های بزرگ زیادی، که حتی زمینه کاری آنها فناوری اطلاعات هم نیست، تمایل دارند در زمینه IT فعالیت کنند."

روسلان تیموشنکو، متخصص اپلیکیشن های تجاری ITPS، در مورد تاثیر ادغام دو سیستم MES و IAM (مدلسازی یکپارچه) بر اساس سیستم القای پالس PI سخنرانی کرد که به صورت آزمایشی روی یک پروژه در یکی از شرکتهای نفتی روسیه اجرا شده است. محاسبات انجام شده جهت بهینه سازی تجهیزات، صرفه جویی بسیاری را به ارمغان می آورد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت