پژوهشگاه صنعت نفت

تحقیقات نشان می دهد که صنایع نفتی اسکاتلند و انگلستان به دهه پایانی خود وارد شده اند.

بر اساس مطالعات صورت گرفته در مناطق دریایی پیش بینی می شود که نزدیک به 10 درصد از ذخایر نفت و گاز در انگلستان باقی مانده است – حدود 11 درصد نفت و 9 درصد گاز.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که در انگلستان، به ویژه در اسکاتلند، به دلیل فقدان سایت های مناسب از نظر زمین شناسی، فرکینگ سختی امکان پذیر خواهد بود.

محققان هشدار داده اند که اگر پیش بینی ها درست باشد، انگلیس به زودی مجبور خواهد بود تمام نفت و گاز مورد نیاز خود را وارد کند.

بدین ترتیب، آنها به دنبال استفاده بیشتر از منابع انرژی تجدیدپذیر، بویژه نیروگاه بادی دریایی و تکنولوژی های پیشرفته انرژی خورشیدی هستند.

دانشمندان دانشگاه ادینبورگ، پتانسیل انگلیس برای فرکینگ را بررسی کرده و تحلیل جدیدی از تولید نفت و گاز کشور ارائه داده اند.

آنها دریافتند که انگلستان دارای حداقل توانایی فرکینگ است. بسیاری از سایت های احتمالی در مناطق پرجمعیت قرار دارند، دارای سنگهای کم کیفیت و زمین شناسی پیچیده هستند.

پروفسور روی تامپسون Roy Thompson، از دانشگاه علوم زمین شناسی ادینبورگ Edinburgh's School of GeoSciences، که مدیر مطالعات صورت گرفته می باشد گفت: "بریتانیا فورا به یک طرح بزرگ انتقال انرژی نیازمند است که جایگزین ذخایر سوخت های فسیلی باشد."

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت