پژوهشگاه صنعت نفت

در اختتامیه دومین همایش بین المللی فرصت های فناورانه نفت و گاز مطرح شد،

ازدیاد برداشت در میادین نفتی ایران به صورت جدیدی توسعه خواهد یافت

 

 

دومین همایش بین المللی فرصت های فناورانه صنعت نفت وگاز یک آغاز به حساب آمده و موضوع ازدیاد برداشت در میادین نفتی ایران در آینده نزدیک به صورتی جدید از تعاملات توسعه پیدا خواهد کرد.

مهندس امیر عباس حسینی معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به این که تمرکز پنل های دومین همایش بین المللی فرصت های فناورانه صنعت نفت و گاز بر 16 فناوری در حوزه چاه، مخزن و تأسیسات سطح الارضی انتخاب شده بود اظهار داشت : برخی از ارایه ها بسیار قوی و پنل ها بسیار فعال برگزار شد و برخی دیگر از پنل ها مشتریان خاص خود را داشت از این رو ذینفعان آن حوزه در آن شرکت کردند.

وی با بیان این که پنل مدیریت مخزن بسیار مورد استقبال قرار گرفت افزود: ارائه ای که از سوی شرکت Synergy در خصوص مدیریت چاه بیان شد در سطح بسیار بالایی ارزیابی شد.

حسینی در ادامه افزود: از 16 فناوری ارائه شده و سخنرانان حاضر در پنل ها صرفاٌ دو نفر ایرانی این مباحث را ارائه کردند و 14 نفر مابقی از کشور های صاحب فناوری بودند.

این مقام مسئول با اشاره به حضور شرکت های صاحب فناوری در این همایش بین المللی گفت: شرکت های مطرح بین المللی آن چه را که در طول سالها فعالیت خود تجربه کرده اند را در این کتفرانس ارائه دادند و این برای ما گام مثبتی به حساب می آید.

حسینی تصریح کرد: تمامی ارائه ها در خصوص میادین مشابه ایران بوده و بعد از این کنفرانس می توانیم بین ارائه ها بهترین فناوری را که مورد نیاز کشور است را انتخاب کنیم.

حسینی با اشاره به دیگر برنامه های این همایش افزود: پژوهشگاه صنعت نفت توافقی با شرکت PetroTechno  کانادا و هپکو در خصوص توسعه فناوری نمک زدا داشت.

جانشین رئیس پژوهشگاه با اشاره به شرکت های دانش بنیان این مرکز افزود: شرکت دانش بنیان پژوهشگاه در حوزه بالادست در دومین همایش بین المللی فرصت های فناورانه رسماٌ معرفی شد و همچنین این شرکت غرفه ای برای معرفی دستاوردهای خود در این همایش داشت.

حسینی معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت در خصوص دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده این کنفرانس گفت: در شرایط کنونی کشور و همچنین با توجه به موضوع ازدیاد برداشت برای این همایش می توان اذعان داشت که به اهدافمان دست پیدا کردیم و توانستیم شرکت های اروپایی را به این موضوع مهم سوق بدهیم و باعث ورود این کشور ها به توسعه میادین نفتی ایران با حضور بازوی تحقیق و توسعه صنعت نفت یعنی پژوهشگاه بشویم.

وی ضمن اشاره به پیام وزیر مبنی بر مثبت بودن این همایش در توسعه فناوری های مرتبط با ازدیاد برداشت گفت: در این همایش توانستیم به % 100 اهداف دست پیدا کنیم و کشورهایی نظیر انگلستان، هلند، اتریش، آلمان و نروژ که در موضوع ازدیاد برداشت صاحب فناوری هستند حضور داشتند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت