پژوهشگاه صنعت نفت

OMV  اتريش به دنبال توسعه همکاری های فنی با ایران

Dr Hannke

مدیر بخش مهندسی نفت منطقه خاورمیانه و دریای خزر شرکت اتریشی OMV، از تلاش این شرکت به منظور گسترش همکاری‌های فنی خود با شرکت‌های ایرانی در زمینه توسعه و ازدیاد برداشت از میدان‌های نفت و گاز ایران خبر داد.

استفان هانکه، در گفتگویی اختصاصی با واحد ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، گفت: ایجاد همکاری‌های بیشتر در زمینه توسعه میدان‌های نفت و گاز ایران با استفاده از فناوری‌های موجود و یا جدید، در دستور کار شرکت OMVقرار گرفته است تا به این ترتیب دامنه همکاری میان شرکت‌های فعال در صنعت نفت و گاز دو کشور افزایش یابد.

هانکه از سخنرانان اصلی دومین همایش بین‌المللی فرصت‌های فناورانه نفت و گاز کشور كه در 8 مهر ماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد درخصوص کاربرد فناوری از سوی OMV در میدان‌های جوان و بالغ تحت نظر این شرکت به ارایه موضوع پرداخت و افزود: شرکت اتریشی OMV برای نخستین بار پس از امضای توافقی برای ارايه خدمات اکتشافی بلوک مهر در سال 2001 دفتر خود را در تهران ایجاد کرد.

وي در ادامه افزود: این قرارداد برنامه‌ای موفق در کارنامه شرکت به شمار رفته و از سال 2002 تا 2007 ادامه داشت و همچنين اين شرکت برای توسعه مجدد میدان چشمه-خوش مذاکراتی با شرکت ملی نفت ایران انجام داده است.

هانكه با تاكيد بر اين‌كه این شرکت اتريشي به علت تشدید تحریم‌های غربی علیه ایران مجبور به ترک ایران در سال 2008 شده است افزود:  OMV با وجود تحريم‌هاي موجود دفتر خود را در تهران هرگز به طور کامل تعطیل نکرد و از طریق آن همکاری‌های مطالعاتی خود را با شرکت نفت ایران ادامه داد.

وي با بيان اين‌كه OMV با فروش سالانه 36 میلیارد یورو و 25 هزار و 500 نفر نیروی کار ماهر تا سال 2014، یکی از بزرگترین شرکت‌های صنعتی اتریش به حساب می آید، افزود: این شرکت در بخش بالادستی، از حضوری قدرتمند در رومانی و اتریش به علاوه چندین کشور دیگر جهان بهره مند است و تا پایان سال 2014، یک میلیون و 90 هزار بشکه معادل نفت در ذخایر مختلف در اختیار داشت و این در حالیست که تولید شرکت یاد شده در همان سال 309 هزار بشکه معادل نفت، به ثبت رسیده است.

هانكه افزود: حدود 70 درصد از تولید OMV در کشورهای رومانی و اتریش انجام می شود و بقیه در کشورهای دیگری که تعداد آنها رو به افزایش است، صورت می گیرد. فعالیت این شرکت تقریبا در میدانهای نفت و گاز با هم برابر است.

وي با بيان اين‌كه بر اساس آمار منتشر شده از سوی شرکت اتریشی  OMV، تا سال 2014 این شرکت در بخش پایین دستی با ظرفیت پالایش سالانه 17 میلیون و 400 هزار تن نفت خام ،  حدود 4 هزار و 100 پمپ بنزین در 11 کشور جهان را در اختیار داشت، گفت: شرکت یاد شده همچنین ساخت و اجرای شبکه های خطوط انتقال گاز اتریش و تأسیسات ذخیره سازی گاز در اتریش و آلمان را بر عهده دارد و  در سال 2014، فروش گاز شرکت به 123 تراوات ساعت (TWH) رسیده است.

استفان هانکه، با بیش از 20 سال تجربه در زمینه مطالعات اکتشاف و تولید در شرکت‌های مطرح نفتی جهان از جمله رویال داچ شل، بی پی و OMV فعالیت های مهندسی نفت خاورمیانه اين شرکت اتريشي را مدیریت می‌‌کند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت