پژوهشگاه صنعت نفت

5 دوره تخصصي با همت واحد آموزش پژوهشگاه صنعت نفت برگزار خواهد شد

 

 

5 دوره تخصصي بررسي رفتار رسوب آسفالتين در تجهيزات فرآيندي، دوره جامع شبیه سازی مخازن هیدروکربوری، دوره جامع مدلسازی مخزن با نرم افزار پترل، دوره­ی عملیاتی طراحی رشته تکمیلی و طراحی و انتخاب مته حفاری به همت واحد آموزش پژوهشگاه صنعت نفت برگزار خواهد شد.

به گزارش واحد خبر ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، دوره بررسي رفتار رسوب آسفالتين در تجهيزات فرآيندي با هدف آشنايي هر چه بيشتر پژوهشگران و مهندسان با مفاهيم رسوب و نشت آسفالتين در تجهيزات فرآيندي و راهكارهاي جلوگيري و حذف رسوب آسفالتين از 19 تا 23 دي ماه برگزار خواهد شد.

محتواي اين دوره آموزشي شامل رفتار ديناميكي رسوب آسفالتين در تجهيزات فرآيندي، رفتار ترموديناميكي رسوب آسفالتين در تجهيزات فرآيندي، مديريت پارامترهاي عملياتي در جلوگيري از تشكيل رسوب آسفالتين،تكنولوژي اولتراسونيك، مواد بازدارنده رسوب آسفالتين و  معرفي نرم افزار‌هاي مرتبط با رسوب آسفالتين است.

  بر پايه اين گزارش  دوره جامع شبیه سازی مخازن هیدروکربوری (بسته نرم افزاری شلمبرژه) نيز با هدف آشنايي مرحله به مرحله با فرآیند شبیه­سازی مخزن به طور پیوسته با بررسی و آنالیز عملی روی نمونه­­های حقیقی مخازن ایران به مدت ده روز در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار خواهد شد.

بر همين اساس با توجه به كار عملي با رايانه، متقاضيان در انتهاي دوره توانايي شبيه‌سازي رفتار سيالات مخزن و رفتار ديناميكي سيالات هيدروكربوري در ستون چاه، توانايي مدلسازی دینامیکی بصورت مدل نفت سیاه و ترکیبی و بررسي سناريوهاي مختلف و پيش‌بيني آينده مخزن، تحليل و آناليز خروجي حاصل از شبيه‌سازي و مشاهده شماتيك مخزن به صورت دوبعدي و سه‌بعدي در حالت هاي ديناميك و استاتيك را خواهند يافت كه در دوره‌هاي معمولي امكان دسترسي به اين مهارتها بطور پیوسته و یکپارچه وجود ندارد.

از ديگر دوره‌هاي آموزشي كه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار مي‌شود مي توان به دوره جامع مدلسازی مخزن با نرم افزار پترل (Petrel)، دوره­ی عملیاتی طراحی رشته تکمیلی و طراحی و انتخاب مته حفاری اشاره كرد .

اين گزارش حاكي است كه  در دوره جامع مدلسازی مخزن با نرم افزار پترل مخاطبین در طولدوره،به‌طور عملی با مراحل مختلف ساخت مدل استاتیک و آماده سازی آن برای شبیه سازی جریان سیال در مخزن و ساخت مدل دینامیکی آشنا شده و در دوره عملیاتی طراحی رشته تکمیلی نيز پژوهشگران و مهندسان  مي توانند با تجهیزات رشته تکمیلی، نحوه کار با آن­ها و طراحی مناسب آن آشنا شوند. در اين دوره انتظار مي‌رود شركت­كنندگان پس از آشنايي با مسايل مرتبط با طراحی رشته تکمیلی، با استفاده از راه كارهاي مطروحه در دوره، مشكلات صنعتي وابسته به اين بخش را مرتفع سازند.

بر پايه اين گزارش دوره طراحی و انتخاب مته حفاری به منظور آشنايي هر چه بيشتر پژوهشگران و مهندسان نفت با مفاهيم طراحی و انتخاب مته حفاری بر پا خواهد شد و  انتخاب مته مناسب و آگاهی از شرایط بهینه عملیاتی استفاده از آن، کمک می­کند تا از مته مناسبی که منجر به بیشترین سرعت حفاری می­شود استفاده كرد.

 در اين دوره انتظار مي‌رود شركت­كنندگان پس از آشنايي با مسائل مرتبط با طراحی و انتخاب مته حفاری، با استفاده از اصول و راه­كارهاي مطرح شده در دوره، بتوانند مشكلات مرتبط با این حوزه را برطرف كنند.

گفتني است كه دوره­ی عملیاتی طراحی رشته تکمیلی نيز با هدف آشنايي پژوهشگران با تجهیزات رشته تکمیلی، نحوه کار با آن­ها و طراحی مناسب آن برگزار مي شود و در اين دوره انتظار مي‌رود شركت­كنندگان پس از آشنايي با مسايل مرتبط با طراحی رشته تکمیلی، با استفاده از راه كارهاي مطروحه در دوره، مشكلات صنعتي وابسته به اين بخش را مرتفع سازند.

خاطر نشان مي‌شود اين دوره به صورت كاربردي و همراه با بازدید از تجهیزات رشته تکمیلی خواهد بود و در پايان، به شركت كنندگان موفق دوره، گواهينامه معتبر پایان دوره آموزشي از طرف پژوهشگاه صنعت نفت اعطاء خواهد شد.

گفتني است علاقه مندان براي شركت در اين دوره‌هاي آموزشي و كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به پورتال پژوهشگاه صنعت نفت به آدرس ripi.ir مراجعه كنند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت