:: www.ripi.ir ::

همكاري پژوهشگاه  صنعت نفت در برگزاري نهمين کنگره بین المللی مهندسی شیمی

 

 

به گزارش واحد خبر ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، نهمین کنگره بین‌المللی مهندسی شیمی و نمایشگاه جانبي آن در روزهاي 5 تا 7 دي ماه در دانشگاه شيراز با همكاري پژوهشگاه و مشاركت فعال اعضاء هيات علمي آن برگزار خواهد شد.

بر همين اساس انجمن مهندسی شیمی ایران برگزار كننده اين رويداد بين‌المللي است و حوزه‌هايي نظير مهندسی شیمی، نفت، گاز، پالايش و پتروشیمی تحت پوشش اين همايش هستند.

بر اساس اين گزارش موضوعاتي نظير پدیدههای انتقال، ترمودینامیک، فرآیندهای جداسازی، مدلسازی و شبیه سازی، دینامیک سیالات محاسباتی (CFD)، سینتیک، کاتالیست و طرح راکتور و مهندسی و کنترل فرآیند از محورهاي اين همايش محسوب مي‌شوند.

علاوه بر اين مواردي همچون زیست فناوری، مهندسی پزشکی و صنایع غذایی و دارویی،فناوری نانو، علوم و مهندسی پلیمر، نفت و مهندسی مخازن،مهندسی محیط زیست و ایمنی، استانداردسازی و آموزش در صنایع شیمیایی و انرژی های تجدیدپذیر از ديگر محورهاي اين كنگره بين‌المللي به حساب مي آيند.

در برگزاري اين كنفرانس دكتر جعفري نصر، عضو هيئت علمي پژوهشگاه صنعت نفت و نماينده اين مجموعه همچون سنوات گذشته مسئوليت كميته نفت و مهندسي مخازن را برعهده داشته و با همكاري جمعي از اعضاي هيئت علمي پژوهشگاه در پرديس بالا دستي مواردي نظير تعيين داوري و ارزيابي مقالات، برنامه ريزي پانل‌ها و غرفه ها را در دستور كار قرار داده‌اند.

اين گزارش مي‌افزايد با توجه به سابقه طولاني پژوهشگاه در حوزه بالادست و همچنين همكاري اعضاء هيئت علمي اين مجموعه، مشاركت اجرايي و علمي بسياري در حوزه‌هاي مختلف اين رويداد داشته‌اند.

بر هيمن اساس20 مقاله از سوي محققان پژوهشگاه براي دبيرخانه كنگره ارسال و داوري شده است كه از اين ميان 12مقاله به صورت شفاهي و 8 مقاله به صورت پوستر انتخاب شده‌اند.

گفتني است در حاشيه اين كنفرانس و در جهت بيان معضلات صنعت نفت و چگونگي و نحوه ارتباط منسجم و هدفمند صنعت و مراكز علمي، پژوهشي و دانشگاهي يك جلسه هم انديشي برنامه ريزي شده است كه نماينده پژوهشگاه در آن حضور خواهند داشت.

خاطر نشان مي‌شود علاقه‌مندان مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر به سايت اين كنگره به نشاني www.ichec.ir مراجعه كنند.