پژوهشگاه صنعت نفت

در شانزدهمین جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری؛

علميراد رشيدي پژوهشگر برگزيده كشور شد

 

 

شانزدهمين جشنواره تجليل از برگزيدگان پژوهش و فناوري روز چهارشنبه 25 آذر ماه با حضور معاون علمی و فناوری ریيس جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزير بهداشت برگزار و دكتر عليمراد رشيدي، رييس مركز تحقيقات نانو فناوري پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان پژوهشگر برگزيده كشور در رشته تخصي مهندسي شيمي در سال 94 انتخاب شد.

به گزارش واحد خبر ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، 171 پرونده از دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي مختلف به دبيرخانه جشنواره پژوهش و فناوري ارسال شده بود و ارزيابي‌ها در چهار گروه پژوهشگاه‌ها و مراكز پژوهشي، دستگاه‌هاي اجرايي، دانشگاه‌ها و فناوران بوده و هريك به صورت مجزا مورد ارزيابي داوران قرار گرفته‌اند.

اين گزارش حاكي است يكي از شاخص‌هاي مدنظر در انتخاب پژوهشگران برگزيده كيفيت و تعداد مقلات بوده است كه دكتر رشيدي داراي 13 ثبت اختراع بين‌المللي در آمريكا و اروپا، 35 ثبت اختراع داخلي و دستيابي به 8 دانش فني در مقياس صنعتي بوده است و همچنين وي داراي 240 مقاله كه از اين ميان 185مقاله در مجلات معتبر خارجي و 55 عنوان در مجلات داخلي به چاپ رسيده است.

علاوه بر كيفيت مقالات پژوهشگران، تعداد استناد به مقالات و همچنين H- index افراد متناسب با گروهي كه در آن قرار گرفته‌اند به عنوان شاخص مد نظر قرار گرفته است.

بر همين اساس اين دو شاخص تا حد زيادي كميت را تحت تاثير قرار داده و انتخاب شاخص‌ها به گونه‌اي بوده كه بين ويژگي‌هاي كمي و كيفي در انتخاب پژوهشگران توازن ايجاد كند.

اين گزارش مي‌افزايد براي انتخاب پژوهشگران و فناوران برگزيده هفت كارگروه وجود داشته است كه شامل كشاورزي و منابع طبيعي، فني و مهندسي، دامپزشكي، هر، علوم پايه، گروه پزشكي، و علوم انساني است.

گفتني است در هر يك از اين گروه‌ها دو نفر منوط به داشتن شرايط لازم و پس از ارزيابي داوران معرفي شده‌اند.

خاطر نشان مي شود كه چندي پيش دكتر عليمراد رشيدي در چهارمين دوره اعطاي جايزه علامه طباطبايي به عنوان دانشمند نخبه برتر كشور از سوي بنياد ملي نخبگان معرفي شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت