پژوهشگاه صنعت نفت

حسینی، جانشین رییس پژوهشگاه صنعت نفت؛

" تدوین سبد سوختی کشور با تکیه بر قانون اصلاح الگوی مصرف"

 

 

 

مهندس امیر عباس حسینی، معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت در دومین میزگرد تخصصی نهمین همایش موتورهای درون سوز و نفت با عنوان " سبد سوخت کشور، ارتقای کیفیت سوخت و اثرات آن بر عملکرد موتور و آلودگی محیط" به مزیت های حوزه انرژی و فناوری اشاره کرد.
وی افزود: تدوین راهبرد مستند چند ساله برای سبد سوختی کشور بسیار حایز اهمیت بوده و پیروی از این سبد سوختی برای توسعه فناوری باید در دستور کار قرار گیرد و همچنین در تدوین این سبد باید به مزیت های موجود در حوزه منابع، توان و تولید توجه بسیاری شود.
مهندس حسینی در ادامه به موضوع سی ان جی اشاره کرد و افزود: موضوع بسیار مهم که در این حوزه سال ها با ان برخورد داشته ایم، زیر ساخت ها است که در همین راستا اگر سرعت تولید خودرو متناسب با سرعت تولید زیر ساخت ها در حوزه های فناوری نباشد با چالش های اساسی مواجه خواهیم شد.
این مقام مسئول در ادامه به موضوع توجه به کاهش آلاینده های غیر مرتبط با احتراق به صورت مستقیم اشاره کرد و افزود: شرکت پخش و پالایش در حوزه ارتقا کیفیت سوخت تلاش های بسیاری کرده و موضوع آلاینده های غیر مرتبط می بایست تسریع داده شود و به عنوان یک راهبردهای اساسی مورد استفاده قرار گیرد.
حسینی با اشاره به اینکه موضوع دیگر در تدوین سبد سوختی کشور توجه به جغرافیای مصرف است گفت: در تمامی این موارد توجه اساسی به محور اصلی قانون اصلاح الگوی مصرف به عنوان کاهش شدت مصرف می باشد.
وی با تاکید بر اینکه به قانون اصلاح الگوی مصرف در سند چشم انداز کشور و ابلاغیه مقام معظم رهبری تاکید شده است، گفت: هیچ یک از این موارد قابل اجرا نیست مگر این که میزان تردد کاهش یابد و انچه که در تدوین سبد سوختی در حوزه وزارت نفت قابل انجام می باشد، بهبود وضعیت سوخت است و با توجه به کار گروه تشکیل شده از سوی وزیر نفت امیدواریم این فعالیت ها به خوبی انجام شود.

 

 

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت