پژوهشگاه صنعت نفت

مذاكرات جدي مراكز فناوري نفت ايران و نروژ

 

 

مذاكرات مديران ارشد پژوهشگاه صنعت نفت و گروه معتبر آكر نروژ(Aker ASA) روز چهارشنبه دوازدهم اسفندماه،‌ در محل پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش واحد خبر ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، هيئت نروژي متشكل از آقاي اريكسن مدير عامل گروه طراز اول بين المللي آكر و10 نفر از مديران حوزه­هاي مختلف عملياتي آن از جمله حوزه فرآيند، حفاري و فراساحل با دكتر حميدرضا كاتوزيان، رييس، سيد اميرعباس حسيني، معاون فناوري و امور بين الملل و روساي پرديس­هاي پژوهشگاه صنعت نفت، با هدف تعريف و همكاري مشترك فناورانه در صنعت نفت و گاز ملاقات و گفتگو كردند.

بر اساس اين گزارش،‌ موضوعات مورد نظر و مشترك طرفين شامل مديريت آب و ماسه در حوزه بالادستي، همكاري در توسعه مركز جديد فراساحل و تاسيسات سطح الارضي در حوزه پايين دستي و بازيافت پساب ها در محيط زيست و انرژي و دوره هاي مشترك آموزش نيروي انساني بوده كه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است.

اين گزارش مي افزايد بر اساس توافق طرفين مقرر شد تفاهم نامه اي در دو بخش شامل تبادل و تعامل در استفاده از خدمات فناورانه طرفين و بخش ديگر همكاري مشترك براي توسعه و انتقال فناوري ها تنظيم و در آينده نزديك به امضاء برسد.

خاطر نشان مي شود پژوهشگاه صنعت نفت در هفته جاري ميزبان 7 گروه بين المللي بوده كه نشانگر اعتبار اين مركز پژوهشي و فناوري در منظر صاحبان فناوري در سطح جهان براي انجام همكاري هاي مشترك و ارائه راه حل هاي فناورانه به مشكلات و نيازهاي صنعت نفت كشور است.

 

 

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت