:: www.ripi.ir ::

 

روز سه شنبه 17 فروردین ماه تفاهم نامه­ای بین سازمان انرژی اتمی و پژوهشگاه صنعت نفت با هدف انجام خدمات مهندسی و عملیاتی، مشاوره­ای، تحقیقاتی و آموزشی در حوزه­های زیست محیطی، پوشش­های صنعتی، بهینه­سازی و مصرف انرژی امضا شد.

بر اساس این گزارش مدت زمان این تفاهم نامه سه سال می­باشد که بر اساس مذاکرات و تعاملات وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی شکل گرفته است.

این گزارش می­افزاید انجام خدمات مشاوره و تحقیقاتی در حوزه محصولات نانو ساختار از دیگر موضوعات مورد توافق در این تفاهم­نامه است.

بر همین اساس با توجه به اینکه پژوهشگاه صنعت نفت از سوابق طولانی در پژوهش صنایع بالادستی، پایین دستی و انرژی و محیط زیست برخوردار است، طرفین تمایل و آمادگی خود را برای همکاری و استفاده بهینه از امکانات، استعداد و توانایی های یکدیگر اعلام کرده­اند.

بر پایه این گزارش طرفین دارای توانایی فنی، امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی توانمند هستند و از این رو صلاحیت انجام موضوع تفاهم نامه را دارند.

خاطرنشان می­شود این تفاهم نامه که دارای 11 محور می­باشد میان علی اصغر زارعان، معاون سازمان انرژی اتمی ایران و سیدامیرعباس حسینی قائم مقام پژوهشگاه صنعت نفت در محل سازمان انرژی اتمی به امضاء رسید.