پژوهشگاه صنعت نفت

با تفاهم‌نامه پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان انرژي اتمي ايران محقق مي‌شود؛

استفاده از ظرفيت‌هاي انرژي هسته‌اي در موضوعات فناورانه صنعت نفت

 

 

پژوهشگاه صنعت نفت اولين مجموعه از وزارت نفت است كه از توان سازمان انرژي اتمي ايران و دانش سرريز شده متخصصان آن در طول سال‌ها تلاش براي دستيابي به اهداف خود در سه موضوع فناورانه حوزه بالادست، پايين دست و انرژي و محيط زيست استفاده خواهد كرد.

مهندس سيد اميرعباس حسيني، معاون فناوري و روابط بين‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت در حاشيه امضاء تفاهم نامه پژوهشگاه صنعت نفت با سازمان انرژي اتمي ايران ضمن تبريك سال نو و گرامي‌داشت ياد و خاطره شهداي هسته‌اي گفت: قطعا اين تفاهم نامه ناشي از تواني است كه در طول 10 سال زحمت شبانه روزي و بي وقفه متخصصان اين سازمان به دست آمده و امروز صنعت نفت افتخار اين را دارد كه از دانش اين مجموعه استفاده كند.

وي ادامه داد: همانطور كه همگان واقف هستند كشور ايران در مجموع ذخاير متعارف نفت و گاز در دنيا رتبه اول را دارد و حساسيت اين موضوع در سياست‌هاي ابلاغي سند چشم انداز 1404 و سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي و محورهاي ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبري به صراحت مشخص شده است.

حسيني با بيان اين‌كه اين اولويت، پژوهشگاه صنعت نفت را به عنوان ركن اساسي تحقيق و توسعه در صنعت نفت ايران به سمت مطالعات توسعه يافته ‌تر در خصوص حوزه توسعه ميادين نفتي سوق مي‌دهد، افزود: يكي از عناصر مهم در اين موضوع استفاده از فناوري‌هاي نوين در مطالعات  مخازن، اكتشاف، استخراج و پالايش است.

قائم مقام پژوهشگاه ادامه داد: از آن جايي كه پژوهشگاه صنعت نفت همه حوزه‌هاي مربوط به زنجيره ارزش صنعت نفت را پوشش مي‌دهد بنابراين حوزه همكاري اين مجموعه با سازمان انرژي اتمي استفاده حداكثري از قابليت‌هاي اين سازمان در همه عناصر ارزشي صنعت نفت به خصوص در حوزه بالادستي است.

حسيني با بيان اين‌كه پژوهشگاه به عنوان متولي توسعه بزرگتر‌ين ميدان نفتي ايران، ميدان اهواز، وظيفه خود مي‌داند كه از اين قابليت‌ها استفاده كند، تصريح كرد: امروز 11 محور در اين تفاهم نامه كه در واقع حوزه‌هاي اصلي صنعت نفت را پوشش مي‌دهند درج شده و انتظار داريم كه از اين توان در حوزه بالادستي صنعت نفت علي الخصوص در حوزه‌هاي مرتبط با مسايل  مربوط به پايين دستي صنعت نفت و انرژي و محيط زيست استفاده كنيم.

قائم مقام پژوهشگاه صنعت نفت ضمن اشاره به محور‌هاي اين تفاهم نامه گفت: اجرايي شدن اين تفاهم نامه در آستانه دهمين جشن هسته‌اي كشور مي‌توانيم نتايج و ثمرات اثر بخشي از اين تفاهم نامه را به صورت ملموس مشاهده كنيم.

حسيني تصريح كرد: اميدواريم تا از ظرفيت‌هاي داخلي كشور بيش از اين استفاده شود و انحصار شكني و حذف عبارت ما نمي توانيم ارمغاني براي ملت ايران است و اميد داريم كه اين افتخار براي قديمي‌ترين صنعت ايران يعني صنعت نفت با قدمت بيش از 102 سال به زودي محقق شود.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت