پژوهشگاه صنعت نفت

دكتر كاتوزيان، رييس پژوهشگاه صنعت نفت :

تولد و زندگي اميرمومنان، علي عليه‌السلام اعجاز است

 

 

دكتر حميد رضا كاتوزيان، رييس پژوهشگاه صنعت نفت روز چهارشنبه اول ارديبهشت ماه ضمن تبريك ميلاد با سعادت حضرت علي عليه‌السلام و روز پدر، در ابتدابه جايگاه و مقام زن اشاره كرد و گفت: مادران را همواره همانند فرشته‌اي مي‌دانيم كه صورت مادي و تحقق عيني پيدا كرده‌اند و در ادبيات ديني و شعر از اين گوهران بي بديل خلقت سخن فراوان آمده است.

وي ادامه داد: اما پدران فرشتگاني ساكت هستند كه كمتر رنج و غصه‌هاي خود را بازگو كرده و همواره با تحمل سختي‌ها و مشكلات براي خانواده خود مي‌كوشند و تمام راه‌هاي دشوار را طي  مي‌كنند تا روزي حلال خانواده را تامين نمايند.

رييس پژوهشگاه در ادامه به جايگاه با عظمت امير مومنان علي عليه‌السلام اشاره كرد و اظهار داشت: اميرالمومنين كه امروز به نام ايشان اين مراسم برگزار شده است از شخصيت‌هاي بزرگ اسلام هستند و همگان به نقش و جايگاه آن بزرگوار در توسعه اسلام آگاهي دارند.

كاتوزيان در ادامه تصريح كرد: نه تنها در تولد حضرت علي (ع) شاهد اعجاز هستيم بلكه سراسر زندگي ايشان و همه آن‌چه كه در تاريخ ثبت شده نظير شخصيت، بزرگي و عرفان وي نسبت به حقايق ايمان و عالم معنويت، اعجاز محسوب مي‌شود.

رييس پژوهشگاه با اشاره به اين‌كه حضرت علي چنان به درجه رفيع معرفت الهي و ايمان به حق دست يافته بودند كه در بيانات خود آورده‌اند: " اگر همه پرده‌ها كنار زده شود وتمام عالم به من شناسانده شود ذره‌اي بر يقين من در ايمان افزوده نخواهد شد".

اين مقام مسئول ضمن بيان مطلب فوق افزود: اين عبارت مولا علي نشان از رسيدن وي به منتهي درجه ايمان و معرفت الهي و وصول به حقيقت است.

دكتر كاتوزيان در ادامه به كتاب ارزشمند اميرمومنان علي عليه‌السلام ، نهج البلاغه، و موقعيت كنوني و كار جمعي جامعه اشاره كرد و با اشاره به روايتي از اين كتاب بيان داشت:" اي مردم اگر فردي برادر و هم دين خود را شناخت و به وي اعتقاد پيدا كرد كه دين وايمان او در طريق هدايت پايدار است نبايد به صحبت‌هاي نامربوط در مورد آن شخص توجه كند".

وي در ادامه اين روايت افزود: " تير از كمان رها مي‌شود و ممكن است به خطا رفته و به هدف اصابت نكند ولي حرف‌ها اثر گذار‌ند" ، از اين رو كسي كه حرفي مي‌زند در صحت مطلب مي‌بايست دقت كرده و شنونده نيز هر حرفي را نبايد بپذيرد.

اين مقام مسئول به گفته حضرت علي عليه‌السلام مبني بر اينكه بين حق و باطل 4 انگشت فاصله است اشاره كرد وي گفت: باطل آن است كه شنيده‌ايم ولي حق آن چيزي است كه ديده‌ايم .

كاتوزيان در خاتمه با بيان اينكه در بيان مي‌بايست دقت كرد و حجت براي مطالب خود داشته باشيم گفت: اميدوارم خداوند متعال همه ما را ياري كرده و رهرو درست و صحيحي باشيم و در مسير انبيا گام برداريم.

خاطر نشان مي‌شود مراسم ميلاد مولود كعبه با حضور روسا،‌مديران و كاركنان پژوهشگاه صنعت نفت روز چهارشنبه اول ارديبهشت‌ماه در مركز همايش هاي پژوهشگاه برگزار شد.

 

 

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت