پژوهشگاه صنعت نفت

دكتر حميد رضا كاتوزيان، رييس پژوهشگاه صنعت نفت:

صدور خدمات مهندسي به آفريقاي جنوبي

 

 

ایران و آفریقای جنوبی تفاهم نامه مشترکی در زمینه تبدیل گاز طبیعی به فرآورده‌های نفتی با حضور روسای جمهور دو کشور در تهران امضا کردند.

دكتر حميد رضا كاتوزيان در حاشيه نشست خبري روز دوشنبه 6 ارديبهشت ماه كه در پژوهشگاه برگزار شد به تفاهم نامه ميان پژوهشگاه صنعت نفت و شركت Petro SA آفريقاي جنوبي اشاره كرد و گفت: بر اساس اين تفاهم‌نامه در دو حوزه كلان دو كشور با يكديگر همكاري خواهند داشت و در آينده پس از انجام امور كارشناسي قرارداد‌هاي مرتبط با آن به امضاء خواهد رسيد.

رييس پژوهشگاه به اولين صدور خدمات فني و مهندسي 9 واحد پالايشگاهي اشاره كرد و اين توافق را دومين فعاليت صادراتي پژوهشگاه در حوزه پايين دستي دانست.

وي در ادامه با اشاره به‌ اين‌كه توافق‌نامه داراي دو حوزه است ادامه داد: يكي از مباحث آن مربوط به فناوري جي تي ال يعني فناوري تبديل گاز به مايع و سوخت‌ها است كه از فرآيند راكتور بستر دوغابي كه فرآيندي به روز و پيشرفته است استفاده مي‌كند.

ايشان به بخش دوم همكاري‌ها كه در اين توافق‌نامه آمده، اشاره كرد و اظهار داشت: پالايش نفت و فرآورش ميعانات گازي، طراحي و ساخت پالايشگاه با استفاده از تركيبي از نفت‌خام هاي ايراني از ديگر موارد اين توافق‌نامه است كه مراحل بخش دوم در كشور آفريقاي جنوبي اجرا خواهد شد.

كاتوزيان ادامه داد: بر همين اساس با شركت Petro SA آفريقاي جنوبي تبادل اطلاعات و همكاري‌هاي فني انجام خواهد شد و در زمينه بازاريابي و فروش محصولات و ساخت دستگاه براي بخش‌هاي مختلف همكاري‌هاي دوجانبه اي صورت خواهد پذيرفت.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت