پژوهشگاه صنعت نفت

براي اولين بار در ايران؛

پژوهشگاه صنعت نفت بسته آموزشي مديريت كربن برگزار مي‌كند

 

 

پژوهشگاه صنعت نفت با انجام پژوهش‌ها، تحقيقات علمي، برگزاري كنفرانس‌ها و همايش‌هاي ملي و بين المللي با حضور اساتيد، محققان و مسئولين اجرايي كشور در زمينه مديريت كربن ايفاي نقش مي‌كند.

به گزارش واحد خبر و ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت،‌ با توجه كنوانسيون تغييرات آب و هوا و يا پروتكل كيوتو به ژاپن، تلاش‌هاي بسياري در زمينه حفظ محيط زيست و كاهش‌گازهاي گل‌‌خانه اي انجام شده است بر همين اساس كشور ايران نيز جزو كشورهايي است كه در اجلاس جهاني cop21  متعهد به كاهش انتشار گازهاي گلخانه‌اي شده است.

اين گزارش‌ مي‌افزايد كه باتوجه به اين‌كه وزارت نفت و نيرو در كاهش انتشار كربن نقش راهبردي داشته از اين رو به عنوان دو سازمان مهم و بزرگ مرتبط با انرژي بهترين بستر را براي پيش بردن مقوله مديريت كربن در سطح ملي را دارا هستند.

بر همين اساس پژوهشگاه صنعت نفت با ايجاد بستر قانوني و الزامات حمايتي در اين زمينه همواره پيشگام بوده و از اين رو واحد آموزش و تجهيز نيروي انساني  اين مجموعه با هدف آموزش و آگاه‌سازي مديران و كارشناسان مرتبط ، نسبت به آگاهي بخشي و ظرفيت‌سازي در اين حوزه گام‌هاي موثري برداشته است.

بر پايه اين گزارش پژوهشگاه 16 دوره آموزشي مديريت كربن در قالب 3 حوزه آموزشي مكانيسم‌ها و مشوق‌هاي مالي بين المللي، روش‌ها و استاندارهاي محاسبات انتشار و همچنين جذب، انتقال و ذخيره كربن و كاربردهاي دي اكسيد كربن (CCUS)  را در قالب يك بسته جامع آموزشي ميان مدت برنامه‌ريزي كرده است.

 گفتني است تاريخ شروع و برگزاري اولين دوره  اين بسته آموزشي 19 تير ماه سال جاري بوده و علاقمندان مي‌توانند با مشاهده محتواي آموزشي اين برنامه به پورتال پژوهشگاه صنعت نفت به نشاني www.ripi.ir مراجعه يا از طريق تماس با واحد آموزش و تجهيز نيروي انساني پژوهشگاه از جزييات ثبت نام دوره‌ها مطلع شوند .

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت