پژوهشگاه صنعت نفت

 با برنامه پژوهشگاه صنعت نفت  و براي ارتقاء دانش داخلي

مركز آموزش مشترك تخصصي بين‌المللي راه‌اندازي مي‌شود

 

 

محمد حميد ايجازي،‌ معاون برنامه‌ريزي پژوهشگاه صنعت نفت از ايجاد مراكز آموزشي مشترك تخصصي بين ايران و كشورهاي صاحب فناوري دنيا خبرداد و گفت: به منظور توسعه علمی و فناوری کشور ، ایجاد شبکه علمی و همچنين به منظور ارتباط دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي و به اشتراک گذاری دستاوردهای پژوهشی و استفاده بهینه و مشترک از امکانات یکدیگر، پژوهشگاه صنعت نفت با همكاري شركاي بين‌المللي بستري را براي اين تعاملات دوسويه ايجاد كرده است.

وي در ادامه بر توسعه و انتقال فناوری كه از اهداف پژوهشگاه است تاكيد كرد و اظهار داشت: برگزاري دوره‌هاي آموزشي مشترك در داخل و خارج كشور قرار است با هدف ارتقاء منابع انساني متخصص صنعت نفت كشور و همچنين ارايه خدمات فناورانه به منطقه و ديگر كشورها برگزار شود.

اين مقام مسئول ادامه داد: به كارگيري اساتيد و متخصصان پژوهشگاه و حضور اساتيد به‌نام دانشگاه‌ها و شركت‌ها و مراكز آموزشي معتبر بين‌المللي با حضور اساتيد ايراني از ويژگي‌هاي بارز اين دوره‌هاي مشترك است.

ايجازي به يكي از دوره‌هاي مشترك اشاره كرد و گفت: در حوزه بالادستي نفت در زمينه فناوري‌هاي پيشرفته ازدياد برداشت دوره‌اي با دانشگاه دلفت هلند كه قديمي‌ترين و بزرگ‌ترين دانشگاه فني در اين كشور است در تابستان 95 برگزار خواهيم كرد.

وي تصريح كرد: در راستاي ايجاد مركز مشترك تخصصي بين‌المللي با تعدادي از شركت‌ها، مراكز تحقيقاتي و دانشگاه‌هاي بين‌المللي همكاري خود را آغاز كرده‌ايم كه يكي از اين شركت‌ها LR-Senergy است.

ايجازي در خصوص فعاليت‌هاي مشترك با اين شركت تصريح كرد: چندي پيش كارگاه آموزشي مشترك توسط پژوهشگاه صنعت نفت و شركت LR-Senergy انگليس و در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار و قرار است دوره‌هاي مشتركي را در آينده در زمينه انگيزش چاه برگزار كنيم.

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت