پژوهشگاه صنعت نفت

در بيست و يكمين نمايشگاه نفت تهران؛

كتابچه "توسعه و تجاري سازي فناوري" ، "گسترش شبكه شركاي بين‌المللي" پژوهشگاه  توزيع مي‌شود

 

 

كتابچه پژوهشگاه صنعت نفت با عنوان مفاهيم توسعه و تجاري سازي فناوري و گسترش شبكه شركاي بين‌المللي كه منطبق با برنامه‌هاي نمايشگاه نفت تهران به دو زبان فارسي و انگليسي  تهيه و تدوين شده است  كه در اختيار متخصصين، محققين و كارشناسان حوزه نفت و انرژي قرار مي‌گيرد.

به گزارش واحد خبر و ارتباطات پژوهشگاه، كاتالوگ فارسي اين مجموعه در 78 صفحه و با در نظر گرفتن اولويت‌هاي پژوهشگاه و همچنين نياز‌هاي صنعت نفت و گاز در سه حوزه صنايع بالادستي، پايين دستي و انرژي و محيط زيست تنظيم شده است.

اين گزارش مي‌افزايد در اين كتابچه به موضوعاتي همچون پژوهشگاه در يك نگاه، معرفي سازمان، اهداف، فرصت‌ها و رويكردهاي اين مجموعه پرداخته شده است.

همچنين 6 دانش فنی مرجع دار مربوط به صنايع پايين دستي شامل فناوري پارسي سول، صدور خدمات فني و مهندسي پالايشگاهي، ايزومريزاسيون نفتاي سبك، فرآيند جي تي ال، فناوري مركاپتان زدايي از برش‌هاي سبك نفتي و فناوري مركاپتان زدايي از ميعانات گازي پارس جنوبي، واحد بازيافت گوگرد كه پژوهشگاه در اين زمينه‌ها داراي تجربه‌اي موفق بوده نيز  در اين كتابچه آمده است.

گفتني است در اين كتابچه در راستاي تجاري‌سازي و توسعه فناوري‌‌هاي موجود، از بين محصولات توليدي  پژوهشگاه، 9 محصول اولويت‌دار كه به مرحله صنعتي و تجاري رسيده و در بيست و يكمين نمايشگاه نفت تهران عرضه خواهد شد به تفصيل آمده است.

بر هيمن اساس كك نفتي، پارسي سول، گوگرد كشاورزي ساده و با ريز مغذي،‌ روغن CNG، گيريس سرچاهي و پلاگ‌هاي حفاري از جمله محصولاتي است كه توسط پژوهشگاه صنعت نفت در حوزه صنايع پايين دستي ارايه شده است

اين گزارش مي‌افزايد محصولات تجاري‌شده نظير سيمان سبك و افزونه هرزروي مربوط به حوزه بالادستي و جاذب لكه‌هاي نفتي در زمينه محيط زيست است

 

علاوه بر اين مطالبي همچون محصولات تجاري، فرصت‌هاي همكاري و سرمايه‌گذاري پژوهشگاه در اين كاتالوگ به چشم مي‌خورد.

گفتني است علاقه‌مندان مي‌توانند براي دسترسي آسان‌تر به اين كاتالوگ به پورتال پژوهشگاه به www.ripi.ir  بخش منابع، كاتالوگ‌ها و بروشورها مراجعه كنند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت