پژوهشگاه صنعت نفت

بازديد دانشجويان دانشگاه امپریال کالج انگلیس از پرديس بالادستي پژوهشگاه صنعت نفت

 

 

پژوهشگاه صنعت نفت در راستاي ايفاي مسئوليت اجتماعي پژوهشگاه و ارتباطات علمي با دانشگاه ها و مراكز پژوهشي روز سه­ شنبه مورخه 14/02/1395 ميزبان جمعي از دانشجويان تحصیلات تكميلي دانشگاه امپريال كالج انگلستان، تحت عنوان شاخه دانشجويي انجمن بين المللي مهندسين نفت (SPE) بود.

به گزارش واحد خبر ارتباطات در جلسه معارفه خانم هيلي ميك مدير اين انجمن به معرفي دانشگاه امپريال كالج و در ادامه دكتر كمالي به ارائه توانمندي هاي موجود در پرديس بالادستي پرداختند.

خانم هيلي ميك مدير اين انجمن اعلام کرد: اين انجمن برنامه اي سالانه مبني بر بازديد ميداني از صنايع نفت و گاز در دستور كار خود قرار داده و در ارتباط با دانشگاه صنعتي شريف و شرايط پس از برجام، فرصتي فراهم شده تا بتوانيم از ايران بازديد داشته باشيم و با علم به اين كه ايران پيشرو در صنعت نفت است، به توانمندي­هاي علمي ايران
پي برديم.

بر پایه این گزارش شاخه دانشجويي اين انجمن كه تحت پوشش صنعت نفت و كشورهاي متبوع می باشد به صورت ساليانه در كشورهای مختلف دنيا اقدام به برگزاري بازديدهاي علمي مي­كند و با توجه به ارتباط اين انجمن با دانشگاه صنعتي شريف، هماهنگي بازديد فوق از پرديس بالادستي پژوهشگاه انجام شده است.

هیلی میک در ادامه بازدید ضمن تشکر از ميزباني پژوهشگاه و برخوردهای محترمانه اعضای پژوهشگاه عنوان كرد: سمينار برگزار شده فرصتي مناسب و عالی براي شناخت متقابل دانشگاه امپريال كالج و پژوهشگاه صنعت نفت را فراهم كرده و اميدواريم که اين ارتباطات مفيد، گسترش پیدا کند.

وي در پایان بازدید به ويژگي­های برجسته پژوهشگاه اعم ازكامل و فراگير بودن تجهيزات و امكانات این مرکز اشاره کرد و گفت: بسياري از موارد بازديد شده را فقط به طور نظري در دانشگاه آموخته اند و بازديد از پژوهشگاه صنعت نفت فرصتي بود كه بتوانند آنها را به صورت عملي و از نزديك مشاهده كنند.

در ادامه این گزارش می افزاید: دانشجويان تحصيلات تكميلي امپريال كالج در بازدید سه ساعته از آزمايشگاه­هاي پژوهشكده مهندسي نفت، مغزه­هاي نفتي،‌ خواص الكتريكي، آزمايشگاه نفوذ ناپذيري نسبي با اشعه ايكس، آزمايش فشار مويينگي، آزمايشگاه ترشوندگي و سيلاب زني، آزمايشگاه گل و سيمان ‌و .... بازديد كردند.

شایان ذکر است انجمن بين المللي مهندسين نفت از معتبرترين انجمن هاي علمي در بخش صنايع بالادستي نفت در دنياست كه در سال 1959 تاسيس شده و در حال حاضر با بيش از 750 هزار عضو متخصص در صنايع بالادستي نفت در بيش از 170 كشور جهان، وسيع ترين شبكه مهندسين نفت دنيا به شمار می رود.

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت