پژوهشگاه صنعت نفت

پژوهشگاه صنعت نفت و موسسه زمین شناسی و منابع طبیعی کره جنوبی (KIGAM)

تفاهم نامه همکاری امضا کردند

 

 

 

دکتر حمیدرضا کاتوزیان رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و رئیس موسسه زمین شناسی و منابع طبیعی کره جنوبی (KIGAM) روز پنج شنبه 16 اردیبهشت ماه تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

بر اساس این گزارش این موسسه کره ای که فعالیت آن معطوف به حوزه بالادستی نفت است قرار است طبق این تفاهم نامه به مدت 5سال با پژوهشگاه صنعت نفت همکاری کند.

این گزارش می افزاید این تفاهم نامه مبنی بر همکاری در حوزه های علوم زمین، مدلسازی حوضه های رسوبی و منابع نامتعارف هیدروکربنی است و همچنین همکاری در زمینه آزمایشگاهی و مهندسی نفت در این تفاهم نامه در نظر گرفته شده است.

هان کیم رئیس شرکت موسسه زمین شناسی و منابع طبیعی کره جنوبی (KIGAM) در حاشیه امضای این تفاهم نامه با بیان اینکه این موضوع سنگ بنای همکاری بین پژوهشگاه و این موسسه است گفت: بر اساس این تفاهم نامه پژوهشگاه و موسسه کره ای همکاری های پژوهشی در زمینه پتروفیزیک و ژئوشیمی و همچنین مطالعه مغره های نفتی ایران را انجام خواهند داد.

وی در ادامه افزود بر اساس پیش بینی های انجام شده مقرر شده است در زمینه مطالعه مخازن کربناته و منابع نامتعارف هیدروکربنی و شیل های گازی همکاری دوجانبه انجام شود.

در ادامه امضای این تفاهم نامه رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با تاکید بر اینکه پزوهشگاه در راستای توسعه فناوری و فعالیت در حوزه بالادستی اقدامات بسیاری انجام داده است گفت: پژوهشگاه در زمینه شناسایی و توسعه میادین نفتی همکاری های خود را با شرکت ها  و موسسات معتبر مرتبط انجام داده که از آن جمله به شرکت زمین شناسی و منابع طبیعی کره جنوبی (KIGAM) اشاره کرد.

وی تصریح کرد: طبق این تفاهم نامه پژوهشگاه در زمینه شناسایی میدانهای هیدروکربنی متعارف و نامتعارف با این موسسه همکاری خواهد کرد همچنین شناسایی میدانها و بررسی وسعت و عمق آنها از دیگر مواردی است که در دستور کار قرار دارد.

 

 

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت