پژوهشگاه صنعت نفت

 

 

روز پنج شنبه 16 اردیبهشت ماه تفاهم­نامه همکاری بین پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت مناطق مرکزی در 6 مورد به امضا رسید.

 به گزارش واحد خبر ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت کسب فناوری، حداکثر سازی عمق ساخت داخل و حداقل سازی زمان ساخت نصب و راه اندازی یک دستگاه نمک زدای شاسی سوار یکی از موضوع های این تفاهم نامه است.

بر پایه این گزارش بررسی روش های کنترل خوردگی در سایت تنگ بیجار و ارائه راهکار برای کاهش مشکلات عملیاتی و همچنین بازیابی لجن و پاک سازی نفت از آب حوضچه های تبخیری و خاکهای آلوده واحد بهره برداری چشمه خوش دو موضوع دیگر این تفاهم نامه به حساب می آید.

علاوه بر این کنترل اب تولیدی چاه های نفتی در میادین نفت مناطق مرکزی ایران و فراز آوری چاه های کم فشار با استفاده از تکنولوژی جت پمپ از موضوعات دیگر است.

سلبعلی کریمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی در حاشیه امضای این تفاهم نامه با بیان اینکه راه توسعه از مسیر پژوهش و فناوری می گذرد گفت: ما همواره اعتقاد راسخ به همکاری های پژوهشی داریم و به دلیل شناخت متقابل از پژوهشگاه صنعت نفت همکاری با این مرکز در دستور کار قرار گرفت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این تفاهم نامه دارای سه محور است تصریح کرد: مطالعه و مشاوره ، ساخت داخل و فناوری محور های این تفاهم نامه هستند.

وی با تاکید بر شعار امسال گفت: صنعت نفت همواره در بخش فرصت های داخلی پیشرو بوده و ضرورت استفاده از همه ابعاد علمی نیازمند پرورش مستمر و ارتباط با مراکز علمی است.

در ادامه این مراسم حمید رضا کاتوزیان رئیس پژوهشگاه به جایگاه ها پژوهشگاه­ها و مراکز تحقیقاتی به منظور رفع مشکلات فناورانه اشاره کرد و گفت: سیاست پژوهشگاه همواره  ارتباط فعال با بدنه صنعت نفت و بخش های مختلف صنعتی کشور است از این رو همواره تلاش کردیم در جهت حل مشکلات صنعت پیش قدم باشیم.

خاطرنشان می شود این تفاهم نامه بین دکتر حمیدرضا کاتوزیان پژوهشگاه صنعت نفت و سلبعلی کریمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی در اولین روز برگزاری نمایشگاه نفت بزرگترین رویداد بین المللی منطقه به امضاء رسید.

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت