پژوهشگاه صنعت نفت

 

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت راهبرد انرژی البرز روز جمعه 17 اردیبهشت ماه در رویداد بین المللی نمایشگاه نفت تهران تفاهم نامه ای به مدت دو سال منعقد کردند.

به گزارش واحد خبر ارتباطات، این همکاری مشترک به منظور اجرای پروژه های ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز EOR ، جمع آوری و ذخیره سازی دی اکسید کربن است.

همچنین تزریق گاز CO2 در فرآیند ازدیاد برداشت و طراحی و اجرای سیستم های انرژی پاک و تجدید پذیر از دیگر موارد این تفاهم نامه است.

در حاشیه امضای این تفاهم نامه سیدامیرعباس حسینی معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت با بیان اینکه این تفاهم نامه به یکی از مباحث چالشی کشور در آینده معطوف است گفت: با توجه به تعهد کشور بر اساس توافق کاپ 21 پاریس و سازمان ملل مبنی بر میزان کاهش کربن اینگونه تفاهم نامه ها حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات مرتبط در این زمینه استفاده از  CO2در فرآیندهای EOR و همچنین مدیریت کربن در صنعت نفت است.

حسینی با اشاره به اینکه شرکت راهبرد انرژی البرز پروژه های متعددی را در این زمینه انجام داده افزود: امیدواریم پروژه هایی با نتایج صنعتی و قابل استفاده در راستای کاهش میزان CO2انجام پذیرد.

امیرمحمد اسلامی مدیر عامل شرکت راهبرد انرژی البرز در ادامه با اشاره به اینکه ایران به دلیل قدیمی بودن مخازن، دچار افت تولید شده است گفت: همواره باید به دنبال راهکار مناسب برای ازدیاد و بهبود برداشت باشیم و با توجه به تعهداتی که در پروتکل کیوتو و به طور کلی تعهدات انسانی نسبت به صیانت از محیط زیست در عرصه جهانی داریم تحقق اینگونه تفاهم نامه ها می تواند شروع مناسبی برای حرکتهای مشترک باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: پژوهشگاه صنعت نفت مجموعه پر قدرت و صاحب تجربه است و همواره اقدامات و مطالعات مناسبی در زمینه مطالعات میادین، مخازن و انجام آزمایشات  انجام داده است و شرکت راهبرد انرژی البرز نیز دستاوردهای مناسبی در زمینه ازدیاد برداشت و کاهش دی اکسید کربن دارد که همکاری طرفین می تواند دستاوردهای بزرگتری را در پی داشته باشد.

 

 

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت