:: www.ripi.ir ::

با هدف حمایت فنی و مهندسی از نیروگاه های اتمی

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت توانا تفاهم نامه همکاری امضا کردند

 

 

تفاهم نامه ای در راستای تعیین چارچوب و تقویت هر چه بیشتر تعاملات و همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی بین پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت توسعه و ارتقاء ایمنی نیروگاه های اتمی (توانا) روز یکشنبه 19 اردیبهشت ماه منعقد شد.

به گزارش واحد خبر ارتباطات پژوهشگاه صنعت انجام تست ها و آزمایش های مورد نیاز شرکت توانا در حوزه های مرتبط با مواد، خوردگی و آنالیزهای خرابی تجهیزات و همچنین فراهم نمودن امکان استفاده از آزمایشگاه ها، امکانات و تجهیزات مرتبط برای محققین طرفین از موضوعات این تفاهم نامه است.

بر اساس این تفاهم نامه امضاء شده، برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی تخصصی در زمینه مهندس مواد و خوردگی، مدیریت خوردگی، مکانیک شکست و راه اندازی آزمایشگاه های تخصصی خاص مورد نیاز در زمینه مهندسی مواد و خوردگی و تخمین عمر قطعات تجهیزات و نیروگاه از دیگر مفاد این تفاهم نامه به حساب می آید.

بر پایه این گزارش تبادل اطلاعات و تعامل پژوهشگاه و این شرکت در ارتباط با راه اندازی، بازرسی و تعمیر نیروگاه های اتمی در این تفاهم نامه آمده است.

در حاشیه امضاء این تفاهم نامه محمد قدس مدیر عامل شرکت توسعه و ارتقاء ایمنی نیروگاه های اتمی (توانا) با اشاره به اینکه این شرکت در حوزه پشتیبانی فنی نیروگاه اتمی بوشهر فعال است گفت: با توجه به راهبرد  این شرکت، در کلیه حوزه های پشتیبانی فنی از شرکتهای صاحب صلاحیت و شرکت هایی که تجارب فنی بالایی در حوزه های صنعت برای پیشبرد اهداف دارند همواره استفاده می کنیم.

وی درادامه افزود یکی از مجموعه هایی که صاحب تجربه بالا در کشور بوده، پژوهشگاه صنعت نفت است و شرکت توانا بر اساس برنامه های تنظیم شده خود با پژوهشگاه  این تفاهم نامه را امضاء کرده و امید است زمینه ای برای توسعه فعالیت ها در حوزه نیروگاه های اتمی کشور باشد.

سیدامیرعباس حسینی معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه با اشاره به اینکه این مرکز تحقیقاتی خود را موظف می داند که بر اساس توانمندیهای موجود از صنایع مختلف کشور حمایت کند، افزود: این تفاهم در راستای حمایت از توسعه خدمات مهندسی به منظور حفظ و نگهداری ارتقاء ایمنی نیروگاه های اتمی است.

وی در ادامه افزود: اساس این تفاهم نامه به منظور ارایه توانمندیهای پژوهشگاه در حوزه خوردگی و مدیریت خوردگی در قالب پروژه های مختلف است.