پژوهشگاه صنعت نفت

بين پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان انرژي اتمي؛

قرارداد ساخت اولترا سانتريفيوژ به امضا رسيد

 

 

 

قرارداد ساخت يك دستگاه اولترا سانتريفيوژ براي استفاده در حوزه‌هاي بالادست صنعت نفت ميان پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان انرژي اتمي در حضور علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی و محمدرضا مقدم، معاون وزیر نفت در امور پژوهش و فناوری و سرپرست معاونت امور مهندسی این وزارتخانه، میان حمیدرضا کاتوزیان، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و علی اصغر زارعان، معاون سازمان انرژی اتمی عصر روز دوشنبه 10 خردادماه به امضاء رسيد.

به گزارش واحد خبر ارتباطات پژوهشگاه، 17 فروردين ماه سال جاري،  پژوهشگاه و سازمان انرژي اتمي تفاهم‌نامه‌اي با هدف انجام مشترك خدمات مهندسي و عملياتي، مشاوره‌اي، تحقيقاتي امضاء كردند.

براساس اين گزارش اين تفاهم نامه داراي 11 محور بوده و قرار است 10 دستگاه سانتريفيوژ اولترا در حوزه بالادست در اختيار پژوهشگاه قرار گيرد.

بر همين اساس عصر امروز در مرحله اول اين قرارداد طراحي، ساخت،‌ نصب و راه‌اندازي يك دستگاه از ده دستگاه سانتريفيوژ در دستور كار قرار گرفت.

گفتني است با گذشت دو ماه از تفاهم نامه و با تلاش دانشمندان و محققان انرژي هسته‌اي كشور، 60 درصد از طراحي هاي كار به اتمام رسيده است و مابقي بر حسب قرارداد اجرا و عملياتي خواهد شد.

اين گزارش مي‌افزايد اين دستگاه‌ها بر اساس استانداردهاي بين‌المللي و تاييد مراكز مرجع طراحي و ساخته مي‌شوند و همچنين پس از امضاء تفاهم نامه بين اين مجموعه و سازمان انرژي اتمي تقاضا‌هاي مختلفي به منظور انتقال فناوري از كشورهاي خارجي صورت پذيرفته است.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت