پژوهشگاه صنعت نفت

در راستای برنامه­های مدیریت دانش پژوهشگاه صنعت نفت
پنجمین نشست دانشی برگزار شد

در راستای برنامه­ های مدیریت دانش پژوهشگاه صنعت نفت، پنجمین نشست دانشی با عنوان کارگاه دانشی مراحل فرمولاسیون دمولسیفایرها برای یک نمونه نفت خام برگزار شد.
به گزارش ارتباطات پژوهشگاه، پنجمین نشست دانشی مراحل فرمولاسیون دمولیسفایرها برای یک نمونه نفت خام به صورت عملی روز سه­شنبه مورخه 8/6/95 در آزمایشگاه شماره 23 پژوهشکده توسعه و فناوریهای شیمیایی و پتروشیمی برگزار شد.
برپایه این گزارش، تشكيل كنسرسيوم مديريت دانش براي استقرار نظام جامع مديريت دانش، يكي از راهبردهاي بلند مدت پژوهشگاه صنعت نفت در سال 95 است. گفتني است اين مجموعه نشست ها كه با اهداف تسهيل در اشتراك دانش خبرگان سازمان،‌ بررسي مسائل و فعاليت هاي پروژه ها در زمان برنامه ريزي،‌ بررسي فناوري نوين و خلق فرصت هاي جديد و همچنين بررسي مسائل ذينفعان سازمان برگزار مي شود، در پي پاسخگويي به چالش خروج نيروهاي خبره سازمان و چگونگي رسوب دانش آنها در سازمان مي باشد.
کارگاه عملی مذکور اجرای یک الگوی ارزیابی دمولسفایر بوده که شامل اندازه­گیری میزان آب و نمک از نفت خام با استفاده از دمولسیفایرهای طراحی، سنتزی، فرموله شده پژوهشگاه در مقایسه با دمولسیفایرهای موفق تجاری مورد تایید اداره شیمیایی مناطق نفت­خیز جنوب است.
بر این اساس هدف اصلی این کارگاه آموزش افراد شرکت کننده و انتقال تجربیات به افراد می باشد و درواقع نشان دهنده این است که دمولسیفایرها موادی هستند که در مراکز بهره­برداری و نمک­زداها برای جداسازی آب و نمک از نفت خام مورد استفاده قرار می گیرند.
خاطرنشان می­شود، این آزمایش عملی توسط افراد مجری و اجرا کننده کار آقای دکتر فرخانی و همکاران ایشان بصورت نمادین انجام شد.
شایان ذکر است که چهار نشست دانشی که قبلاً با عنوان­های روغن­های موتور و مواد افزودنی، بررسی امکان استفاده از امولسیون ها در صنایع نفت و گاز، دمولسیفایرهای مصرفی در صنعت نفت و فرمولاسیون دمولسیفایر مصرفی در میدان نفتی مارون 6 در مقیاس آزمایشگاهی برگزار شده است.
گفتني است تفاوت اين نشست ها با دوره هاي آموزشي در انتقال دانش و تجربه افراد حاضر و تبادل تجاربي است كه در كتاب هاي علمي عنوان نشده است در حاليكه در دوره هاي آموزشي صرفا علم از طريق يك استاد منتقل مي شود.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت