پژوهشگاه صنعت نفت

با بكارگيري جديد‌ترين شيوه‌هاي ارتباطات الكترونيك؛

پورتال داخلي جديد پژوهشگاه صنعت نفت راه‌اندازي شد

 

 

پورتال داخلي جديد پژوهشگاه كه عمليات اجرايي آن از بهمن‌ماه سال 94 آغاز شده بود با هدف اطلاع‌رساني سريع و شفاف درون‌سازماني و با بكار‌گيري جديدترين شيوه‌هاي ارتباطات امروز شنبه 26 تير ماه راه اندازي شد.

به گزارش واحد ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، راه‌اندازي اين پورتال با همكاري معاونت برنامه‌ريزي و واحد ارتباطات بر اساس استاندارد‌هاي روز دنيا و با هدف دستيابي به اهداف‌هاي پژوهشگاه انجام شده است.

بر همين اساس ايجاد زيرساخت‌هاي مناسب براي راه‌اندازي اين پورتال توسط معاونت برنامه‌ريزي و همچنين تدوين ساختار، طراحي، پياده‌سازي، ساماندهي اطلاعات و بروز‌رساني آن، توسط واحد ارتباطات صورت پذيرفته است.

بر پايه اين گزارش بكارگيري‌ شيوه‌هاي نوين ارتباط الكترونيك، اطلاع رساني به روز درون سازماني و ايجاد زمينه براي تعامل درون سازماني، طراحي جذاب، دسترسي آسان به اطلاعات از نكات برجسته اين پورتال جديد است.

اين گزارش مي‌افزايد انسجام مطالب، ساختار مناسب و طراحي و دسترسي آسان به مطالب از خصوصياتي است كه اين پورتال را از نوع قديمي خود متمايز مي‌كند.

همچنين بارگذاري اطلاعات ضروري و حذف اطلاعات غير ضروري، مديريت اطلاعات براساس راهبردهاي و برنامه‌هاي فعلي پژوهشگاه از ديگر ويژگي‌هاي پورتال داخلي جديد اين مجموعه است.

بر اساس اين گزارش با توجه به مشكلات و كاستي‌ها پورتال قبلي در تامين نياز‌هاي جاري، تصميم به طراحي پورتال جديد با همكاري معاونت برنامه‌ريزي اطلاعات پژوهشگاه، در دستور كار قرار گرفت و بر همين اساس از بهمن ماه سال 94 عمليات طراحي و پياده‌سازي پورتال جديد آغاز شد.

بر پايه اين گزارش در پورتال داخلي جديد بر خلاف پورتال قبلي دسترسي به آرشيو مطالب، امتيازدهي و گزارش‌گيري به راحتي انجام خواهد شد و تمامي بارگذاري‌ها با روش‌هاي جديد صورت مي‌گيرد.

بر پايه اين گزارش در صفحه اصلي درج اخبار برگزيده و اطلاعيه‌ها به چشم مي‌خورد كه قابليت نظر دهي، گزارش گيري براي هريك از آنها وجود دارد.

اين گزارش مي‌افزايد كه در سيستم جديد مي‌توان به تمامي آرشيوهاي خبري و همچنين اطلاعيه ‌هاي قبلي بر اساس تاريخ بارگذاري آن‌ها دسترسي داشت.

با توجه به اهميت اخبار تصويري، كارشناسان حوزه ارتباطات نوين بخشي را در اين پورتال به منظور عكس‌‌هاي خبري و همچنين فيلم‌هايي از دستاوردها و رويداد‌هاي اين مجموعه در نظر گرفته‌اند كه بر حسب موضوع منتشر خواهند شد.

اين گزارش مي‌افزايد كه راه‌اندازي اين نسخه جديد از بهمن ماه سال گذشته در دستور كار قرار گرفت و دوره آزمايشي آن نيز از خردادماه نيز آغاز و روند پيشرفت اين پروژه طي دو مرحله ارايه گزارش و بازديد در اختيار رييس پژوهشگاه قرار گرفت.

كارشناسان حوزه ارتباطات قبل از طراحي و راه‌اندازي پورتال داخلي اين مجموعه پورتال 4 زبانه پژوهشگاه، 3 زير پورتال براي پرديس‌هاي سه گانه ، پورتال مركز نشر براي فروش آن‌لاين كتاب و همچنين زير پورتالي براي مركز همايش‌ها طراحي و پياده سازي كرده‌اند.

گفتني است نسخه قديم پورتال داخلي با نام (IS(information system كه داراي صفحات و اطلاعات گسترده‌اي بود 7 سال قبل طراحي و اجرا شده بود.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت