پژوهشگاه صنعت نفت

معاون فناوري و روابط بين‌المل پژوهشگاه صنعت نفت:

پژوهشگاه صنعت نفت و گروه IFP بر يك بنيان تاسيس شده اند

 

 

 

سيد امير عباس حسيني، جانشين رييس و معاون فناوري و روابط بين‌المل پژوهشگاه صنعت نفت، روز سه شنبه 29 تير ماه در حاشيه امضاء قرارداد بين پژوهشگاه صنعت نفت و گروه IFP فرانسه، با تاكيد بر اين‌كه در اين توافق‌نامه تمام زير مجموعه‌هاي اين شركت فرانسوي حضور دارند گفت: اين توافق نامه در سه حوزه بالادست، پايين دست و انرژي و محيط زيست تنظيم و به امضا رسيده است.

وي ادامه داد: پژوهشگاه صنعت نفت و گروه IFP هر دو در حدود 60 سال پيش در دو كشور ايران و فرانسه در فاصله زماني كوتاه به منظور توسعه فناوري بر يك بينان بنا شده اند.

حسيني با بيان اينكه اين گروه فرانسوي بسيار در فعاليت‌هاي خود موفق عمل كرده است گفت: ‌اميدوارم پژوهشگاه نيز به اين جايگاه همانند اين شركت برسد و بتوانيم تعاملات شايسته‌اي را با ديگر كشورها داشته باشيم.

وي به حوزه‌هاي همكاري پژوهشگاه و گروه IFP اشاره كرد و تصريح كرد: همكاري‌هاي پژوهشگاه در حوزه بالادستي مربوط به ازدياد برداشت و همچنين مطالعات فناورانه مربوط به ميدان يادآوران است.

حسيني تصريح كرد:‌ در حوزه پايين دستي گروه IFP و زير مجموعه هاي آن شريك پژوهشگاه در مبحث شيرين سازي خواهد بود و رفع آلاينده‌هاي آب و خاك و همچنين تصفيه پساب و مديريت آب در صنعت نفت نيز از ديگر زمينه‌هاي همكاري پژوهشگاه با اين مركز تحقيقاتي در حوزه انرژي و محيط زيست خواهد بود.

اين مقام مسئول با اشاره به اينكه موضوع چهارم مورد توافق مركز آموزشي مشترك تخصصي صنعت نفت است گفت: اميدواريم در فضاي جديد اموزش‌هاي مربوط به توسعه شركت‌هاي E&P منطبق با قرارداد‌هاي جديد نفتي و همچنين آموزش‌هاي مربوط به نيروهاي تخصصي صنعت نفت انجام شود.

وي در خاتمه تصريح كرد:‌اين دوره‌ها در پژوهشگاه و ساير مراكز مرتبط و با حضور اساتيد مشترك هر دو مجموعه برگزار خواهد شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت