پژوهشگاه صنعت نفت

با موضوعات و سرفصل‌هاي جديد؛

61امين شماره پیک پژوهشگاه صنعت نفت منتشر شد

 

61‌امين شماره پیک پژوهشگاه صنعت نفت، با موضوعات جديد خاطرات ماندگار، گزارش تحليلي، گفت وگو با كاركنان شيفت شب پژوهشگاه و معرفي پژوهشكده منتشر شد.

به گزارش ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، خاطرات ماندگار در اين شماره به بنزين بازيافتي به عنوان اولين تجربه صنعتي پژوهشگاه از زبان خالد فرصت مي‌پردازد.

همچنين شماره جديد نشريه الكترونيكي پژوهشگاه به سمينار مشترك ايران و نروژ ، جشنواره فرهنگي، ورزشي فرزندان و نيز به موضوعاتي نظير پيشخوان، رويداد، فرهنگي، تحليل، ورزش ، انرژي در آفاق، اخبار ستاد و پرديس پرداخته و در 28 صفحه رنگي منتشر شده است.

از اين شماره معرفي توانمندي‌ها و پتانسيل موجود در پژوهشكده‌‌هاي مختلف اين مجموعه در زمينه رفع مشكلات و چالش‌هاي صنعت نفت و گاز در دستور كار قرار دارد بر همين اساس گفتگوي ويژه‌ اين شماره به بررسي ابعاد مختلف پژوهشكده پالايش از زبان مهندس علي احسان نظر بيگي ، رييس اين پژوهشكده اختصاص دارد و موضوعاتي نظير معرفي بخش‌هاي مختلف پژوهشكده، پروژه‌هاي شاخص، فناوري‌ها و برنامه‌هاي راهبردي از مهم‌ترين مواردي است كه در اين گفتگو وجود دارد.

به گزارش ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، صفحه رويداد اين نشريه به ميزباني از مراسم50 سالگي شركت ملي گاز ايران اختصاص يافته و سخنراني‌هاي رييس جمهور، وزير نفت، وزير صنعت معدن و تجارت، رييس سازمان حفاظت ازمحيط زيست، معاون وزيرنفت ومديرعامل شركت ملى و دبيركل مجمع كشورهاي صادركننده گاز ايران نيز در اين صفحه موجود است.

گفتني است يك هفته فعاليت شبانه‌روزي كاركنان پژوهشگاه براي آماده‌سازي اين مراسم عظيم از ديگر مطالب اين صفحه است.

اين گزارش مي‌افزايد به منظور مستند سازي تجربه‌هاي دانشمندان و متخصصان حوزه‌هاي مختلف اين مجموعه در قالب مديريت دانش، سلسله نشست‌هايي برگزار مي‌شود كه در همين راستا 6 نشست دانشي در اين نشريه مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفته است.

اين گزارش مي‌افزايد از ديگر برنامه‌هاي جديد معاونت برنامه ريزي كارگاه آشنايي محققان با روش‌هاي نوين دستيابي به منابع علمي – مهندسي معتبر است كه بر همين اساس در صفحه " كارگاه نشر" به مصاحبه اي با مدير منطقه‌اي راهكارهاي مهندسي شركت نشر الزوير در خاورميانه و آسياي مركزي شده است.

با توجه به اهميت ثبت اختراعات و پايش فعاليت رقبا در حوزه ثبت اختراع و همچنين امكان تحليل نسبت به وضعيت آتي رقابت در حوزه فناوري در اين شماره به پايش ثبت اختراع خاورميانه،‌ايران و پژوهشگاه صنعت نفت به صورت ويژه‌اي پرداخته شده است.

از ديگر موضوعات اين نشريه مي‌توان به اخبار دوره‌هاي اموزشي، مصاحبه با رتبه برتر كنكور سراسري، گفتگو با اساتيد جشنواره تابستاني فرزندان، گفتگو با كاركنان شيفت شب پژوهشگاه، فرهنگي و رويداد‌هاي ورزشي اشاره كرد.

اين گزارش مي‌افزايد در صفحه آخر اين پيك به پورتال جديد داخلي پژوهشگاه از منظر طراح، ويرايشگران و مخاطبان پرداخته شده است..

 گفتني است شماره‌هاي گذشته پيك پژوهشگاه در صفحه اصلي و در قسمت منابع موجود بوده و همچنين پیک شماره 61پژوهشگاه از طریق پورتالwww.ripi.ir قابل دسترسی می باشد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت