پژوهشگاه صنعت نفت

براي اولين در كشور؛

كتاب راهنماي مديريت خوردگي در توليد و فرآوري نفت و گاز ترجمه شد

 

 

كتاب "راهنماي مديريت خوردگي در توليد و فرآوري نفت و گاز"، ترجمه آقايان دكتر جابر نشاطي و دكتر منصور بزرگ از طريق مركز نشر پژوهشگاه صنعت نفت منتشر شد.

به گزارش واحد ارتباطات، عنوان كتاب اصلي،

" GUIDANCE FOR CORROSION MANAGEMENT IN OIL AND GAS PRODUCTION AND PROCESSING "

تأليف گروه نويسندگان مؤسسه انرژي بريتانيا مي باشد كه كتاب ترجمه، از طريق مركز نشر پژوهشگاه صنعت نفت، با همكاري انجمن خوردگي ايران چاپ و روانه بازار شده است.

بر اساس اين گزارش اولين كتاب مديريت خوردگي كشور شامل هشت فصل با عناوين مقدمه، خط مشي، سازمان‌دهي، ارزيابي ريسك خوردگي و برنامه‌ريزي، پياده‌سازي و تحليل، پايش و اندازه‌گيري عملكرد، بازنگري عملكرد و مميزي است و علاوه بر اين در قسمت پيوست كتاب نيز راهنماي عملي در خصوص مديريت خوردگي در پانزده محيط خورنده مختلف به صورت ميداني ارائه شده است.

اين گزارش مي­افزايد: خوردگي يكي از عوامل اصلي تهديد كننده ايمني و يكپارچگي واحدهاي صنعتي محسوب مي‌شود و براي كاهش هزينه‌هاي مستقيم و غيرمستقيم خوردگي بايستي علاوه بر كنترل خوردگي، مديريت آن هم مورد توجه جدي قرار گيرد، و با توجه به ابلاغ سند راهبردي مديريت خوردگي در صنعت نفت، كليه صنايع نفت، گاز و پتروشيمي مي‌توانند از الگوي مديريت خوردگي معرفي شده در اين كتاب بهره‌ لازم را ببرند.

اين گزارش در ادامه مي­افزايد:‌ در كشور ايران كه هنوز مديريت خوردگي اجرايي نشده است اميد است با مطالعه اين كتاب قدم بسيار كوچكي در اين خصوص توسط دست اندركاران و تصميم‌گيران صنعتي برداشته شود.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت